Top 100 firme — Alte activități de protecție n.c.a. după angajați în 2013
504 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.625. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 157.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HIDROPOWER SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 157— | — | -599,7 K RON | |
| 2 | 2.ALEXANDER SECURITY SRL▲ 179 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 157▲ 15.600 % | ▲ 15.600 % | -599,7 K RON | |
| 3 | 3.LEX PROTECT BUZĂU SRL= | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 92▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 9,1 K RON | |
| 4 | 4.CPB ALARM SYSTEMS SRL▲ 84 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 87▲ 2.800 % | ▲ 2.800 % | 11,4 K RON | |
| 5 | 5.A & S ZIMBRUL SRLnou | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 86▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 120,3 K RON | |
| 6 | 6.NOVA FORCE TECHNIC SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 74▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 61,1 K RON | |
| 7 | 7.HOLDIMAG SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 50▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -645,8 K RON | |
| 8 | 8.SINVEX MULTISERVICE SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 45▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.INTER GUARD SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 38▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 50,2 K RON | |
| 10 | 10.GEROM INTERNATIONAL PRODIMEX SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 859,5 K RON | |
| 11 | 11.MOLID TEHNIC SERVICE S.R.L.▲ 2 | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 34▲ 36 % | ▲ 36 % | 240,6 K RON | |
| 12 | 12.N & L PREST COM SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 29▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 22,1 K RON | |
| 13 | 13.L.E.N.CO. ELECTRONIC SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 25▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 12,1 K RON | |
| 14 | 14.LUP GUARD SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 25▲ 108,3 % | ▲ 108,3 % | 55,5 K RON | |
| 15 | 15.SET ALARM INTERNATIONAL SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 240,0% | 0,0% | 89,8 K RON | |
| 16 | 16.ALGRUP SECURITY SERVICE SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | 220,9 K RON | |
| 17 | 17.WIND POWER ENERGY SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 202,2 K RON | |
| 18 | 18.COMTEH SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22▼ 12 % | ▼ 12 % | 11,7 K RON | |
| 19 | 19.OMNI MARKET SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 63,7 K RON | |
| 20 | 20.ROMLINE SECURITY SYSTEMS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -152 K RON | |
| 21 | 21.DANIROM SECURITY MOLDOVA SRL▲ 17 | Sat Căciuleşti, Comuna Girov, Neamţ | 19▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 197,2 K RON | |
| 22 | 22.TOTAL PROTECT SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 180,0% | 0,0% | 173,9 K RON | |
| 23 | 23.PYROSTOP SECURITY SRL▲ 11 | Sat Căpusu Mic, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 18▲ 100 % | ▲ 100 % | 39,3 K RON | |
| 24 | 24.RASSCO SECURITATE SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 112,5 K RON | |
| 25 | 25.ZIROMA SERVICE SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 11,4 K RON | |
| 26 | 26.KATREIN SRL▲ 2 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 7,9 K RON | |
| 27 | 27.MAGIC SAFE MONITORING SRL▲ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 114,7 K RON | |
| 28 | 28.ALFA JET SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 4,7 K RON | |
| 29 | 29.MAGAL SECURITY SISTEME SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -637 K RON | |
| 30 | 30.WEST PROTGUARD SISTEM SRL▼ 4 | Municipiul Arad, Arad | 120,0% | 0,0% | 36,8 K RON | |
| 31 | 31.TOP ELECTRONIC SRL▼ 3 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 110,0% | 0,0% | 53,6 K RON | |
| 32 | 32.P.A.D. CONSULT SYSTEMS SRL▲ 237 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11— | — | 9,9 K RON | |
| 33 | 33.ICSS FIRE SYSTEMS S.R.L.▲ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 267,6 K RON | |
| 34 | 34.PRODUCTIE SI COMERT "ARGUS" SRL= | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 604 RON | |
| 35 | 35.KICO MIX SRL▲ 13 | Municipiul Salonta, Bihor | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 538 RON | |
| 36 | 36.CIBERNET SERVICE SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -31,7 K RON | |
| 37 | 37.AVB SECURITY SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 29,1 K RON | |
| 38 | 38.ACTIVE SAFETY AND SECURITY SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 29,8 K RON | |
| 39 | 39.PROFISET SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 47,8 K RON | |
| 40 | 40.UNIVERSAL SECURITY SYSTEMS SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 127,1 K RON | |
| 41 | 41.AVSEC SECURITY SERVICES SRL▼ 7 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 266,3 K RON | |
| 42 | 42.SEKOTEL SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 101 RON | |
| 43 | 43.FLOMAR REV SRL▼ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 80,0% | 0,0% | 47,8 K RON | |
| 44 | 44.MONT GUARD SECURITY SRL▼ 1 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -79,2 K RON | |
| 45 | 45.ALPHA CORPORATION INNOVATIVE SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 91,9 K RON | |
| 46 | 46.CENTRUL DE SECURITATE ŞI INFORMATICĂ SRL▲ 19 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 399,7 K RON | |
| 47 | 47.ELECTROPOWER SOLUTII SRL▲ 7 | Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 50,1 K RON | |
