Top 100 firme — Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii după angajați în 2011
5.629 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.452. Pragul de intrare în top este 6, iar liderul atinge 113.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGRI TERENURI SA▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 113▲ 145,7 % | ▲ 145,7 % | -32,4 mil. RON | |
| 2 | 2.AVRIG 35 SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 64▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | -13,6 mil. RON | |
| 3 | 3.NUSCO IMOBILIARA S.A.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 59▲ 145,8 % | ▲ 145,8 % | -1,9 mil. RON | |
| 4 | 4.DOMUS STIL CONSTRUCT SRL▲ 1 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 59▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | -1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.LANDSCAPE CONCEPT SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 40▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 41,9 K RON | |
| 6 | 6.NEW OPEN SECTOR SA▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 38▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | -2,6 mil. RON | |
| 7 | 7.DEROM MANAGEMENT SRL▲ 47 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 32▲ 300 % | ▲ 300 % | -514,6 K RON | |
| 8 | 8.NEPI INVESTMENT MANAGEMENT SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32▲ 146,2 % | ▲ 146,2 % | 825,8 K RON | |
| 9 | 9.DOMUS STIL REAL ESTATE SOLUTIONS SRL▲ 119 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 32▲ 700 % | ▲ 700 % | 1,5 mil. RON | |
| 10 | 10.IMOBILIARA EL PARQUE S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 27▲ 8 % | ▲ 8 % | -304,7 K RON | |
| 11 | 11.SHOPPINGCITY ORADEA SRL▲ 176 | Municipiul Oradea, Bihor | 27▲ 800 % | ▲ 800 % | -17,7 mil. RON | |
| 12 | 12.IRAGRI ITAL GROUP SRL▲ 175 | Comuna Gălăteni, Teleorman | 25▲ 733,3 % | ▲ 733,3 % | 511 K RON | |
| 13 | 13.EUXIN TRUCKS S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | -1,6 mil. RON | |
| 14 | 14.MOLDOVA INVEST SRL▲ 30 | Municipiul Roman, Neamţ | 23▲ 130 % | ▲ 130 % | 10 K RON | |
| 15 | 15.SYNERGY INVEST SRL▲ 8 | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 21▲ 50 % | ▲ 50 % | 2,7 mil. RON | |
| 16 | 16.NEW CENTURY DEVELOPMENT SRL▲ 58 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 20▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | -2,1 mil. RON | |
| 17 | 17.MARIANO SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 341,1 K RON | |
| 18 | 18.R.H.I. GRUP INVEST SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -110,3 K RON | |
| 19 | 19.SMART DOWNTOWN S.R.L.▲ 239 | Municipiul Arad, Arad | 19▲ 850 % | ▲ 850 % | 473,3 K RON | |
| 20 | 20.CARREFOUR PROPERTY ROMANIA SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | -6,5 mil. RON | |
| 21 | 21.MAGYARI ENGINEERING SRL▲ 75 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 18▲ 260 % | ▲ 260 % | -130,6 K RON | |
| 22 | 22.BRISTOL INTERNATIONAL SRL▲ 369 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18▲ 1.700 % | ▲ 1.700 % | -301,9 K RON | |
| 23 | 23.CORATIM SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | -3 mil. RON | |
| 24 | 24.ARED SA▲ 14 | Municipiul Arad, Arad | 18▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 25 | 25.ALFAROM HOLDING SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | -362,1 K RON | |
| 26 | 26.H. ESSERS INVESTIŢII SRL▼ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 2 mil. RON | |
| 27 | 27.TECTUM SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -72,7 K RON | |
| 28 | 28.PIATA DE GROS SAnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 15▼ 100 % | ▼ 100 % | -3,1 mil. RON | |
| 29 | 29.BETERA INVEST SRL▲ 9 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 18,6 K RON | |
| 30 | 30.GREC - ROM BUSSINES GROUP SRL▲ 8 | Comuna Glina, Ilfov | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -318 K RON | |
