Top 100 firme — Activități combinate de secretariat după angajați în 2022
1.206 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3.892. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 1.461.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WIPRO TECHNOLOGIES SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.461▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 21,6 mil. RON | |
| 2 | 2.ALSTOM GCC ROMANIA S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 705▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 5 mil. RON | |
| 3 | 3.DELOITTE SUPPORT SERVICES S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 270▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 4 | 4.WORLDLINE BUSINESS SERVICES ROMANIA S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 210▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | -9,9 mil. RON | |
| 5 | 5.SIG COMBIBLOC SERVICES SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 187▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 6 | 6.FREUDENBERG BUSINESS SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 178▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 873 K RON | |
| 7 | 7.PPC SERVICII COMUNE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 112▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 4,2 mil. RON | |
| 8 | 8.TCE ADMINISTRATIV S.R.L.▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 80▼ 20 % | ▼ 20 % | 39,3 K RON | |
| 9 | 9.JUNGHEINRICH BUSINESS SERVICES ROMANIA S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 55— | — | — | -1,1 mil. RON |
| 10 | 10.XELLA SHARED SERVICE CENTER S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54— | — | — | 726,5 K RON |
| 11 | 11.TENARIS SOLUTIONS EAST SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 53▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 771,6 K RON | |
| 12 | 12.WIPRO IT SERVICES S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 39▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 163 K RON | |
| 13 | 13.DOVER BUSINESS SERVICES EUROPE S.R.L.▲ 128 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 33▲ 3.200 % | ▲ 3.200 % | 372,7 K RON | |
| 14 | 14.WTS DIGITAL S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 15 | 15.VOX CARRIER SERVICES SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 29▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 357,5 K RON | |
| 16 | 16.CONCEPT BRAGADIRU S.R.L.▼ 4 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 24▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 838,4 K RON | |
| 17 | 17.KINSTELLAR SARL LUXEMBURG SUCURSALA BUCURESTI▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 40 K RON | |
| 18 | 18.AGENTIA SERBANESCU SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 255,3 K RON | |
| 19 | 19.NORDSTAR LOGISTIK SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 20 | 20.ABC PERFECT AUTO MOTO S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 925,5 K RON | |
| 21 | 21.DA VINCI ENGINEERING SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12▲ 200 % | ▲ 200 % | 823,2 K RON | |
| 22 | 22.SPARKS ACCOUNTING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11— | — | — | -53,1 K RON |
| 23 | 23.ALEXANDRA UNIVERSAL TRANS SRL▼ 6 | Sat Băbăroaga, Comuna Mozăceni, Argeş | 100,0% | 0,0% | 143,6 K RON | |
| 24 | 24.ZEDRA GLOBAL SERVICES ROMANIA S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 173,2 K RON | |
| 25 | 25.NET-CONNECT MANAGEMENT SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 292,4 K RON | |
| 26 | 26.SIM CLASS BUSINESS SRL▲ 3 | Oraş Otopeni, Ilfov | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 288,1 K RON | |
| 27 | 27.A.I. MEDICAL SUPPLIER SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 60 K RON | |
| 28 | 28.RECRIMCO CONSULTING S.R.L.▲ 1 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 3,8 mil. RON | |
| 29 | 29.SANCLA OFFICE S.R.L.= | Municipiul Braşov, Braşov | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 1,3 mil. RON | |
| 30 | 30.ATELIERUL DUCESEI S.R.L.nou | Sat Merii Petchii, Comuna Nuci, Ilfov | 7— | — | — | 393,9 K RON |
| 31 | 31.BUSY PEOPLE S.R.L.▲ 402 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6— | — | 50,4 K RON | |
| 32 | 32.BIT DATE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 87 K RON | |
| 33 | 33.VIS WORLD MANAGEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6— | — | — | -10 K RON |
| 34 | 34.AAA AUTO INSURANCE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 192,2 K RON | |
| 35 | 35.LEGALIS OFFICE SUPPORT S.R.L.▼ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 473,4 K RON | |
| 36 | 36.AVATAR TECHNOLOGY S.R.L.▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 4,9 K RON | |
| 37 | 37.MY JOB SERVICES SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 29,9 K RON | |
| 38 | 38.HAT COMMUNICATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | 27,7 K RON | |
| 39 | 39.PRIMUS TRANS SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | 124,8 K RON | |
| 40 | 40.VICSILRON TRADE R.U. SRL▼ 11 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 40,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 41 | 41.SIGMA INVESTITII GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -101,5 K RON | |
| 42 | 42.BENE-DICTUS SRL▼ 19 | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 11,2 K RON | |
| 43 | 43.SMART MAX SRL▼ 14 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 40,0% | 0,0% | 52,3 K RON | |
| 44 | 44.LINPARTNER SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | -65,7 K RON | |
| 45 | 45.IMPRIMSERV SRL▼ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 4,5 K RON | |
| 46 | 46.AMBRA PRO BUSINESS SRL▲ 1 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 90,2 K RON | |
