Top 100 firme — Construcții, Argeș după angajați în 2012
1.690 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 8.101. Pragul de intrare în top este 28, iar liderul atinge 451.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ZEUS SA= | Municipiul Piteşti, Argeş | 451▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 320,3 K RON | |
| 2 | 2.IMUC S.R.L.▲ 1 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 332▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 3 | 3.BUILDING ASTROM SRL▼ 1 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 312▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.CARPATI-COM SRL▲ 6 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 247▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 6,6 mil. RON | |
| 5 | 5.GENERAL TRUST ARGES SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 232▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 179,6 K RON | |
| 6 | 6.SILVER TRADING SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 220▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 288,4 K RON | |
| 7 | 7.CDM COMASTRAD S.R.L.▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 220▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 9 mil. RON | |
| 8 | 8.TRUSTUL DE CONSTRUCŢII CIVILE ŞI INDUSTRIALE ARGEŞ SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 213▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 448 K RON | |
| 9 | 9.CONARG CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 210▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 250 K RON | |
| 10 | 10.CONIZ ROMARG SRL▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 200▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 768,6 K RON | |
| 11 | 11.SELCA SA▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 173▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 275,8 K RON | |
| 12 | 12.TRANSIM GRUP SRL▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 159▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 31,9 K RON | |
| 13 | 13.STAR TRADING IMPEX SRL▲ 12 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 143▲ 49 % | ▲ 49 % | 1,9 mil. RON | |
| 14 | 14.COMESAD RO SA▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 139▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 9 mil. RON | |
| 15 | 15.NORDCO SA▲ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 134▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 14,8 K RON | |
| 16 | 16.KRANZ EUROCENTER SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 128▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.REPARATII MODERNIZARI RETEHNOLOGIZARI ARGES SRL▼ 4 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 127▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.APARTAMENTUL SA▲ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 124▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 46,4 K RON | |
| 19 | 19.EURO CONSTRUCT EDILITAR 2008 SA▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 121▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -2 mil. RON | |
| 20 | 20.GENERAL PREST SA▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 119▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 3 mil. RON | |
| 21 | 21.REGIA AUTONOMĂ JUDEŢEANĂ DE DRUMURI ARGEŞ RA▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 118▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 417,6 K RON | |
| 22 | 22.CONSTRUCŢII-REPARAŢII MIOVENI SRL▲ 5 | Oraş Mioveni, Argeş | 111▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 941,3 K RON | |
| 23 | 23.INTENS PREST SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 107▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 183,8 K RON | |
| 24 | 24.CONSTRUCT ECI COMPANY 2000 SRL▼ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 103▼ 29 % | ▼ 29 % | 11,9 K RON | |
| 25 | 25.COREM SRL▼ 4 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 96▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 630,7 K RON | |
| 26 | 26.TIB COMPANY CONTRACTOR SRL▲ 24 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 93▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 27 | 27.CORNEA IND. CONSTRUCT. SRL▲ 1 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 88▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 32 K RON | |
| 28 | 28.CONCRET CONSTRUCT VALCRIS SRL▼ 2 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 87▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 95,7 K RON | |
| 29 | 29.KENO TRADE COMPANY SRL= | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 86▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 326,2 K RON | |
| 30 | 30.CONSTRUCT STEEL MARKET SRL▲ 4 | Sat Zăvoi, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 82▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 31 | 31.ELECTRO METAL CONSTRUCT EMCO SRL▼ 7 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 81▼ 19 % | ▼ 19 % | -398,3 K RON | |
| 32 | 32.SAN SYSTEMS INDUSTRY SRL▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 80▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 261,9 K RON | |
| 33 | 33.CONSTRUCT CATY SRL▲ 25 | Sat Leordeni, Comuna Leordeni, Argeş | 80▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 35,7 K RON | |
| 34 | 34.EDEN DESIGN SRL▲ 6 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Argeş | 78▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 35 | 35.AND SECOM INTEXIM SRL▲ 3 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 76▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 22 K RON | |
