Top 100 firme — Recuperarea materialelor reciclabile sortate după angajați în 2017
1.300 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 6.880. Pragul de intrare în top este 24, iar liderul atinge 758.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GREENTECH SA= | Municipiul Buzău, Buzău | 758▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -4,7 mil. RON | |
| 2 | 2.SOMA S.R.L.= | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 326▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 966,5 K RON | |
| 3 | 3.Rematholding Co. SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 287▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 9,3 mil. RON | |
| 4 | 4.PHOENIX SLAG SERVICES SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 277▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 26,3 mil. RON | |
| 5 | 5.REMAT BRASOV SA= | Municipiul Braşov, Braşov | 222▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 9,1 mil. RON | |
| 6 | 6.REMATINVEST SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 205▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 14,5 mil. RON | |
| 7 | 7.REMAT MUELLER-GUTTENBRUNN SRL= | Municipiul Codlea, Braşov | 156▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | -19,7 mil. RON | |
| 8 | 8.ROM WASTE SOLUTIONS S.A.▲ 1 | Sat Dragomireşti-Vale, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 138▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 980,8 K RON | |
| 9 | 9.REMAT BUCURESTI SUD S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 120▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -495,9 K RON | |
| 10 | 10.METALIMPEX ROMANIA SRL▲ 3 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 117▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 27,6 mil. RON | |
| 11 | 11.HAMMERER ALUMINIUM INDUSTRIES SANTANA SRL= | Loc. Sântana, Oraş Sântana, Arad | 117▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 13,1 mil. RON | |
| 12 | 12.MSD COM SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 111▼ 9 % | ▼ 9 % | 7,2 mil. RON | |
| 13 | 13.REMAT SA▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 108▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 8,1 mil. RON | |
| 14 | 14.ANEPAL AMBALAJE SRL▲ 6 | Sat Ceaureşti, Comuna Poienarii de Argeş, Argeş | 108▲ 35 % | ▲ 35 % | 725 K RON | |
| 15 | 15.M.M. RECICLYNG SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 105▲ 5 % | ▲ 5 % | -2,8 mil. RON | |
| 16 | 16.EGY GLOBAL SERV SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 97▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 176,3 K RON | |
| 17 | 17.AS METAL COM SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 92▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 1 mil. RON | |
| 18 | 18.RITMIC COM S.R.L.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 91▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 1 mil. RON | |
| 19 | 19.REMAT GORJ SA▲ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 89▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | -795,9 K RON | |
| 20 | 20.METALCOLECT PROD SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 83▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 98 K RON | |
| 21 | 21.PROFESSIONAL RECYCLE SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 82▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 3 mil. RON | |
| 22 | 22.SNS SOLUTION S.R.L.▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 80▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 23 | 23.GRAND SMITHY WORKS INTERNATIONAL S.R.L.▲ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 79▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 1 mil. RON | |
| 24 | 24.ANGHEL N.G. SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 76▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 25 | 25.PALET LOGISTIC EXPRES SRL▲ 8 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 73▲ 46 % | ▲ 46 % | 1,9 mil. RON | |
| 26 | 26.J.T. GRUP SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 65▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 9,4 mil. RON | |
| 27 | 27.REMAT MARAMURES SA▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 62▲ 17 % | ▲ 17 % | 2,9 mil. RON | |
| 28 | 28.REMAT VALCEA SA▼ 7 | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 61▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | -1,3 mil. RON | |
| 29 | 29.ADIDRAD COM SRL= | Municipiul Craiova, Dolj | 61▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 6,3 mil. RON | |
| 30 | 30.METALCOMP INTERNATIONAL SRL▼ 4 | Municipiul Arad, Arad | 61▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 5,3 mil. RON | |
| 31 | 31.ROMRECYCLING SRL▼ 3 | Comuna Jilava, Ilfov | 59▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 4,5 mil. RON | |
| 32 | 32.ECOREC RECYCLING SRL▼ 5 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 59▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 505,5 K RON | |
| 33 | 33.REMAT PRAHOVA SA▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 58▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 34 | 34.JAV-ZEGREAN SRL▲ 3 | Sat Băcia, Comuna Băcia, Hunedoara | 54▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | -2,2 mil. RON | |
| 35 | 35.COLECT METAL SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 4,5 mil. RON | |
| 36 | 36.COM-AGRA SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 49▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -311,7 K RON | |
| 37 | 37.INDUSTRIAL PLASTIC RECYCLING SRL▼ 5 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 49▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 10 K RON | |
| 38 | 38.CLAUS SERVICE SRL▲ 766 | Loc. Aiudul de Sus, Municipiul Aiud, Alba | 49— | — | 8,8 mil. RON | |
| 39 | 39.ECOFRIEND RECYCLING SRL▲ 8 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 49▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 40 | 40.REMAT SA▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 48▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 890,2 K RON | |
| 41 | 41.OLTMETAL SA▼ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 47▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 42 | 42.GEOCYCLE (ROMANIA) SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 43 | 43.REPLASTICA HDPE SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 47▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 186,4 K RON | |
| 44 | 44.AYDENIZ PREST COM SRL▲ 3 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 46▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 800,9 K RON | |
| 45 | 45.ECO-METAL RECYCLING SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 2,5 mil. RON | |
| 46 | 46."UNIPROD IMPEX" SRL▼ 2 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 450,0% | 0,0% | 10,5 K RON | |
| 47 | 47.APIC TOLL SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 44▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 11,5 mil. RON | |
