Top 100 firme — Fabricarea instrumentelor muzicale după angajați în 2024
68 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 68 cumulează 465. Pragul de intrare în top este 0, iar liderul atinge 165.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HORA SA= | Municipiul Reghin, Mureş | 1650,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 2 | 2.GLIGA INSTRUMENTE MUZICALE SA= | Municipiul Reghin, Mureş | 64▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 17 K RON | |
| 3 | 3.GLIGA COMPANIES SA= | Municipiul Reghin, Mureş | 33▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 20,3 K RON | |
| 4 | 4.MURES ALHAMBRA PLANT SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -567,8 K RON | |
| 5 | 5.WEIS VIOLINS S.R.L.= | Sat Breaza, Comuna Breaza, Mureş | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.PROLEXIMCO SRL▼ 1 | Sat Lunca Mureşului, Comuna Aluniş, Mureş | 150,0% | 0,0% | 56 K RON | |
| 7 | 7.GYL SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 767,8 K RON | |
| 8 | 8.MILASIS PROD COM SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 722,3 K RON | |
| 9 | 9.CONSTRUCTII DE ORGI SI TAMPLARIE SRL= | Comuna Hărman, Braşov | 100,0% | 0,0% | 157,7 K RON | |
| 10 | 10.XOMARVI COMPANY SRL▼ 1 | Sat Şerbeni, Comuna Beica de Jos, Mureş | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -771,4 K RON | |
| 11 | 11.FLORION LEMN PROD SRL= | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 80,0% | 0,0% | 266,9 K RON | |
| 12 | 12.VOX HUMANA SRL▲ 4 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 3,5 K RON | |
| 13 | 13.VIOLIN BASS BUILDING S.R.L.▼ 1 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Mureş | 70,0% | 0,0% | 19,4 K RON | |
| 14 | 14.SILVAS TONEWOOD S.R.L.▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 70,0% | 0,0% | 377 K RON | |
| 15 | 15.CAGNONI SRL OSIMO ITALIA SUCURSALA TIMIŞOARA▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -102,6 K RON | |
| 16 | 16.ALBINUŢELE GOLD AIM S.R.L.▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 60,0% | 0,0% | 215,2 K RON | |
| 17 | 17.HĂRŞAN INSTRUMENT SRL▼ 1 | Comuna Breaza, Mureş | 50,0% | 0,0% | 4,7 K RON | |
| 18 | 18.BUCUR IMPEX SRL▲ 2 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Mureş | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 535,7 K RON | |
| 19 | 19.ORGELBAU SANDOR PETER SRL▼ 3 | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 50,0% | 0,0% | 284,1 K RON | |
| 20 | 20.GYOZO CONTRABASS SRL▼ 4 | Sat Lunca Mureşului, Comuna Aluniş, Mureş | 50,0% | 0,0% | 283,3 K RON | |
| 21 | 21.ACOUSTIC DENSITY SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -166,6 K RON | |
| 22 | 22.GAMOR VIOLINS S.R.L.= | Sat Luieriu, Comuna Suseni, Mureş | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 67,1 K RON | |
| 23 | 23.DURLY PRODIMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 30,0% | 0,0% | 935 K RON | |
| 24 | 24.ALELĂCRĂMAR VIOLIN S.R.L.▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 30,0% | 0,0% | 7,1 K RON | |
| 25 | 25.RETEHCOM SRL▲ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 20,0% | 0,0% | 5,9 K RON | |
| 26 | 26.PREDA PAN GRUP SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | 9,5 K RON | |
| 27 | 27.YTU SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 20,0% | 0,0% | 5,7 K RON | |
| 28 | 28.STRAD VIOLIN S.R.L.▼ 8 | Municipiul Reghin, Mureş | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 193,4 K RON | |
| 29 | 29.PICCOLO MAESTRO S.A.▼ 7 | Municipiul Reghin, Mureş | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 583 RON | |
| 30 | 30.SZOMMER AUDIO S.R.L.▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 20,0% | 0,0% | -69,2 K RON | |
| 31 | 31.BORSORGONA S.R.L.▲ 3 | Sat Tuşnadu Nou, Comuna Tuşnad, Harghita | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 21,2 K RON | |
| 32 | 32.IGOR & DENIS VIOLINS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,0% | 0,0% | -23,4 K RON | |