| 31 | 31.CONNECTREAL SRL▲ 1.083 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14— | — | -4,7 mil. RON | |
| 32 | 32.M.C.A. BUILDING INVEST SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 130,0% | 0,0% | 4,1 mil. RON | |
| 33 | 33.LET BUSINESS COM SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 130,0% | 0,0% | -383,7 K RON | |
| 34 | 34.CITY - MIRAGE SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 15,9 K RON | |
| 35 | 35.MARR CAPITAL SRL▼ 12 | Comuna Baloteşti, Ilfov | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -5,3 mil. RON | |
| 36 | 36.CONARG REAL ESTATE S.A.▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 120,0% | 0,0% | -1,8 mil. RON | |
| 37 | 37.LAMINATE PROD COM SRL▲ 1.077 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12— | — | -198,5 K RON | |
| 38 | 38.RO NATURSTEIN SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -9,5 mil. RON | |
| 39 | 39.PORTO PETROL S.R.L.▼ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -4,2 mil. RON | |
| 40 | 40.YESTERDAY COMPANY SRLnou | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 11▲ 1.000 % | ▲ 1.000 % | 23,1 K RON | |
| 41 | 41.ARMIS GLOBAL SRL▲ 6 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 909,6 K RON | |
| 42 | 42.HABITANIA CARPATOS SRL▲ 349 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 11▲ 1.000 % | ▲ 1.000 % | 42,5 K RON | |
| 43 | 43.OASIS SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 110,0% | 0,0% | 4,8 mil. RON | |
| 44 | 44.OFFICE VERA UNU SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 110,0% | 0,0% | -280,5 K RON | |
| 45 | 45.TIME SHOW SRL▲ 2 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -367,3 K RON | |
| 46 | 46.RED SPOT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 100,0% | 0,0% | -241,1 K RON | |
| 47 | 47.G.F.C. PRO INVEST SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 31 K RON | |
| 48 | 48.NEW REAL ESTATE CAPITAL SRL▲ 343 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 10▲ 900 % | ▲ 900 % | -3,3 mil. RON | |
| 49 | 49.TORA REAL ESTATE SRL▲ 11 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -242,7 K RON | |
| 50 | 50.GAZ TRADING DEVELOPMENT SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | -110 K RON | |
| 51 | 51.ACACIA INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 10— | — | — | -15,7 K RON |
| 52 | 52.I.GE.CO SRL▲ 44 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | -76,4 K RON | |
| 53 | 53.NOROC COM SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,0% | 0,0% | 622,4 K RON | |
| 54 | 54.GRENOUI INVESTMENTS S.A.▲ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | -4,7 mil. RON | |
| 55 | 55.RETANA & GOMEZ CORPORATION SRL▲ 73 | Sat Călineşti, Comuna Călineşti, Argeş | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | -650,8 K RON | |
| 56 | 56.IMO JEAN-PIERRE SRL▼ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -268,5 K RON | |
| 57 | 57.VIFOR GmbH SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | -3,1 mil. RON | |
| 58 | 58.COMEX-TIN SRL▲ 70 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 5,3 K RON | |
| 59 | 59.GATEDOOR HOLDINGS COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8— | — | 1,8 mil. RON | |
| 60 | 60.ALESONOR SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -3,2 mil. RON | |
| 61 | 61.SMINRO SRL▲ 330 | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 8▲ 700 % | ▲ 700 % | -403,4 K RON | |
| 62 | 62.IRON WOOD TOOLS S.R.L.▼ 15 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Iaşi | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 129,1 K RON | |
| 63 | 63.TAMAR IMOB INVESTITII SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 30,6 mil. RON | |
| 64 | 64.IMOBILIARE CASA LATINA SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 87,4 K RON | |
| 65 | 65.MAGIC WORLD DEVELOPMENTS S.R.L.▲ 63 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | -3,6 mil. RON | |
