Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Alba după angajați în 2018
423 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3.547. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 1.535.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSAVIA SA= | Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru, Alba | 1.535▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 86,7 mil. RON | |
| 2 | 2.JIDVEI S.R.L.▲ 1 | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 181▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 21,3 mil. RON | |
| 3 | 3.MARIA TURISM SRL▼ 1 | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 176▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 4 | 4.CETATEA DE BALTA SRL= | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 149▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 5 | 5.LACUL CODRILOR SRL▲ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 89▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 6 | 6.PROMOTION SRL FILIALA BLAJ▼ 1 | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 80▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 7 | 7.OCOLUL SILVIC ABRUD RA= | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 78▲ 4 % | ▲ 4 % | -490,4 K RON | |
| 8 | 8.ALBATROS GOLD SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 64▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 5,8 mil. RON | |
| 9 | 9.OCOLUL SILVIC HOREA-APUSENI SRL= | Sat Izvoarele, Comuna Gârda de Sus, Alba | 510,0% | 0,0% | 355,5 K RON | |
| 10 | 10.DORA SRL▲ 1 | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 50▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 102,3 K RON | |
| 11 | 11.TERMOCONS SRLnou | Loc. Valea Bistrii, Oraş Câmpeni, Alba | 39▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 157,8 K RON | |
| 12 | 12.DN AGRAR SERVICE SRL▲ 2 | Sat Câlnic, Comuna Câlnic, Alba | 38▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.REGIA AUTONOMA LOCALA-OCOLUL SILVIC VALEA PIANULUI RA▼ 1 | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 35▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.OCOLUL SILVIC SAPCEA CUGIR RA▲ 2 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 32▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 793,8 K RON | |
| 15 | 15.ASSEN PROD SRL▲ 4 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 31▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 16 | 16.ARMEANU SRL▲ 3 | Sat Sub Piatră, Comuna Sălciua, Alba | 29▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 315,3 K RON | |
| 17 | 17.OCOLUL SILVIC SEBEŞ RA▲ 4 | Municipiul Sebeş, Alba | 29▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 338,8 K RON | |
| 18 | 18.SPERANTA E.L. SRL▼ 2 | Sat Cetatea de Baltă, Comuna Cetatea de Baltă, Alba | 27▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 19 | 19.AGRO-LACT SRL▼ 3 | Municipiul Aiud, Alba | 27▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 592,4 K RON | |
| 20 | 20.FORMONT SRLnou | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 24▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 418,2 K RON | |
| 21 | 21.TERRA GERMUNDIS SRL▼ 6 | Sat Valea Inzelului, Comuna Râmeţ, Alba | 24▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 25,7 K RON | |
| 22 | 22.LAUREAN SRL▲ 4 | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 22▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 391,8 K RON | |
| 23 | 23.AGRO-SERV-COMP SRL▼ 10 | Municipiul Blaj, Alba | 21▼ 40 % | ▼ 40 % | 25,3 K RON | |
| 24 | 24.CLUB TACHE 2000 SRL▼ 2 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 73,9 K RON | |
| 25 | 25.OCOLUL SILVIC IEZĂRUL TRASCĂU SRL▲ 3 | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 241 K RON | |
| 26 | 26.OCOLUL SILVIC GREENGOLD VEST S.R.L.▲ 23 | Municipiul Sebeş, Alba | 19▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 23,8 K RON | |
| 27 | 27.REAL DOC FOREST SRL▼ 4 | Municipiul Aiud, Alba | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 368,6 K RON | |
| 28 | 28.MECSOL GALDA SRL▼ 5 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,4 mil. RON | |
| 29 | 29.AGRO-MONTANA SRL▼ 1 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 180,0% | 0,0% | 237,3 K RON | |
| 30 | 30.FOREST MONTANA SRL▼ 7 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | 160 RON | |
| 31 | 31.AGRO MARGIN SRL▲ 3 | Sat Sâncrai, Municipiul Aiud, Alba | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 32,4 K RON | |
| 32 | 32.DN AGRAR HOLDING SRL▼ 1 | Sat Gârbova, Comuna Gârbova, Alba | 170,0% | 0,0% | 1,6 mil. RON | |