| 47 | 47.CC DIENSTLEISTUNGEN S.R.L.▲ 30 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 60 K RON | |
| 48 | 48.MRC WASTE CONSULTING S.R.L.▼ 19 | Sat Merişani, Comuna Merişani, Argeş | 40,0% | 0,0% | 395,2 K RON | |
| 49 | 49.COMPLYA SUPPORT INTERNATIONAL S.R.L.▲ 28 | Sat Doiceşti, Comuna Doiceşti, Dâmboviţa | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 42,2 K RON | |
| 50 | 50.GRIMANAG CONS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 27,6 K RON | |
| 51 | 51.SUPER HOME S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 179,7 K RON | |
| 52 | 52.ECOVERS PREMIUM SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 328,3 K RON | |
| 53 | 53.VICSILRON SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,0% | 0,0% | -5,6 K RON | |
| 54 | 54.S.1 COMIMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,0% | 0,0% | -19,1 K RON | |
| 55 | 55.INFOCONSULT SRL▲ 378 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3— | — | 69,4 K RON | |
| 56 | 56.EST-VEST SERVICES SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | 1,5 mil. RON | |
| 57 | 57.DIDI SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 2,4 K RON | |
| 58 | 58.HADRIAN CONSULT INSURANCE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 475,2 K RON | |
| 59 | 59.CLAUDIU EREMIA CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | 490,6 K RON | |
| 60 | 60.WEST COAST MANAGEMENT SRL▼ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 30,0% | 0,0% | 176,1 K RON | |
| 61 | 61.ELZA - CONT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | 3,3 K RON | |
| 62 | 62.COACH - MANAGEMENT VEST SRL▼ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 30,0% | 0,0% | 174,1 K RON | |
| 63 | 63.CRIBO ASSISTANCE SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | 101,4 K RON | |
| 64 | 64.MANAGEMENT PRAKTIK CONSULT SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 103,3 K RON | |
| 65 | 65.OFFICE SUPPORT SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -108,6 K RON | |
| 66 | 66.CRIBO SMART SOLUTIONS SRL▼ 37 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 87,2 K RON | |
| 67 | 67.GLOBAL JOB FINDERS SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,0% | 0,0% | 14,7 K RON | |
| 68 | 68.ANVAS FRANCHISING COMPANY S.R.L.▲ 73 | Sat Căţelu, Comuna Glina, Ilfov | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 1,1 mil. RON | |
| 69 | 69.E.H.M. & J.S.E. TRANSPORT SOLUTIONS SRL▼ 22 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,0% | 0,0% | -54,4 K RON | |
| 70 | 70.GLOBAL BUSINESS CONSULTING & SERVICES SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | 100,8 K RON | |
| 71 | 71.ENOVATEK 2017 S.R.L.▼ 24 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 30,0% | 0,0% | 7,1 K RON | |
| 72 | 72.SOLCONTAX S.R.L.▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 124,2 K RON | |
| 73 | 73.DSR TEAM SERVICE S.R.L.▼ 44 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 17,2 K RON | |
| 74 | 74.SECRETARIUS COMABELA S.R.L.▼ 27 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 30,0% | 0,0% | 14,2 K RON | |
| 75 | 75.RASPUNS XYZ S.R.L.▲ 358 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3— | — | 130,4 K RON | |
| 76 | 76.ALIN AUTO TOTAL OFFICE S.R.L.▼ 29 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 169,6 K RON | |
| 77 | 77.R VON R CONSULT S.R.L.▼ 30 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 30,0% | 0,0% | 2,7 K RON | |
| 78 | 78.TRAICONSULT EXPERT S.R.L.▲ 63 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 148,5 K RON | |
| 79 | 79.AASHA CONSULTING TRANSPORT S.R.L.nou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 12,5 K RON | |
| 80 | 80.ADEVERINTE PLUS S.R.L.▲ 353 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 3— | — | 174,8 K RON | |
| 81 | 81.ARHIVATORUL S.R.L.▲ 60 | Sat Luncani, Comuna Luna, Cluj | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 119 K RON | |
| 82 | 82.MACALU EXPERT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3— | — | — | 970 K RON |
| 83 | 83.MARTICONT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3— | — | — | 44,9 K RON |
| 84 | 84.MERYAIBOCTB SRL▼ 65 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | 22,9 K RON | |
| 85 | 85.MULTIGAMA NOUĂ 2 S.R.L.nou | Sat Săldăbagiu de Munte, Comuna Paleu, Bihor | 20,0% | 0,0% | 530,8 K RON | |
| 86 | 86.INTERSILVA SRL▲ 55 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 5,8 K RON | |
| 87 | 87.AGENDA-SERV SRL▼ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 20,0% | 0,0% | -10,7 K RON | |
| 88 | 88.SKEPSIS CONSULT SRL▲ 53 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -128,4 K RON | |
| 89 | 89.BIA TRANS SRL▼ 42 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 15,9 K RON | |
| 90 | 90.MMID COM PROD SRL▼ 13 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 20,0% | 0,0% | -111,9 K RON | |
| 91 | 91.SAFE ADMINISTRATIVE SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | 27,2 K RON | |
| 92 | 92.DANALDA CONS SRL▼ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 20,0% | 0,0% | 42,4 K RON | |
| 93 | 93.IMAR GRUP SRL▼ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 20,0% | 0,0% | 249,2 K RON | |
| 94 | 94.TIMADA SRL▼ 17 | Municipiul Oradea, Bihor | 20,0% | 0,0% | 37,8 K RON | |
| 95 | 95.KARRO I&O SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,0% | 0,0% | 12,8 K RON | |
| 96 | 96.PRAGMATIK SRL▲ 337 | Municipiul Oradea, Bihor | 2— | — | 42,3 K RON | |
| 97 | 97.BEVA IMPEX SRL▲ 44 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 43,7 K RON | |
| 98 | 98.CRIVIS SRL▼ 21 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 20,0% | 0,0% | 85,9 K RON | |
| 99 | 99.ART IMPEX SRL▲ 334 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2— | — | 4,6 K RON | |
| 100 | 100.POLGROUP SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,0% | 0,0% | 65 K RON |