Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Alba după angajați în 2024
891 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.378. Pragul de intrare în top este 6, iar liderul atinge 80.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEORGIA CATERING SRL= | Municipiul Aiud, Alba | 80▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 90 K RON | |
| 2 | 2.LUKFOOD TEAM S.R.L.▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 51▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 3 | 3.COLOSEO TRADING SRL▲ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 39▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.CONACUL SECUIESC RURAL S.R.L.▲ 1 | Sat Colţeşti, Comuna Rimetea, Alba | 38▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.MERCUR SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 36▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,7 mil. RON | |
| 6 | 6.ALLEGRIA RESORT SRL▼ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 34▼ 32 % | ▼ 32 % | 1,7 mil. RON | |
| 7 | 7.FANTESY SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 27▲ 8 % | ▲ 8 % | 170,5 K RON | |
| 8 | 8.CETATE ALBA S.R.L.▲ 351 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 26▲ 2.500 % | ▲ 2.500 % | 692,7 K RON | |
| 9 | 9.GALENI SPEDITION S.R.L.▲ 32 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 26▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 10 | 10.RESTAURANT CAPITOL AIUD SRL= | Municipiul Aiud, Alba | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 118,8 K RON | |
| 11 | 11.DENY LOOK SRL▼ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 23▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 4,2 K RON | |
| 12 | 12.VALGER SRL▼ 4 | Municipiul Blaj, Alba | 22▼ 12 % | ▼ 12 % | 443,2 K RON | |
| 13 | 13.SERENDIPITY BUSINESS SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 392,7 K RON | |
| 14 | 14.BALEA SRL▲ 19 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 19▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 209,1 K RON | |
| 15 | 15.MAN PRESIDENT SRL▼ 4 | Municipiul Blaj, Alba | 190,0% | 0,0% | 432,2 K RON | |
| 16 | 16.MARISS FOOD S.R.L.▼ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 190,0% | 0,0% | 258,5 K RON | |
| 17 | 17.SKI ŞURIANU S.A.▼ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 296,4 K RON | |
| 18 | 18.NEDE & FAT BOY SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 494,1 K RON | |
| 19 | 19.CASA VECHE PROVIDER SRL▲ 11 | Municipiul Aiud, Alba | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 89,7 K RON | |
| 20 | 20.MATIAS GROUP SRL▼ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 6,6 K RON | |
| 21 | 21.PENSIUNEA FLOARE DE COLŢ SRL▼ 2 | Sat Poiana Galdei, Comuna Galda de Jos, Alba | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 17,9 K RON | |
| 22 | 22.BOSFOR KEBAB SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 360,3 K RON | |
| 23 | 23.GOOD FOOD & HOSTING SRL▼ 1 | Municipiul Sebeş, Alba | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 44,4 K RON | |
| 24 | 24.WISENTERPRISE SRL▲ 6 | Municipiul Blaj, Alba | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 329,1 K RON | |
| 25 | 25.MARTINI BEST TOUR SRL▼ 6 | Sat Sebeşel, Comuna Săsciori, Alba | 160,0% | 0,0% | -293,2 K RON | |
| 26 | 26.BADEA GHEORGHE AGRO SRL▲ 15 | Municipiul Sebeş, Alba | 16▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 456,2 K RON | |
| 27 | 27.ELIXO S.R.L.▲ 218 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 16▲ 700 % | ▲ 700 % | -709,3 K RON | |
| 28 | 28.EUROPAN TRAIAN & DELIA SRL▼ 9 | Municipiul Sebeş, Alba | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 29 | 29.CERTA CONS SRL▲ 19 | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 15▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,3 mil. RON | |
| 30 | 30.SC GRUIAN ARIANA SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 150,0% | 0,0% | 930,8 K RON | |
| 31 | 31.BLUE GAL S.R.L.▼ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 150,0% | 0,0% | -105,6 K RON | |
| 32 | 32.TANIA ORIGINAL S.R.L.▼ 10 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 150,0% | 0,0% | 23,4 K RON | |