| 36 | 36.INSTAL GAZ SRL▲ 19 | Municipiul Piteşti, Argeş | 75▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 102,3 K RON | |
| 37 | 37.SOMECO SA▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 68▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 22,8 K RON | |
| 38 | 38.ARCOPLAST SRL▼ 2 | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 63▼ 6 % | ▼ 6 % | 484,1 K RON | |
| 39 | 39.ARGIF SA▼ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 62▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 15,2 K RON | |
| 40 | 40.DRAGOS CONSTRUCT GRUP SRL▲ 7 | Comuna Bascov, Argeş | 62▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 76 K RON | |
| 41 | 41.AXA-CONSTRUCT-MIL SA▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 62▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 5,1 K RON | |
| 42 | 42.MARCUS TRADING SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 61▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 69,8 K RON | |
| 43 | 43.ALFA-CON SRL= | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 57▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -891,9 K RON | |
| 44 | 44.CONSINSTAL PRO 2000 SRL▲ 1 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 57▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 4,3 mil. RON | |
| 45 | 45.TEMSIX SRL▼ 6 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 56▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -88,7 K RON | |
| 46 | 46.IN STENN TOP CONSTRUCT SRL▲ 25 | Sat Băjeşti, Comuna Bălileşti, Argeş | 56▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 47 | 47.EUROPAN PROD SA▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 55▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 261,7 K RON | |
| 48 | 48.CONSTRUCŢII DRUMURI ŞI LUCRĂRI DE ARTĂ SRL▲ 3 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 54▲ 20 % | ▲ 20 % | 295,5 K RON | |
| 49 | 49.OVITIN EUROCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 54▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 409,4 K RON | |
| 50 | 50.PRESTCOM TRANS ALX SRL▼ 9 | Comuna Mărăcineni, Argeş | 53▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 45,1 K RON | |
| 51 | 51.SERCOP ADN SRL▲ 32 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 50▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 257,6 K RON | |
| 52 | 52.ACVAFOR PROIECT SRL▲ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 50▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 53 | 53.NEO CONSTRUCT INDUSTRIAL AG SRL▼ 22 | Municipiul Piteşti, Argeş | 49▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 48,5 K RON | |
| 54 | 54.PROMEK TOOLS SRL▲ 218 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 48▲ 500 % | ▲ 500 % | 21,9 K RON | |
| 55 | 55.ROCIP INSTAL SRL▲ 13 | Municipiul Piteşti, Argeş | 47▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 267,9 K RON | |
| 56 | 56.GEO TECHNO SECURITY SRL▼ 11 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 46▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 116,8 K RON | |
| 57 | 57.FLORIMAR CONSTRUCT TOTAL SRL▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 45▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 121,3 K RON | |
| 58 | 58.PETRO GAZ SRL▲ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 44▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 59 | 59.ROLOPLAST TEHNOCONSTRUCT SRLnou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 44▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 402,1 K RON | |
| 60 | 60.REINVENT BEST LOGISTIC S.R.L.▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 43▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 42,7 K RON | |
| 61 | 61.ANTREPRIZA CONSTRUCŢII MONTAJ MUNTENIA A.G. SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 43▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 6,6 K RON | |
| 62 | 62.COMESAD ENERGO SRL▼ 7 | Comuna Bascov, Argeş | 42▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 356,6 K RON | |
| 63 | 63.ROYALCONSTRUCT SRL▼ 22 | Comuna Bascov, Argeş | 42▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | -422,4 K RON | |
| 64 | 64.AQVA TERMO SANIT SRL▲ 25 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 41▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 5,2 K RON | |
| 65 | 65.CONARG AG SRL▲ 68 | Municipiul Piteşti, Argeş | 41▲ 105 % | ▲ 105 % | 11,2 mil. RON | |
| 66 | 66.PRO TC GRUP SRL▲ 13 | Comuna Bascov, Argeş | 40▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 148,4 K RON | |
| 67 | 67.BUNTALOZI 2004 SRL▲ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 40▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 189,6 K RON | |
| 68 | 68.SELCO SRL▲ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 39▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 69 | 69.GRUP CONSTRUCT SRL= | Comuna Bradu, Argeş | 39▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 74,3 K RON | |
| 70 | 70.EURO PROFESIONAL CONSTRUCT SRL▲ 19 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 39▲ 30 % | ▲ 30 % | 311,4 K RON | |
| 71 | 71.MENTOR BUILDING SRL▼ 9 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 38▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 11,5 K RON | |
| 72 | 72.INELCO - MON IMPEX SRL▲ 3 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 36▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 29 K RON | |