| 33 | 33.MGS ACORD SRL▼ 6 | Sat Beregsău Mic, Comuna Săcălaz, Timiş | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 71,6 K RON | |
| 34 | 34.BAKOSKONTRABASS SRL= | Sat Lunca Mureşului, Comuna Aluniş, Mureş | 10,0% | 0,0% | 290 K RON | |
| 35 | 35.ECOVIOLIN SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 10,0% | 0,0% | 131,5 K RON | |
| 36 | 36.VERSATRIGGER SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 10,0% | 0,0% | 307,5 K RON | |
| 37 | 37.MADIS MUSIC S.R.L.▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 10,0% | 0,0% | -5,1 K RON | |
| 38 | 38.ETOILE FILM PRODUCTIONS S.R.L.▼ 4 | Oraş Voluntari, Ilfov | 10,0% | 0,0% | 148,4 K RON | |
| 39 | 39.ARTLIGNA SRL▼ 5 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 10,0% | 0,0% | -25,6 K RON | |
| 40 | 40.IUBAH ORGAN S.R.L.▼ 6 | Sat Măriţeia Mică, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 10,0% | 0,0% | 13,5 K RON | |
| 41 | 41.HOIA PANTAM S.R.L.▼ 7 | Sat Corpadea, Comuna Apahida, Cluj | 10,0% | 0,0% | 107,7 K RON | |
| 42 | 42.CRAFTING SOUND S.R.L.▼ 8 | Municipiul Reghin, Mureş | 10,0% | 0,0% | 889,6 K RON | |
| 43 | 43.ANTONIO GUITARS COMPANY S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,0% | 0,0% | 239,4 K RON | |
| 44 | 44.LOMBARDO HANDPAN INSTRUMENTS S.R.L.nou | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 1— | — | — | 229,3 K RON |
| 45 | 45.EMIA CELO S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 1— | — | — | 2,2 K RON |
| 46 | 46.BLAGA LUTIER S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1— | — | — | 220,5 K RON |
| 47 | 47.CLAVICORD SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 0— | — | 21,6 K RON | |
| 48 | 48.STRADIVARY INSTRUMENT SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0— | — | 5 K RON | |
| 49 | 49.GXG MUSIC SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0— | — | 52,5 K RON | |
| 50 | 50.LUTIER FELIX ROTARU SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0— | — | 1,5 K RON | |
| 51 | 51.DEMETER VIOLINES SRL▼ 4 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 0— | — | 0 RON | |
| 52 | 52.COSTA PRODLEMN SRL▼ 5 | Sat Habic, Comuna Petelea, Mureş | 0— | — | 2,2 K RON | |
| 53 | 53.CAIUS HERA MUSICAL INSTRUMENTS S.R.L.▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0— | — | -17,3 K RON | |
| 54 | 54.GABA LABS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0— | — | 20,6 K RON | |
| 55 | 55.EVA VIOLINS S.R.L.▼ 8 | Sat Chiţorani, Comuna Bucov, Prahova | 0— | — | 56,8 K RON | |
| 56 | 56.XENEX VIOLINS S.R.L.▼ 9 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Mureş | 0— | — | -7,8 K RON | |
| 57 | 57.KAGANOVSKIY FINE VIOLINS & RESTORATION S.R.L.▼ 10 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 0— | — | 8,7 K RON | |
| 58 | 58.PANTAM TUNING S.R.L.▼ 11 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 0— | — | 0 RON | |
| 59 | 59.NALA SOUND SCULPTURE S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 0— | — | 530 K RON | |
| 60 | 60.COT ORGANS S.R.L.▼ 13 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 0— | — | -700 RON | |
| 61 | 61.FERMA LACUL STRACHINA S.R.L.▼ 14 | Oraş Voluntari, Ilfov | 0— | — | -1,2 K RON | |
| 62 | 62.WOOD & SOUND BALOGH S.R.L.▼ 28 | Sat Pănet, Comuna Pănet, Mureş | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | -94 K RON | |
| 63 | 63.CONS AUDIO ION & CRISTI S.R.L.▼ 16 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 0— | — | -4,4 K RON | |
| 64 | 64.SOLO STRINGS S.R.L.▼ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0— | — | -577 RON | |
| 65 | 65.BELSON SRL▼ 18 | Municipiul Reghin, Mureş | 0— | — | -11,9 K RON | |
| 66 | 66.HERMANN BINDER ORGELBAU CONSTRUCTII DE ORGI SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0— | — | -8,4 K RON | |
| 67 | 67.FLAVIU & TONY SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0— | — | -40,6 K RON | |
| 68 | 68.ROBERT VIOLIN SRL▼ 21 | Municipiul Reghin, Mureş | 0— | — | 0 RON |