Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Argeș după angajați în 2018
623 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.839. Pragul de intrare în top este 6, iar liderul atinge 184.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MACRO SUIN S.A.= | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 184▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 198,7 K RON | |
| 2 | 2.AGRO DEVELOPMENT SRL= | Sat Zigoneni, Comuna Băiculeşti, Argeş | 1170,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 3 | 3.DANBRED ARGEŞ SRL= | Comuna Slobozia, Argeş | 104▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 5,9 mil. RON | |
| 4 | 4.HADITON GROUP SRL▼ 1 | Sat Malu, Comuna Bârla, Argeş | 102▲ 20 % | ▲ 20 % | 798,2 K RON | |
| 5 | 5.CASA LĂZĂROIU S.R.L.▲ 1 | Sat Rotunda, Comuna Corbeni, Argeş | 82▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 905,9 K RON | |
| 6 | 6.OCOL SILVIC PRIVAT STEJARII MUSCELULUI SRL▲ 2 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 45▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 909 RON | |
| 7 | 7.OUĂ DE ŢARĂ SRL▲ 3 | Sat Valea Mărului, Comuna Budeasa, Argeş | 35▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 3,2 mil. RON | |
| 8 | 8.SEDOMAR GRUP SA▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 340,0% | 0,0% | 766,2 K RON | |
| 9 | 9.PROMETEU SRL= | Sat Lăzăreşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | 33▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 30,8 K RON | |
| 10 | 10.OCOLUL SILVIC CODRII VERZI SRL▲ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 32▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -81,3 K RON | |
| 11 | 11.FIRST ELIA TOM '94 SRL▲ 1 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 30▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 85,8 K RON | |
| 12 | 12.POLNIC SRL▼ 7 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Argeş | 30▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | -313,9 K RON | |
| 13 | 13.HABITAT DECO SRL▼ 1 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Argeş | 30▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 14 | 14.G.N.D. SLAVY'99 SRL= | Comuna Dragoslavele, Argeş | 27▼ 10 % | ▼ 10 % | 1 mil. RON | |
| 15 | 15.EXPLO-CHEIA RUCAR SRL▲ 4 | Comuna Rucăr, Argeş | 25▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 44,8 K RON | |
| 16 | 16.AGROTOTAL PRODCOM SRL▲ 1 | Comuna Buzoeşti, Argeş | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 253,1 K RON | |
| 17 | 17.CRYS-MAR EXCLUSIV 2006 SRL▼ 2 | Sat Cicăneşti, Comuna Cicăneşti, Argeş | 25▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 13,5 K RON | |
| 18 | 18.COSTI SI NIC PRODUCT 2003 SRL▼ 2 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 23▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 19 | 19.FINE ONE FOREST TRANS SRL= | Municipiul Câmpulung, Argeş | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 811,2 K RON | |
| 20 | 20.AGRICOLA SERBANESTI SRL▲ 357 | Sat Şerbăneşti, Comuna Rociu, Argeş | 20— | — | 852,1 K RON | |
| 21 | 21.AVE AGROSILV 2001 SRL▲ 5 | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 82,4 K RON | |
| 22 | 22.BOGDANO FOREST 2004 SRL▲ 14 | Sat Bărăneşti, Comuna Uda, Argeş | 19▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | -268 K RON | |
| 23 | 23.SILVA VALENTIN SRL▲ 1 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 344,3 K RON | |
| 24 | 24.OTHO AGRO-SERVICE SRL▲ 8 | Sat Căldăraru, Comuna Căldăraru, Argeş | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 2 mil. RON | |
| 25 | 25.CIOPLEI FOREST 2004 SRL▼ 3 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 17▼ 15 % | ▼ 15 % | 93,2 K RON | |
| 26 | 26.ILSA COM SRL▼ 4 | Sat Cioceşti, Comuna Bârla, Argeş | 16▼ 20 % | ▼ 20 % | 38,9 K RON | |
| 27 | 27.MOLTAGRO NATURAL SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 28 | 28.CERBUL MONTAN 2003 SRL▼ 4 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 62,2 K RON | |
| 29 | 29.CRISTIANA COM MARKET 2003 SRL▼ 1 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 264,9 K RON | |
| 30 | 30.GEOVAL SILVA MAR SRL▼ 2 | Sat Oeştii Ungureni, Comuna Corbeni, Argeş | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 264,6 K RON | |
| 31 | 31.AVICOLA MIROŞI AG SRL▼ 3 | Sat Malu, Comuna Bârla, Argeş | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 58,8 K RON | |
| 32 | 32.IONEX ACVA PROD SRL▲ 33 | Sat Bărăşti, Comuna Cicăneşti, Argeş | 16▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 7,6 K RON | |
| 33 | 33.AFINARG PROD-INVEST SRL▲ 137 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15▲ 400 % | ▲ 400 % | 25,5 K RON | |
| 34 | 34.GENERALY-CRYS-TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 49 K RON | |
| 35 | 35.SERV PATRU EXPLOATARE SRL▲ 1 | Sat Şuici, Comuna Şuici, Argeş | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 227,7 K RON | |
