Top 100 firme — Tăierea și rindeluirea lemnului, Alba după angajați în 2024
170 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.031. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 506.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KRONOSPAN TIMBER SEBES S.R.L.= | Municipiul Sebeş, Alba | 506▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | -33,4 mil. RON | |
| 2 | 2.TRANSALPINA FAN SRL= | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 790,0% | 0,0% | 2,6 mil. RON | |
| 3 | 3.TRANSILVANIA FOREST PRODUCTION SRL= | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 470,0% | 0,0% | 2,2 mil. RON | |
| 4 | 4.TERMOCONS SRLnou | Loc. Valea Bistrii, Oraş Câmpeni, Alba | 23▼ 8 % | ▼ 8 % | 596,9 K RON | |
| 5 | 5.ARMEANU SRL▼ 1 | Sat Sub Piatră, Comuna Sălciua, Alba | 21▼ 25 % | ▼ 25 % | 30,6 K RON | |
| 6 | 6.CIONESTI FOREST TRANS S.R.L.▼ 1 | Sat Dealu Lămăşoii, Comuna Albac, Alba | 21▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -95,8 K RON | |
| 7 | 7.TRANSPORT-MONTANA SRL= | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 160,0% | 0,0% | 634 RON | |
| 8 | 8.DAVID PRODUCTION SRL▲ 3 | Sat Sălciua de Sus, Comuna Sălciua, Alba | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 134,2 K RON | |
| 9 | 9.CINPROD SRL▼ 3 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 11▼ 45 % | ▼ 45 % | 691 RON | |
| 10 | 10.DUMIMON SRL▼ 2 | Loc. Valea Bistrii, Oraş Câmpeni, Alba | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -156,5 K RON | |
| 11 | 11.ALEX COPE SRL▲ 4 | Sat Gârbova de Jos, Municipiul Aiud, Alba | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 101,4 K RON | |
| 12 | 12.TOPY WOOD EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 100,0% | 0,0% | 296,5 K RON | |
| 13 | 13.ROXI MARCI FOREST S.R.L.▼ 1 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 316,3 K RON | |
| 14 | 14.ANCA FOREST SRL▼ 1 | Sat Doleşti, Comuna Avram Iancu, Alba | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 572,4 K RON | |
| 15 | 15.BEXA SRLnou | Sat Ciuruleasa, Comuna Ciuruleasa, Alba | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 315 K RON | |
| 16 | 16.DOBRA ALBAC SRL▼ 1 | Sat Albac, Comuna Albac, Alba | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -45,1 K RON | |
| 17 | 17.OCOALE CĂLINEASA SRL▲ 8 | Sat Ocoale, Comuna Gârda de Sus, Alba | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 132,5 K RON | |
| 18 | 18.VASFELI FOREST S.R.L.▲ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 80,0% | 0,0% | 13,5 K RON | |
| 19 | 19.KYSS TRANS SRL▼ 4 | Sat Rogoz, Comuna Albac, Alba | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 19,6 K RON | |
| 20 | 20.KERS STAR SRL▼ 10 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 7▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | -436,6 K RON | |
| 21 | 21.GEORGE & MIHAI SRL▼ 6 | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -174 K RON | |
| 22 | 22.HANUL CODRUTEI SRL▼ 1 | Sat Limba, Comuna Ciugud, Alba | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 96,5 K RON | |
| 23 | 23.HEBE FOREST SRL▼ 2 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 4,3 K RON | |
| 24 | 24.LEMBUS PROD S.R.L.▼ 3 | Sat Sălciua de Sus, Comuna Sălciua, Alba | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 24,9 K RON | |
| 25 | 25.FOREST CASI SRL= | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 153,8 K RON | |
| 26 | 26.FIN FAN FOREST SRL▼ 7 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 24 K RON | |
| 27 | 27.PĂŞTEŞTI WIO SRL▲ 6 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 50,0% | 0,0% | -333 K RON | |
| 28 | 28.CÎRJEA COMPANY S.R.L.▼ 3 | Sat Baba, Comuna Horea, Alba | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 238,4 K RON | |
| 29 | 29.RILANDY CONSULT S.R.L.▲ 21 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 7 K RON | |
| 30 | 30.IMPERIAL TEC S.R.L.▲ 3 | Oraş Teiuş, Alba | 50,0% | 0,0% | 597,6 K RON | |
| 31 | 31.SOLARYS COMPANY SRL▼ 6 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 3,8 K RON | |