| 33 | 33.MRCHIC S.R.L.= | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 36,1 K RON | |
| 34 | 34.PERLA MARTINIEI NSD SRL▼ 12 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 314 K RON | |
| 35 | 35.COMPIL MOTUL SRL▼ 2 | Sat Necşeşti, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 130,0% | 0,0% | -121,4 K RON | |
| 36 | 36.CORINT HOTEL MEDIEVAL SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -612,9 K RON | |
| 37 | 37.GOOD FOOD & BED S.R.L.= | Municipiul Sebeş, Alba | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 102 K RON | |
| 38 | 38.CAROLINA CAFE S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 13— | — | — | 134,6 K RON |
| 39 | 39.STEAUA APUSENILOR S.R.L.▼ 6 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 130,0% | 0,0% | 678,1 K RON | |
| 40 | 40.RESTAURANT VICTORIA S.R.L.▼ 18 | Municipiul Aiud, Alba | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -176 K RON | |
| 41 | 41.NELMAR SRL▼ 4 | Loc. Vârşi, Oraş Câmpeni, Alba | 120,0% | 0,0% | 438,8 K RON | |
| 42 | 42.GLOW SRL▲ 203 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 12▲ 500 % | ▲ 500 % | -298,6 K RON | |
| 43 | 43.ENJOY LIFE SRL▼ 21 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 321,7 K RON | |
| 44 | 44.PERFETTO TRADING SRL▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 101,8 K RON | |
| 45 | 45.ROXBERRY SRL▼ 23 | Municipiul Blaj, Alba | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -42,5 K RON | |
| 46 | 46.ESTIC GRILL SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,2 K RON | |
| 47 | 47.TRAIN EVENTS CAFE SRL▲ 1 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -36,2 K RON | |
| 48 | 48.HOTEL AXA TRAVEL SRL▲ 10 | Sat Cunţa, Comuna Şpring, Alba | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 756,9 K RON | |
| 49 | 49.DGA ROUTE S.R.L.▲ 23 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 179,9 K RON | |
| 50 | 50.SIMY SRL▼ 9 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -127,7 K RON | |
| 51 | 51.AȘK PRETZEL SRL▼ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 23,1 K RON | |
| 52 | 52.BAVARIA EVENTS S.R.L.▲ 531 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 10— | — | 334,5 K RON | |
| 53 | 53.STEAUA ARIEȘULUI S.R.L.▼ 5 | Sat Albac, Comuna Albac, Alba | 100,0% | 0,0% | 630,3 K RON | |
| 54 | 54.BISTRO PUB BEER 77 S.R.L.▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -207,6 K RON | |
| 55 | 55.SATEX SRL▼ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 98,1 K RON | |
| 56 | 56.FELIX COMSERVICE SRL▼ 26 | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | 9▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 330,5 K RON | |
| 57 | 57.AUTOSIN ALEX SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 90,0% | 0,0% | 30,9 K RON | |
| 58 | 58.LUK DE LUX SRL= | Municipiul Aiud, Alba | 90,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 59 | 59.SALON DI ANGELLO SRL▲ 524 | Municipiul Blaj, Alba | 9— | — | 5,2 K RON | |
| 60 | 60.ŞUREANU TURISM SRL▼ 2 | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 90,0% | 0,0% | 373,2 K RON | |
| 61 | 61.LA MAISON DE CAROLINE SRL▼ 20 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 100,8 K RON | |
| 62 | 62.ONLY NIKY SRL▲ 10 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 76,8 K RON | |
| 63 | 63.PENSIUNEA CASA BUNĂ S.R.L.▲ 25 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -1,5 mil. RON | |
| 64 | 64.PANTEFAM S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 9— | — | — | -22 K RON |
| 65 | 65.DIANA COM SRL▲ 23 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 57,2 K RON | |
| 66 | 66.CASA MOŢULUI SRL▼ 25 | Sat Galbena, Comuna Arieşeni, Alba | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 219,2 K RON | |
| 67 | 67.GLUECKSPILZ SRL▲ 21 | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 41 K RON | |
| 68 | 68.NARCIS CONT SRL▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 80,0% | 0,0% | 2,8 mil. RON | |
| 69 | 69.PENSIUNEA RUSTIK LANCRĂM SRL▲ 3 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 80,0% | 0,0% | 446,5 K RON | |