| 36 | 36.SLOBOZIA FOOD PRODUCTION SRL▲ 2 | Comuna Slobozia, Argeş | 140,0% | 0,0% | 103,5 K RON | |
| 37 | 37.IMOBILIAR TOP EUROSERV SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 237,2 K RON | |
| 38 | 38.ARGES AGRO PROIECT SRL= | Sat Stolnici, Comuna Stolnici, Argeş | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 135,2 K RON | |
| 39 | 39.MIDAGRO SRL▲ 2 | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 130,0% | 0,0% | 758,4 K RON | |
| 40 | 40.WWW. FUNGHI. RO SRL▼ 8 | Sat Robaia, Comuna Muşăteşti, Argeş | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 144,1 K RON | |
| 41 | 41.ELI CONSTRUCT VÎLSAN SRL▲ 2 | Sat Stroeşti, Comuna Muşăteşti, Argeş | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 242,2 K RON | |
| 42 | 42.ŞOIMUL GENERAL MIXT SRL▲ 69 | Sat Văleni, Comuna Sălătrucu, Argeş | 13▲ 160 % | ▲ 160 % | 5,5 K RON | |
| 43 | 43.BIG ROBERT FOREST SRL▲ 4 | Sat Zgripceşti, Comuna Beleţi-Negreşti, Argeş | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 91,4 K RON | |
| 44 | 44.ROMINA COMPANY SRL▲ 11 | Sat Izvoru, Comuna Izvoru, Argeş | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 412,4 K RON | |
| 45 | 45.NIC-IANY PRIMA SRL▼ 2 | Sat Cornăţel, Comuna Buzoeşti, Argeş | 120,0% | 0,0% | 582 K RON | |
| 46 | 46.ADY SPEED FOREST LZR SRL▲ 33 | Sat Văleni, Comuna Sălătrucu, Argeş | 12▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 317,5 K RON | |
| 47 | 47.PAMNIC COM SRL▼ 9 | Sat Lăicăi, Comuna Cetăţeni, Argeş | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -84,3 K RON | |
| 48 | 48.AGRICOL ARABELA INTERNATIONAL SRL▲ 17 | Municipiul Piteşti, Argeş | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | -2,8 mil. RON | |
| 49 | 49.ALIMEX RF SRL▼ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 355 K RON | |
| 50 | 50.FRUCTIGENA SRL▲ 5 | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 100,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 51 | 51.INTER ELTRA GLOBAL SRL▲ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 100,0% | 0,0% | 281,1 K RON | |
| 52 | 52.ROVIANA FOREST 2002 SRL▲ 21 | Sat Dragoslavele, Comuna Dragoslavele, Argeş | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 201,6 K RON | |
| 53 | 53.TOTAL BSF EUROTRANS SRL▼ 10 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 111,9 K RON | |
| 54 | 54.MAGICAV TURIST SRL▲ 1 | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 100,0% | 0,0% | 130 K RON | |
| 55 | 55.SUINPROD RADIC SRL▲ 10 | Sat Ciupa-Mănciulescu, Comuna Răteşti, Argeş | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 5,9 K RON | |
| 56 | 56.GRAND LEO SEBASTIAN SRL▼ 1 | Sat Sălătrucu, Comuna Sălătrucu, Argeş | 100,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 57 | 57.BOGDAN PIBB SRL▼ 10 | Comuna Rucăr, Argeş | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 92 K RON | |
| 58 | 58.COMISUL RUCAR SRL▼ 3 | Comuna Rucăr, Argeş | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 325 K RON | |
| 59 | 59.NIM PRODCOM ARGES SRL▲ 6 | Sat Ceparii Pământeni, Comuna Cepari, Argeş | 90,0% | 0,0% | 39,3 K RON | |
| 60 | 60.B.G.GRUP FOREST SRL▲ 36 | Sat Urlucea, Comuna Călineşti, Argeş | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 134,9 K RON | |
| 61 | 61.EXPO FOREST TOP 2005 SRL▲ 18 | Sat Călineşti, Comuna Călineşti, Argeş | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 11,5 K RON | |
| 62 | 62.ANTREPRIZA DE CONSTRUCŢII NEO DESIGN SRL▼ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 51,4 K RON | |
| 63 | 63.DANBRED FINISHER TWO S.R.L.▲ 2 | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Argeş | 90,0% | 0,0% | 3,9 mil. RON | |
| 64 | 64.VICOST SRL▲ 15 | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 221,4 K RON | |
| 65 | 65.AGRO-LOENA SRL▲ 31 | Sat Pădureţi, Comuna Lunca Corbului, Argeş | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 632,9 K RON | |
| 66 | 66.GRIMAR BRAD SRL▲ 7 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 80,0% | 0,0% | 68,8 K RON | |
| 67 | 67.APIS MELLIFERA SRL▲ 12 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 1,9 K RON | |
| 68 | 68.ADIFLOR EXPTRANS SRL▲ 11 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -152,3 K RON | |
| 69 | 69.ZOOTRANS & ALIN AGRO 91 SRL▼ 14 | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Argeş | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 444,5 K RON | |
| 70 | 70.DANBRED FINISHER ONE S.R.L.▼ 15 | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Argeş | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 5,3 mil. RON | |
| 71 | 71.JONYEXPO LEMN SRL▲ 8 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 39,4 K RON | |
| 72 | 72.VICILANDFOREST C.G.H. SRL▼ 7 | Sat Voineşti, Comuna Lereşti, Argeş | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 2,3 K RON | |
| 73 | 73.AGRO NATURA ECOSISTEM SRL▲ 23 | Sat Valea Mare Pravăţ, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 233,4 K RON | |