| 33 | 33.ŞTEFAN FOREST SRL▼ 2 | Sat Dobra, Comuna Şugag, Alba | 170,0% | 0,0% | 16,8 K RON | |
| 34 | 34.AGROTRUST TIRNAVA SRL= | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 160,0% | 0,0% | 48,8 K RON | |
| 35 | 35.AGRO PLANT LUPEAN S.R.L.▲ 4 | Sat Sânbenedic, Comuna Fărău, Alba | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 315,3 K RON | |
| 36 | 36.OVI STAR FOREST SRL▲ 2 | Sat Feneş, Oraş Zlatna, Alba | 150,0% | 0,0% | -67,7 K RON | |
| 37 | 37.AGROMEC SEBES SA▼ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 253,1 K RON | |
| 38 | 38.COSTEL FOREST SRL▼ 4 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 421,1 K RON | |
| 39 | 39.AGRA CONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 3,3 K RON | |
| 40 | 40.SIPIGFERM SRL▼ 1 | Sat Şibot, Comuna Şibot, Alba | 140,0% | 0,0% | 46,4 K RON | |
| 41 | 41.REGIA AUTONOMĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC VALEA SEBEŞULUI RA▼ 15 | Sat Săsciori, Comuna Săsciori, Alba | 14▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | -237,6 K RON | |
| 42 | 42.SAPCEA SRL= | Loc. Vinerea, Oraş Cugir, Alba | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 174,8 K RON | |
| 43 | 43.CIUMBRUD PLANT SRL▼ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 120,0% | 0,0% | 812,2 K RON | |
| 44 | 44.AGROMAXMAN SRL▼ 2 | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | 120,0% | 0,0% | 9,5 K RON | |
| 45 | 45.ADAM FOREST SRL▼ 3 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 120,0% | 0,0% | 164,4 K RON | |
| 46 | 46.IOANIS FOREST SRL▲ 8 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 243,6 K RON | |
| 47 | 47.BIO RECYCLING SRL▼ 5 | Municipiul Sebeş, Alba | 120,0% | 0,0% | 688 K RON | |
| 48 | 48.AUTO TOTAL PREST SRL▲ 1 | Municipiul Sebeş, Alba | 110,0% | 0,0% | 398 K RON | |
| 49 | 49.ADONAI SILVA SRL▲ 2 | Sat Budeni, Oraş Zlatna, Alba | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 498,7 K RON | |
| 50 | 50.AGROSTEA PRODUCT SRL▲ 4 | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 810,7 K RON | |
| 51 | 51.TRIFOIUL SRL▲ 3 | Loc. Uioara de Sus, Oraş Ocna Mureş, Alba | 90,0% | 0,0% | 150,3 K RON | |
| 52 | 52.ROSANCO TRADE SRL▲ 2 | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 90,0% | 0,0% | 22,9 K RON | |
| 53 | 53.CRAMA TELNA SRL▲ 1 | Sat Ţelna, Comuna Ighiu, Alba | 90,0% | 0,0% | 99,1 K RON | |
| 54 | 54.MANOILĂ COMPANY SRLnou | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 89,5 K RON | |
| 55 | 55.SEBI SILVA FOREST SRL▲ 13 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | -27,4 K RON | |
| 56 | 56.UNICEREAL ALBA SRL▼ 2 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 90,0% | 0,0% | 54,6 K RON | |
| 57 | 57.POMICOLA BOZ SRL▲ 5 | Sat Boz, Comuna Doştat, Alba | 80,0% | 0,0% | 514 RON | |
| 58 | 58.MADI PROFESSIONAL SRL▼ 4 | Municipiul Aiud, Alba | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 144 K RON | |
| 59 | 59.ANDREI INTERFOREST SRL▼ 8 | Sat Şibot, Comuna Şibot, Alba | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 9,2 K RON | |
| 60 | 60.MĂGURA FOREST SRL▲ 8 | Sat Măgura, Comuna Bucium, Alba | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -31,6 K RON | |
| 61 | 61.DEMYAN SRL▲ 4 | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 70,0% | 0,0% | -262,8 K RON | |
| 62 | 62.CONLEMN FOREST SRL= | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 750 RON | |
| 63 | 63.ORIS DAV SRL▲ 19 | Sat Valea Şesii, Comuna Bucium, Alba | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -80,2 K RON | |
| 64 | 64.TERRAVAL SRL▼ 10 | Sat Benic, Comuna Galda de Jos, Alba | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 263,8 K RON | |
| 65 | 65.POMIFLORA IANKO SRL▲ 17 | Sat Lopadea Nouă, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 222,5 K RON | |
| 66 | 66.AGROIND CONCEPT SRL▼ 4 | Sat Găbud, Comuna Noşlac, Alba | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -268,8 K RON | |
| 67 | 67.DRONKERS GROND SRL▲ 1 | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 141,4 K RON | |
| 68 | 68.VALEA BULZULUI SRL= | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -32,6 K RON | |
| 69 | 69.COSMIN SILVA FOREST SRL▼ 27 | Sat Vingard, Comuna Şpring, Alba | 7▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 538,8 K RON | |
| 70 | 70.MAGIC GRUP SRL▲ 12 | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 200,6 K RON | |
| 71 | 71.DELTA PLUS SRL▲ 11 | Municipiul Sebeş, Alba | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 139,1 K RON | |
| 72 | 72.AGRO LOTUS SRL▼ 4 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 60,0% | 0,0% | 552,8 K RON | |