| 70 | 70.KONCEPT CUGIR SRL▼ 12 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 105 RON | |
| 71 | 71.LA BREZEA SRL▼ 34 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 161,1 K RON | |
| 72 | 72.YIAMAS THASSOS SRL= | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 80,0% | 0,0% | 64,4 K RON | |
| 73 | 73.PARADISUL TRANSILVANIEI RESORT SRL▼ 1 | Municipiul Blaj, Alba | 80,0% | 0,0% | -306,8 K RON | |
| 74 | 74.LOISBERG SRL▼ 16 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 240,7 K RON | |
| 75 | 75.ENTERGLOBE CATERING S.R.L.▼ 3 | Sat Draşov, Comuna Şpring, Alba | 80,0% | 0,0% | 772,3 K RON | |
| 76 | 76.EDA GOLD CAFFE S.R.L.▲ 507 | Sat Bucerdea Grânoasă, Comuna Bucerdea Grânoasă, Alba | 8— | — | -127,1 K RON | |
| 77 | 77.SEL AROMA S.R.L.▲ 25 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 155,4 K RON | |
| 78 | 78.OPRIȚA BUSINESS FOOD S.R.L.▼ 6 | Municipiul Sebeş, Alba | 80,0% | 0,0% | 111,9 K RON | |
| 79 | 79.ALFLOR S.R.L.nou | Sat Ohaba, Comuna Ohaba, Alba | 8— | — | — | -182,7 K RON |
| 80 | 80.FERMIC SRL▲ 8 | Municipiul Blaj, Alba | 70,0% | 0,0% | 7,2 K RON | |
| 81 | 81.DANIEL & ANI SRL▲ 21 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 13,8 K RON | |
| 82 | 82.BOEMA LUX SRL▼ 10 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 3,7 K RON | |
| 83 | 83.TITANIC LOGISTICS SRL▲ 19 | Municipiul Sebeş, Alba | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 18,2 K RON | |
| 84 | 84.INCUBA REPRODUCTION SRL▲ 275 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | 53,4 K RON | |
| 85 | 85.MAGIC NORD STAR SRL▼ 37 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | 889,2 K RON | |
| 86 | 86.CĂTĂLIN TRANS SRL▼ 28 | Municipiul Aiud, Alba | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 21,6 K RON | |
| 87 | 87.PETANI FUN SRL▼ 15 | Loc. Pâclişa, Municipiul Alba Iulia, Alba | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 490,4 K RON | |
| 88 | 88.CAPA LINE SRL▲ 14 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -76,2 K RON | |
| 89 | 89.ELEGANCE BELLY'S SRL▲ 494 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 7— | — | -210,7 K RON | |
| 90 | 90.DRAGOȘ ANDRA ALPIN SRL▼ 32 | Sat Cioneşti, Comuna Albac, Alba | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -59,4 K RON | |
| 91 | 91.PERLA NEAGRĂ EVENT SRL▲ 50 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | -31,1 K RON | |
| 92 | 92.EROL RESTAURANTS S.R.L.▲ 491 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 7— | — | 251,1 K RON | |
| 93 | 93.LA CITADELLE GROUPE S.R.L.▼ 21 | Municipiul Aiud, Alba | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 124,6 K RON | |
| 94 | 94.KANI CLUB S.R.L.▲ 96 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | -93,4 K RON | |
| 95 | 95.TOTO RICCO S.R.L.▲ 95 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 31,2 K RON | |
| 96 | 96.RAPADA LINE SRL▼ 8 | Sat Arieşeni, Comuna Arieşeni, Alba | 70,0% | 0,0% | -243,8 K RON | |
| 97 | 97.GERADO TURISM S.R.L.▼ 49 | Sat Ampoiţa, Comuna Meteş, Alba | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | -29,3 K RON | |
| 98 | 98.MARA-LAZĂR-ISPAS SRL▲ 25 | Municipiul Aiud, Alba | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -8,6 K RON | |
| 99 | 99.LUTSCH 2000-PLUS SRL▼ 11 | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -71,7 K RON | |
| 100 | 100.DANCIU & FIII SRL▲ 2 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 60,0% | 0,0% | -33,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Alba
CAEN 5610
Restaurante
200 firme · 152,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
109 firme · 94,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
224 firme · 75,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
46 firme · 64,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
236 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
40 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
55 firme · 24,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
13 firme · 964 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
9 firme · 194,4 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 0 RON