| 66 | 66.ATLAS WAREHOUSING S.R.L.▼ 19 | Oraş Voluntari, Ilfov | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -103,1 K RON | |
| 67 | 67.FANGMEIER SRL▲ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 608,2 K RON | |
| 68 | 68.BARTENDER'S DELIGHT SRL▲ 190 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | -297,7 K RON | |
| 69 | 69.IMOBILIARE ITALIANA SA▼ 9 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 70,0% | 0,0% | 1,8 mil. RON | |
| 70 | 70.DUGLASZ SRL▲ 4 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 18,4 K RON | |
| 71 | 71.IRIS PROFESIONAL SRL▲ 3 | Municipiul Arad, Arad | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -18,3 K RON | |
| 72 | 72.PERINI PROPERTIES & INVESTMENTS SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 73 | 73.DMD TRUST SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 70,0% | 0,0% | -101,2 K RON | |
| 74 | 74.SECURE MANAGEMENT SRL▲ 54 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | -18,6 K RON | |
| 75 | 75.PLAZA CENTERS MANAGEMENT ROMANIA SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,0% | 0,0% | -1,6 mil. RON | |
| 76 | 76.IMMEDI DEVELOPMENT SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 2,2 K RON | |
| 77 | 77.PETROCONSULT INVEST SRL▲ 314 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | 151 K RON | |
| 78 | 78.S.C.A.V.L. BERCENI SA▼ 18 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 3,9 K RON | |
| 79 | 79.MARA COM.MIXT SAnou | Municipiul Arad, Arad | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 17,4 K RON | |
| 80 | 80.ARCOMMAT GRUP SRL▼ 6 | Municipiul Arad, Arad | 60,0% | 0,0% | -1,9 K RON | |
| 81 | 81.YALI INT'L SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 533,8 K RON | |
| 82 | 82.STEINEL MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,2 mil. RON | |
| 83 | 83.COSTANTINO IMMOBILIARE SRL▲ 45 | Sat Gîrleşti, Comuna Gherceşti, Dolj | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -406,5 K RON | |
| 84 | 84.IL POLO SRL▼ 10 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 60,0% | 0,0% | -32,3 K RON | |
| 85 | 85.TERRA RO SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 412,1 K RON | |
| 86 | 86.SCALPORT SRL▼ 26 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -6,1 K RON | |
| 87 | 87.M.Z.L. TERENURI, DEZVOLTARE, CONSTRUCTII SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -152,8 K RON | |
| 88 | 88.CASA SERAFIM SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | -254 K RON | |
| 89 | 89.BRADECO (BRASOV DEVELOPMENT COMPANY) SRL▲ 7 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -232,8 K RON | |
| 90 | 90.PG COMPLEX INVEST SRL▲ 6 | Municipiul Arad, Arad | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 606,5 K RON | |
| 91 | 91.LATIFUNDIAR SRL▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 60,0% | 0,0% | -2,6 K RON | |
| 92 | 92.L C A IMOBILIEN SRL▼ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 60,0% | 0,0% | 257 RON | |
| 93 | 93.LUXBA DEVELOPMENT SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | -1,2 mil. RON | |
| 94 | 94.EVAL BUSINESS AGENCY SRL▲ 1.020 | Municipiul Braşov, Braşov | 6— | — | 51,8 K RON | |
| 95 | 95.AGRI CONSORTIUM SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 3,8 mil. RON | |
| 96 | 96.DEKAMINRODAN SRL▼ 22 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 60,0% | 0,0% | 3,3 K RON | |
| 97 | 97.AVCOM ENTERTAINMENT SRL▲ 294 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | -92,5 K RON | |
| 98 | 98.ATLANTIC RESIDENCE SRL▲ 1.016 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6— | — | 1,1 mil. RON | |
| 99 | 99.BREAZA IMMOBILIEN SRL▲ 1.015 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 6— | — | -287,2 K RON | |
| 100 | 100.GOOD WORK IMOBILIAR S.R.L.▼ 46 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -1,7 mil. RON |