| 48 | 48.ROM GRUP DEVELOPMENT SRL▲ 13 | Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 44▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 40,6 K RON | |
| 49 | 49.GREENGLASS RECYCLING S.A.▲ 14 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 44▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 50 | 50.MAGNUM OCCIDENT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Poieniţa, Comuna Balşa, Hunedoara | 44— | — | -554,8 K RON | |
| 51 | 51.BEST MULTIPET SRL▲ 12 | Loc. Doman, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 43▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 685,4 K RON | |
| 52 | 52.DEVALEX SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 42▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 53 | 53.3R GREEN SRL▲ 66 | Loc. Rudeni, Oraş Chitila, Ilfov | 41▲ 105 % | ▲ 105 % | 3,6 mil. RON | |
| 54 | 54.GEOMA P.M.G. HOLDYNG SRL▲ 35 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 41▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 43,5 K RON | |
| 55 | 55.CANPACK RECYCLING S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 41▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 2,9 mil. RON | |
| 56 | 56.ITALPLAST GROUP SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 380,0% | 0,0% | 447,7 K RON | |
| 57 | 57.MONDOREK SRL▲ 16 | Municipiul Carei, Satu Mare | 37▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 58 | 58.IRICAD SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 360,0% | 0,0% | 152,2 K RON | |
| 59 | 59.RECOLO SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 36▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 24,3 K RON | |
| 60 | 60.MANON PREST SRL▲ 19 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 36▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 318,4 K RON | |
| 61 | 61.SUPERBON SRL▲ 12 | Sat Nojorid, Comuna Nojorid, Bihor | 36▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 908,5 K RON | |
| 62 | 62.ECOREC - TIM SRL▲ 742 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 36— | — | 1,6 mil. RON | |
| 63 | 63.REMAT CLUJ SA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 350,0% | 0,0% | 893,9 K RON | |
| 64 | 64.REMAT SA▲ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 35▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 65 | 65.ROMMETALCOM SRL▲ 24 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 35▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 552,1 K RON | |
| 66 | 66.BOCOVA CONSTRUCT SRL▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 34▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 252,9 K RON | |
| 67 | 67.T.E.H. 2001 SERVICE SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 899 K RON | |
| 68 | 68.TEHNOINVEST & CO RECYCLING SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 34▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 99,8 K RON | |
| 69 | 69.TOPZONE S.R.L.▲ 37 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 34▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 70 | 70.GOLDSTAR IMEX SRL▼ 1 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 330,0% | 0,0% | 662 K RON | |
| 71 | 71.MF PLAST SERV SRL▼ 21 | Sat Dimoiu, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 33▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 72 | 72.REMAT STEEL SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 330,0% | 0,0% | 950,8 K RON | |
| 73 | 73.PACOS ECO COLECTARE SRLnou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 33▲ 32 % | ▲ 32 % | 1,3 mil. RON | |
| 74 | 74.INVEST PROSPEED ESM SRL▲ 5 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 32▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 75 | 75.REMAT VRANCEA S.R.L.▲ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 76 | 76.REMAT TULCEA SA▲ 21 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 30▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 48,8 K RON | |
| 77 | 77.REMAT SALAJ SA▲ 15 | Municipiul Zalău, Sălaj | 30▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 78 | 78.DANICAD SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -262,7 K RON | |
| 79 | 79.REMAT COPPER STEEL SRL▲ 44 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 30▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 80 | 80.IULICRIS RECYCLING SRL▲ 36 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Galaţi | 30▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 4,7 mil. RON | |
| 81 | 81.METAL EXCHANGE BUCUREŞTI SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 82 | 82.ECO G.M.G. COMPANY SRL▲ 224 | Sat Halânga, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 29▲ 480 % | ▲ 480 % | 1,7 mil. RON | |
| 83 | 83.JOB CENTER ALLEGRA SRL▲ 1 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -90,3 K RON | |
| 84 | 84.RESORT METAL SRL▼ 5 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 28▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 168,3 K RON | |
| 85 | 85.POLIMERI EST IMPEX SRL▼ 16 | Municipiul Câmpina, Prahova | 28▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 288,2 K RON | |
| 86 | 86.ECOMASTER - SERVICII ECOLOGICE SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 4,5 mil. RON | |
| 87 | 87.TOTAL RECYCLING SRL▲ 5 | Sat Corneşti, Comuna Orţisoara, Timiş | 280,0% | 0,0% | 2,4 mil. RON | |
| 88 | 88.OTODIX SRL▲ 4 | Sat Zahanaua, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 280,0% | 0,0% | 28,2 K RON | |
| 89 | 89.PEBOR IMPEX SRL▲ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 28▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 568,3 K RON | |
| 90 | 90.GOLDANA SRL▲ 22 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 27▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 461,4 K RON | |
| 91 | 91.BLUE BIRD-PASARE ALBASTRA SRL▼ 23 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 27▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 597,9 K RON | |
| 92 | 92.ADY TOMA SRL▼ 37 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 27▼ 29 % | ▼ 29 % | -890,9 K RON | |
| 93 | 93.ECORECYCLING ENVIRONMENT SRL▼ 24 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 27▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -56,4 K RON | |
| 94 | 94.FEPRA PET RECYCLING S.R.L.▼ 15 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 27▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 34,1 K RON | |
| 95 | 95.VIELE-2005 SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 27▼ 10 % | ▼ 10 % | 875,4 K RON | |
| 96 | 96.APIARIA COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 26▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 881,1 K RON | |
| 97 | 97.TAWIL METAL RECYCLING SRL▼ 18 | Municipiul Deva, Hunedoara | 26▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 341,3 K RON | |
| 98 | 98.AGOREF SRL▼ 49 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 25▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 436 K RON | |
| 99 | 99.NON FERRO METALEN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 100 | 100.REMAT MURES SA▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 851,4 K RON |