| 74 | 74.LUCA & EVA FOREST S.R.L.▲ 61 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 5,1 K RON | |
| 75 | 75.STARLEMN-G.V. SRL▼ 20 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | 102,5 K RON | |
| 76 | 76.SANDIBIG AGRO SRL▲ 35 | Sat Bârlogu, Comuna Negraşi, Argeş | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 4,1 K RON | |
| 77 | 77.MARI POP AGRO LEORDENI SRL▲ 300 | Sat Glâmbocata, Comuna Leordeni, Argeş | 7— | — | 99 K RON | |
| 78 | 78.MARIAN FOREST PRODUCTION SRL▼ 13 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 4,7 K RON | |
| 79 | 79.SIMA D.G. FOREST 2003 SRL= | Sat Bărbăteşti, Comuna Cocu, Argeş | 70,0% | 0,0% | -24,2 K RON | |
| 80 | 80.ANDRA COMIF 2003 SRL▲ 16 | Sat Bârla, Comuna Bârla, Argeş | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 543,1 K RON | |
| 81 | 81.AVEMIR ADRY VIO SRL▼ 8 | Sat Cotmeana, Comuna Cotmeana, Argeş | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 33,3 K RON | |
| 82 | 82.MAGISTRAL AGRO PROIECT SRL▲ 14 | Sat Martalogi, Comuna Hârseşti, Argeş | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 758,5 K RON | |
| 83 | 83.RAUMEX 2007 SRL▼ 4 | Sat Robaia, Comuna Muşăteşti, Argeş | 70,0% | 0,0% | 127 K RON | |
| 84 | 84.EUROPLANT PROTECT AG SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 70,0% | 0,0% | 574,9 K RON | |
| 85 | 85.ALPITEX FOREST GIP SRL▼ 6 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 70,0% | 0,0% | 104,8 K RON | |
| 86 | 86.AGROCONCRET FACTORY SRL▼ 7 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 70,0% | 0,0% | 18,4 K RON | |
| 87 | 87.UCA SAN ALPIN SRL▲ 24 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -61 K RON | |
| 88 | 88.MĂDĂLINA EUROFOREST SRLnou | Sat Dârmăneşti, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 336 K RON | |
| 89 | 89.MARCEA SPORT S.R.L.▲ 22 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 2,3 mil. RON | |
| 90 | 90.EXPO VLA-NIK SRL▲ 21 | Sat Dragoslavele, Comuna Dragoslavele, Argeş | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 46,8 K RON | |
| 91 | 91.ADI PERFECT FOREST S.R.L.▲ 5 | Sat Gămăceşti, Comuna Berevoeşti, Argeş | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -41,8 K RON | |
| 92 | 92.WOOD FOREST SPEDITION SRL▲ 19 | Sat Podu Dâmboviţei, Comuna Dâmbovicioara, Argeş | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 333,7 K RON | |
| 93 | 93.FERMA MUSCELEANĂ LIŢOI SRL▲ 3 | Sat Bădeni, Comuna Stoeneşti, Argeş | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -36,5 K RON | |
| 94 | 94.UNIREXIM SRL▼ 21 | Comuna Bârla, Argeş | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 41,9 K RON | |
| 95 | 95.AGROPROD CRISDEN SRL▲ 1 | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 60,0% | 0,0% | 151,2 K RON | |
| 96 | 96.ARENDA TELESTI SRL▼ 17 | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 342 K RON | |
| 97 | 97.MILAN-COSMOS TRADING SRL▲ 14 | Sat Dincani, Comuna Vedea, Argeş | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 41,5 K RON | |
| 98 | 98.CEREXPRES 2001 SRL▲ 13 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 23,8 K RON | |
| 99 | 99.FERMA ANGUS DE ROMANAȚI S.R.L.▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 60,0% | 0,0% | 75,2 K RON | |
| 100 | 100.MERULIUS HOLZ 2000 SRL▼ 21 | Comuna Dragoslavele, Argeş | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 5,8 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Argeș
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
228 firme · 438,2 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
162 firme · 251,7 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
20 firme · 184,5 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
8 firme · 123,1 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
30 firme · 24,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
17 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
10 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
12 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
18 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
6 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
29 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
18 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
8 firme · 644,8 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
3 firme · 399 K RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
13 firme · 386,1 K RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
2 firme · 209,5 K RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
1 firme · 166,7 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 166,2 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
1 firme · 81,8 K RON
CAEN 0127
Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
1 firme · 49,9 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
1 firme · 0 RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
1 firme · 0 RON