| 73 | 73.MOLNAR MOL-EXIM SRL▼ 5 | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 60,0% | 0,0% | 456,6 K RON | |
| 74 | 74.MAGNOLIA SUPER SRL▲ 26 | Sat Vama Seacă, Comuna Hopârta, Alba | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 132,1 K RON | |
| 75 | 75.REMFOREST SRL▲ 7 | Sat Ciuldeşti, Comuna Bistra, Alba | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 9,3 K RON | |
| 76 | 76.GRĂDINA CU FLORI SRL▼ 8 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 60,0% | 0,0% | 168,6 K RON | |
| 77 | 77.ADEYON SRL▼ 9 | Sat Valea Şesii, Comuna Bucium, Alba | 60,0% | 0,0% | 88,7 K RON | |
| 78 | 78.MECSOL GROUP SRL▼ 13 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 253,2 K RON | |
| 79 | 79.MOŞIA MAIER SRL▲ 3 | Sat Rădeşti, Comuna Rădeşti, Alba | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 446,5 K RON | |
| 80 | 80.ALCSAN FOR SRL▼ 12 | Sat Săgagea, Comuna Poşaga, Alba | 60,0% | 0,0% | 110,1 K RON | |
| 81 | 81.GEOMAR ION FOREST SRL▲ 19 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -52,6 K RON | |
| 82 | 82.AGRO MAK SOLEIL SRL▼ 14 | Sat Bucerdea Grânoasă, Comuna Bucerdea Grânoasă, Alba | 60,0% | 0,0% | 242,9 K RON | |
| 83 | 83.PEPINIERA SZEKELY SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 6— | — | 271,5 K RON | |
| 84 | 84.MUNTEA NICU FOREST SRLnou | Sat Ciuldeşti, Comuna Bistra, Alba | 6— | — | 73,4 K RON | |
| 85 | 85.ECO VERT SRL▼ 3 | Municipiul Blaj, Alba | 50,0% | 0,0% | 14,7 K RON | |
| 86 | 86.TA-ROD-ALEX SRL▲ 34 | Municipiul Sebeş, Alba | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 87 | 87.AGRA OARDA SRL▼ 5 | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 50,0% | 0,0% | 91 K RON | |
| 88 | 88.PREST FOREST SRL▲ 32 | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -70,1 K RON | |
| 89 | 89.CLUB ŢACHE JUNIOR SRL▲ 11 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 232,6 K RON | |
| 90 | 90.AGRICOLA TOD SRL▼ 8 | Sat Cricău, Comuna Cricău, Alba | 50,0% | 0,0% | 352,3 K RON | |
| 91 | 91.ROFRUCT INTERNAŢIONAL SRL▲ 9 | Sat Doştat, Comuna Doştat, Alba | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 13,7 K RON | |
| 92 | 92.MON AGRAR ROSIA S.R.L.▼ 10 | Sat Roşia de Secaş, Comuna Roşia de Secaş, Alba | 50,0% | 0,0% | 151,7 K RON | |
| 93 | 93.ROGOZLEMN SRLnou | Sat Lunca Merilor, Comuna Bistra, Alba | 5— | — | — | -21,9 K RON |
| 94 | 94.IMPERIAL PRODIMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 40,0% | 0,0% | 40,3 K RON | |
| 95 | 95.AGRO HORTICOLA SRL▼ 13 | Municipiul Sebeş, Alba | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 183,2 K RON | |
| 96 | 96.AMVIA SALCIUA SRL▼ 28 | Sat Sălciua de Jos, Comuna Sălciua, Alba | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 23,8 K RON | |
| 97 | 97.RÎŞTEIU SRL▲ 23 | Sat Poiana, Comuna Bistra, Alba | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -51,2 K RON | |
| 98 | 98.DN AGRAR BERGHIN SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 40,0% | 0,0% | 201 K RON | |
| 99 | 99.DEEA' VERO SRL▼ 17 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 71,5 K RON | |
| 100 | 100.MON AGRAR ARMENI S.R.L.▲ 20 | Comuna Roşia de Secaş, Alba | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -550,6 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Alba
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
10 firme · 368,8 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
114 firme · 222,8 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
10 firme · 198,9 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
93 firme · 135,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
27 firme · 75,9 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
35 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
26 firme · 18,1 mil. RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
3 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
17 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
27 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
8 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
6 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
9 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
7 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 284,3 K RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
2 firme · 267,4 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 236,2 K RON
CAEN 0127
Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
1 firme · 118,4 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
5 firme · 27,8 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
2 firme · 0 RON