| 73 | 73.SANGOCOM 2002 PITESTI SRL▼ 4 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 36▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 998 RON | |
| 74 | 74.SECONA SA▼ 12 | Municipiul Piteşti, Argeş | 35▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 629,4 K RON | |
| 75 | 75.VASISTAS GRUP SRL▼ 24 | Municipiul Piteşti, Argeş | 35▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 19,1 K RON | |
| 76 | 76.PEDROS HOLDING 2008 SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 35▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -186,3 K RON | |
| 77 | 77.DACOROM COMPANY SRL▼ 15 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 34▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 74,6 K RON | |
| 78 | 78.ENERGO PREST COMPANY SRL▼ 29 | Municipiul Piteşti, Argeş | 34▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 94,3 K RON | |
| 79 | 79.PRODCON-ANTREPRENOR GENERAL SRL▼ 8 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 34▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 48 K RON | |
| 80 | 80.BAZIS 25 SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 34▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 14,7 K RON | |
| 81 | 81.UNIVERSAL TERMOCONSTRUCT DESIGN SRL▼ 22 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 34▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 5,2 K RON | |
| 82 | 82.SUMMER TRADING SRL▲ 1 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 33▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 19,3 K RON | |
| 83 | 83.ELECTRIC CONTROL SRL▼ 32 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 33▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 64,5 K RON | |
| 84 | 84.CONSTRUCT ELECTRON T.C. SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 320,0% | 0,0% | 262,2 K RON | |
| 85 | 85.VSC COMPROD SRL▲ 8 | Comuna Albota, Argeş | 32▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 86 | 86.COMAR NET BUILDING SRL▲ 58 | Municipiul Piteşti, Argeş | 32▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 194,9 K RON | |
| 87 | 87.BAZIS 25 SENIOR SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 320,0% | 0,0% | 45 K RON | |
| 88 | 88.FOREST ELECTRO GRUP 2002 SRL▼ 5 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 31▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 13,5 K RON | |
| 89 | 89.SIAR PROCON INVEST 2005 SRL▲ 28 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 31▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 10,3 K RON | |
| 90 | 90.EURO PARTENER LOCAL SRL▼ 17 | Municipiul Piteşti, Argeş | 31▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | -329,8 K RON | |
| 91 | 91.NEW-SOLITON SRL▲ 26 | Sat Călineşti, Comuna Călineşti, Argeş | 30▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 92 | 92.VIS INSTAL CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 300,0% | 0,0% | 78,6 K RON | |
| 93 | 93.PRO CONSTRUCT IND IC SRL▲ 17 | Municipiul Piteşti, Argeş | 30▲ 25 % | ▲ 25 % | 378,3 K RON | |
| 94 | 94.ARTRUST HIGH LEVEL SRL▼ 43 | Municipiul Piteşti, Argeş | 30▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 387 RON | |
| 95 | 95.ENERGO TEHNO-YUL AG SRL▲ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 30▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | -205,2 K RON | |
| 96 | 96.SORDEP PROIECT EDILITAR SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 30— | — | — | -36,5 K RON |
| 97 | 97.COREMI SA▼ 18 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 28▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 996 RON | |
| 98 | 98.TEMPERA INSTAL SRL▲ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 28▲ 12 % | ▲ 12 % | 10,8 K RON | |
| 99 | 99.ADRIANO ALPIN EXPERT SRL▼ 5 | Sat Livezeni, Comuna Stâlpeni, Argeş | 280,0% | 0,0% | 358 K RON | |
| 100 | 100.ACTIDESIGN S.R.L.▼ 21 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 28▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 62,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Argeș
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
307 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
824 firme · 969,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
51 firme · 734,1 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
238 firme · 439,1 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
245 firme · 269,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
87 firme · 178 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
66 firme · 176,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 150,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
15 firme · 131,3 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
36 firme · 94,2 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 59,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 55,8 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
65 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
16 firme · 44,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
24 firme · 35,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
76 firme · 30,6 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
36 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
23 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 12,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
24 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
4 firme · 405 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 314,9 K RON