| 32 | 32.SUN INDUSTRY SRL▲ 8 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 40,0% | 0,0% | -364,6 K RON | |
| 33 | 33.ALEXŞTEFAN PRESTSERV SRL▲ 17 | Oraş Baia de Arieş, Alba | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 58,6 K RON | |
| 34 | 34.LAVI COSM FOREST SRL▼ 9 | Sat Săgagea, Comuna Poşaga, Alba | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -75,9 K RON | |
| 35 | 35.ALEX ŞTEF MOBIL S.R.L.▲ 15 | Sat Dârleşti, Comuna Horea, Alba | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -212,5 K RON | |
| 36 | 36.FĂGULEȚ STAR S.R.L.▲ 49 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | -28,7 K RON | |
| 37 | 37.BECOFERM SRL▼ 4 | Municipiul Aiud, Alba | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -66,3 K RON | |
| 38 | 38.GREEN FOREST SRL▲ 12 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 30,0% | 0,0% | -202,3 K RON | |
| 39 | 39.RARIDA MOLID SRL▼ 14 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | -145,4 K RON | |
| 40 | 40.DRAGOS & PAPPA REALE SRL▲ 10 | Sat Mănăstire, Comuna Lupşa, Alba | 30,0% | 0,0% | 94,2 K RON | |
| 41 | 41.TRANS LUP FOREST SRL▲ 9 | Sat Vâltori, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 30,0% | 0,0% | -166,3 K RON | |
| 42 | 42.CODRIŞORUL MUNŢILOR SRL▲ 27 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -28,8 K RON | |
| 43 | 43.CIPTRANS IGHIU SRL▲ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 30,0% | 0,0% | 169,3 K RON | |
| 44 | 44.INTERNAŢIONAL VALENTIN COMPANY SRL▼ 4 | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 12,5 K RON | |
| 45 | 45.MUȘCAN TRANS SRL▲ 5 | Sat Muşca, Comuna Lupşa, Alba | 30,0% | 0,0% | 24,5 K RON | |
| 46 | 46.LUP NICO PET S.R.L.▲ 4 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 30,0% | 0,0% | 40 K RON | |
| 47 | 47.ACVILA PRIM TRANS S.R.L.▼ 7 | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -73,1 K RON | |
| 48 | 48.ECHO SERGIU BOOST S.R.L.▲ 37 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 26,8 K RON | |
| 49 | 49.ALEX FOREST S.R.L.nou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 3— | — | — | 181,4 K RON |
| 50 | 50.SARA CĂTĂLIN S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 3— | — | — | 226,1 K RON |
| 51 | 51.APUSENI TRANSIMEX SRL▼ 18 | Sat Doleşti, Comuna Avram Iancu, Alba | 2▼ 60 % | ▼ 60 % | 235,9 K RON | |
| 52 | 52.NELVAS SRL▲ 17 | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 20,0% | 0,0% | -178 K RON | |
| 53 | 53.HECOM SRL▼ 13 | Sat Poduri-Briceşti, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 19,2 K RON | |
| 54 | 54.MOBI LEMN AIUD SRL▼ 4 | Municipiul Aiud, Alba | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 18,7 K RON | |
| 55 | 55.FLANDRA FOREST SRL▼ 15 | Sat Popeştii de Jos, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -72,6 K RON | |
| 56 | 56.KĂTĂ ANDREI FOREST SRL▲ 13 | Sat Vadu Moţilor, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 20,0% | 0,0% | -56 K RON | |
| 57 | 57.COSAN IMPEX PLUS SRL▼ 17 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Alba | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -35,3 K RON | |
| 58 | 58.MONU STAR FOREST SRL▼ 18 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 12,7 K RON | |
| 59 | 59.SELCOFAN INVEST SRL▲ 10 | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 20,0% | 0,0% | -105,6 K RON | |
| 60 | 60.ALETRANS LARI SRL▼ 10 | Sat Lazuri, Comuna Sohodol, Alba | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 33,7 K RON | |
| 61 | 61.BKLIN DYNAMYK S.R.L.nou | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -136,5 K RON | |
| 62 | 62.SAM FOREST MARIUS S.R.L.▲ 23 | Sat Faţa, Comuna Albac, Alba | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -177,8 K RON | |
| 63 | 63.ANA & DANIEL FOREST S.R.L.▼ 23 | Sat Lazuri, Comuna Sohodol, Alba | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -328,3 K RON | |
| 64 | 64.COD FAMILY FIVE S.R.L.▲ 5 | Sat Lupşa, Comuna Lupşa, Alba | 20,0% | 0,0% | -290,2 K RON | |
| 65 | 65.RNP TODEA ALPIN S.R.L.▼ 15 | Sat Mănceşti, Comuna Horea, Alba | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -110,3 K RON | |