| 48 | 48.FX NET SECURITY SRL▲ 72 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | 12,6 K RON | |
| 49 | 49.SMART TREND SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 164,4 K RON | |
| 50 | 50.DSM LOGISTIC SRLnou | Sat Căciuleşti, Comuna Girov, Neamţ | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 14,8 K RON | |
| 51 | 51.SPARTA TEHNIC SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 135,7 K RON | |
| 52 | 52.COMPLEX GHENCEA 31 S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -53,1 K RON | |
| 53 | 53.OMEGA PROTECT TECHNOLOGY SRL▲ 67 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 4,4 K RON | |
| 54 | 54.ALARM'S G.D.S. SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 243,9 K RON | |
| 55 | 55.SISCO EXTRA CONS S.R.L.▲ 10 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 151,4 K RON | |
| 56 | 56.ELECTRON COMPANY SRL▲ 125 | Loc. Ulmeni, Oraş Ulmeni, Maramureş | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | 15,1 K RON | |
| 57 | 57.MICROCIP ELECTRONICS SRL▼ 9 | Municipiul Câmpina, Prahova | 60,0% | 0,0% | 93,5 K RON | |
| 58 | 58.ELECTROTREND SRL▲ 7 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 18,2 K RON | |
| 59 | 59.CONSAL SECURITY SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 7,2 K RON | |
| 60 | 60.ASD INVEST & CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -19,7 K RON | |
| 61 | 61.ACS NEW TECHNOLOGY SYSTEMS DFI SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6— | — | — | 52,2 K RON |
| 62 | 62.DELTA ELECTRONIC SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 50,0% | 0,0% | -35,5 K RON | |
| 63 | 63.ELECTRONIC PROTECT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 50,0% | 0,0% | 375 RON | |
| 64 | 64.PRACTIC INSTAL SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | 4,5 K RON | |
| 65 | 65.SAMEV SRL▲ 23 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 10,9 K RON | |
| 66 | 66.VISPA SECURITY SRL▲ 54 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 147,3 K RON | |
| 67 | 67.POLITES SRL▼ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 12,5 K RON | |
| 68 | 68.RIMOLDO CONSULTING GROUP SRL▲ 113 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 17 K RON | |
| 69 | 69.BUILDING FACILITY SYSTEMS S.R.L.▲ 200 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 5— | — | 137,4 K RON | |
| 70 | 70.CSC KATIA SOLUTIONS SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 100,4 K RON | |
| 71 | 71.V'SISTEM SOFT MANAGEMENT SECURITY SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5— | — | — | 115,2 K RON |
| 72 | 72.METEL PREST SRL▼ 18 | Municipiul Oradea, Bihor | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -24,8 K RON | |
| 73 | 73.CARLEX SERVICE SRL▼ 8 | Municipiul Beiuş, Bihor | 40,0% | 0,0% | -194 RON | |
| 74 | 74.SEREEL PROD SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 2,3 K RON | |
| 75 | 75.T.C.P. SISTEMS SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -67,8 K RON | |
| 76 | 76.PAPILLON NEW G SRL▼ 11 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 90,2 K RON | |
| 77 | 77.MEDIA SECURITY SYSTEMS SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -43,9 K RON | |
| 78 | 78.E.I.G. SYSTEMS SRL▲ 10 | Sat Covaci, Comuna Sânandrei, Timiş | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 24,6 K RON | |
| 79 | 79.DIRECT TECHNOLOGY SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | 877,8 K RON | |
| 80 | 80.DEIMOS SRL▼ 15 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 40,0% | 0,0% | -22,4 K RON | |
| 81 | 81.ALARMS TEHNOSERV SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 13,6 K RON | |
| 82 | 82.ELECTRO ANA PREST SERV SRL▼ 28 | Sat Rugineşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 8 K RON | |
| 83 | 83.M & M SECURITY TEAM SRL▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 11,3 K RON | |
| 84 | 84.TEHNO SISTEM ALARM SRL▼ 19 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 40,0% | 0,0% | 8,2 K RON | |
| 85 | 85.ANANSI SRL▲ 35 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -2,2 K RON | |
| 86 | 86.LUSEK SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -19 K RON | |
| 87 | 87.MONGUARD SISTEM SRL▼ 22 | Municipiul Oradea, Bihor | 40,0% | 0,0% | 38,5 K RON | |
| 88 | 88.GHP INTELLIGENT SYSTEMS SRL▼ 23 | Municipiul Oradea, Bihor | 40,0% | 0,0% | 1,9 K RON | |
| 89 | 89.MOLCREW SECURITY SRL▼ 1 | Sat Sihlea, Comuna Sihlea, Vrancea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 111,5 K RON | |
| 90 | 90.ATU TECH SRL▼ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 345,8 K RON | |
| 91 | 91.NEW TECH CORPORATION SRL▲ 178 | Municipiul Bacău, Bacău | 4— | — | 56 RON | |
| 92 | 92.BIT ALARMS ACG S.R.L.▲ 89 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 25,2 K RON | |
| 93 | 93.IMPACT SECURITY & COMUNICATION SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 12,5 K RON | |
| 94 | 94.MAX POWER TRANSMISSION SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4— | — | — | 4,1 K RON |
| 95 | 95.LIVE ON LINE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4— | — | — | 469 RON |
| 96 | 96.AS CONEX SRL▲ 24 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 66,5 K RON | |
| 97 | 97.IUSCONFIDENT SRL▼ 9 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 5,8 K RON | |
| 98 | 98.SPECIAL SECURITY SRL▼ 10 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 30,0% | 0,0% | 28,6 K RON | |
| 99 | 99.INVEST EXPERT GRUP SRL▼ 34 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 1,4 K RON | |
| 100 | 100.KONTIKI SAFETY EXPERT SRL▼ 46 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -7,7 K RON |