| 66 | 66.COSMIN PATRUŞEŞTI S.R.L.▲ 3 | Sat Pătruşeşti, Comuna Horea, Alba | 20,0% | 0,0% | 23,5 K RON | |
| 67 | 67.TAMPLARIA APICULTORULUI S.R.L.▲ 68 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2— | — | -33,1 K RON | |
| 68 | 68.CARPATHIAN TIMBER WOOD S.R.L.▲ 1 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 20,0% | 0,0% | -95,2 K RON | |
| 69 | 69.APUSENI TIMBER S.R.L.▲ 16 | Sat Zănzeşti, Comuna Horea, Alba | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -112,3 K RON | |
| 70 | 70.AMUD APUSENI S.R.L.▲ 65 | Sat Sălciua de Jos, Comuna Sălciua, Alba | 2— | — | 180,1 K RON | |
| 71 | 71.ECOPARCHETAR S.R.L.▼ 2 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 20,0% | 0,0% | -190,3 K RON | |
| 72 | 72.CODROM FOREST S.R.L.▲ 13 | Sat Ocoale, Comuna Gârda de Sus, Alba | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -113,7 K RON | |
| 73 | 73.MUNUNA LEMN S.R.L.▲ 62 | Sat Mununa, Comuna Gârda de Sus, Alba | 2— | — | 1,6 K RON | |
| 74 | 74.DACRIS FOREST SRL▼ 34 | Loc. Vârşi, Oraş Câmpeni, Alba | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 37,2 K RON | |
| 75 | 75.CRIȘAN FOREST S.R.L.▼ 6 | Sat Poduri-Briceşti, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 20,0% | 0,0% | -78,2 K RON | |
| 76 | 76.MEGA COM STAR SRL▲ 59 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 1— | — | -5,7 K RON | |
| 77 | 77.SEN-FU SRL▲ 8 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 10,0% | 0,0% | -142,6 K RON | |
| 78 | 78.VANCU SRL▲ 7 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 10,0% | 0,0% | 39,9 K RON | |
| 79 | 79.TOP STEFANUT ILIE SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 10,0% | 0,0% | 86,2 K RON | |
| 80 | 80.ALEX PROD LEMN SRL▲ 5 | Sat Doleşti, Comuna Avram Iancu, Alba | 10,0% | 0,0% | 6,9 K RON | |
| 81 | 81.ADENEUL SRL▲ 4 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 10,0% | 0,0% | -11,3 K RON | |
| 82 | 82.BOCŞA FOREST SRL▲ 3 | Sat Mănăstire, Comuna Lupşa, Alba | 10,0% | 0,0% | -33,5 K RON | |
| 83 | 83.DANIRAY SRL▲ 2 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 10,0% | 0,0% | 10,9 K RON | |
| 84 | 84.PANRO HOREA SRL▲ 51 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 1— | — | 106,3 K RON | |
| 85 | 85.ROX & AVI S.R.L.= | Sat Poşaga de Jos, Comuna Poşaga, Alba | 10,0% | 0,0% | 187,5 K RON | |
| 86 | 86.WOOD DIA EXPRESS SRL▼ 1 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 10,0% | 0,0% | -914,2 K RON | |
| 87 | 87.ALBU APUSENI SRL-D▼ 18 | Sat Lupşa, Comuna Lupşa, Alba | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -36,7 K RON | |
| 88 | 88.FLAMIBO PROJECT SRL▼ 3 | Sat Şona, Comuna Şona, Alba | 10,0% | 0,0% | -59,3 K RON | |
| 89 | 89.OCOALE APUSENI SRL▼ 4 | Sat Ocoale, Comuna Gârda de Sus, Alba | 10,0% | 0,0% | 36,1 K RON | |
| 90 | 90.COSTEA INVEST DAD SRL▼ 40 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 10,1 K RON | |
| 91 | 91.COSTICĂ MATEȘ SRL▼ 6 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 10,0% | 0,0% | -46,5 K RON | |
| 92 | 92.MYNO D&C COMERT S.R.L.▼ 7 | Sat Galbena, Comuna Arieşeni, Alba | 10,0% | 0,0% | 14,2 K RON | |
| 93 | 93.BOGDAN SILVA S.R.L.▼ 8 | Sat Sartăş, Oraş Baia de Arieş, Alba | 10,0% | 0,0% | -49,8 K RON | |
| 94 | 94.ATELOCIN BEST S.R.L.▼ 9 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 10,0% | 0,0% | -35,6 K RON | |
| 95 | 95.EPIC TRANS GOLDEN S.R.L.▼ 10 | Sat Vâltori, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 10,0% | 0,0% | 162,2 K RON | |
| 96 | 96.ZIUA LEMNARULUI S.R.L.▼ 46 | Sat Şibot, Comuna Şibot, Alba | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -65,7 K RON | |
| 97 | 97.TODEA LĂMĂŞOAIA S.R.L.▼ 12 | Sat Dealu Lămăşoii, Comuna Albac, Alba | 10,0% | 0,0% | 74 K RON | |
| 98 | 98.TRANSFOREST NIKRUS S.R.L.▼ 13 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 10,0% | 0,0% | 3,1 K RON | |
| 99 | 99.MIDAST WOOD STORY S.R.L.▼ 14 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 10,0% | 0,0% | -7,6 K RON | |
| 100 | 100.CERBUL VASILE S.R.L.▼ 15 | Sat Budăieşti, Comuna Albac, Alba | 10,0% | 0,0% | -15 K RON |