Top 100 firme — Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții după angajați în 2022
1.943 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 9.604. Pragul de intrare în top este 27, iar liderul atinge 1.484.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CASA NOASTRA S.R.L.= | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 1.484▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 160,9 mil. RON | |
| 2 | 2.BARRIER S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 458▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 5,4 mil. RON | |
| 3 | 3.MADRUGADA COM SRL= | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 340▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 47,7 mil. RON | |
| 4 | 4.TLC SHUTTERS SRL= | Sat Poroschia, Comuna Poroschia, Teleorman | 270▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 7,6 mil. RON | |
| 5 | 5.ADF PROD SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 269▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 33,9 mil. RON | |
| 6 | 6.FAR EST WINDOWS SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 226▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 15 mil. RON | |
| 7 | 7.LIPOPLAST SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 195▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.OPTIMEDIA SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 194▼ 1 % | ▼ 1 % | 60,6 mil. RON | |
| 9 | 9.TERMOPLAST SRL▲ 8 | Municipiul Roman, Neamţ | 180▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 10,7 mil. RON | |
| 10 | 10.TERAGLASS BISTRITA SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 180▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | -3,4 mil. RON | |
| 11 | 11.MARTPLAST SRL▼ 2 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 153▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.FIBREX CO SRL▼ 1 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 147▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 13 | 13.AUSTROTHERM COM SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 147▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 22,2 mil. RON | |
| 14 | 14.MAR & PET GRUP SRL▼ 2 | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Prahova | 145▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 23,4 mil. RON | |
| 15 | 15.WEST CO IMPEX SRL▼ 2 | Sat Crişeni, Comuna Crişeni, Sălaj | 144▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 9,6 mil. RON | |
| 16 | 16.WIRQUIN ROMANIA SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 142▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | -21 mil. RON | |
| 17 | 17.MAXIMA PROFIL NORD SRL▲ 5 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 138▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 18 | 18.GEALAN ROMANIA SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 137▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 15 mil. RON | |
| 19 | 19.DECO PLAST SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 136▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 5,9 mil. RON | |
| 20 | 20.ATERM SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 130▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 4,6 mil. RON | |
| 21 | 21.G.M. DEVELOPEMENT SRL= | Sat Apateu, Comuna Culciu, Satu Mare | 129▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 22 | 22.NICOMI SRL▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 120▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 4 mil. RON | |
| 23 | 23.DOOR PANELS SRL▲ 3 | Municipiul Carei, Satu Mare | 112▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 24 | 24.PLAST TECHNIK SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 106▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 24,2 mil. RON | |
| 25 | 25.MONDO STYLE SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 104▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 11,4 mil. RON | |
| 26 | 26.OPAL TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 103▲ 1 % | ▲ 1 % | 3,4 mil. RON | |
| 27 | 27.EXTRUPLAST SRL▲ 3 | Loc. Ulmeni, Oraş Ulmeni, Maramureş | 101▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 294 K RON | |
| 28 | 28.CRIBER NET SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 100▲ 2 % | ▲ 2 % | 2,5 mil. RON | |
| 29 | 29.SC PANEL LAND S.R.L.▼ 2 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 98▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 3,8 mil. RON | |
| 30 | 30.CANTACUZ INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 95▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 31 | 31.FEREASTRA S.U.K.I. SRL▼ 2 | Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 90▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 7,7 mil. RON | |
| 32 | 32.WELTHAUS SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 86▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 5,2 mil. RON | |
| 33 | 33.GEIGER COMPANY SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 840,0% | 0,0% | 716,4 K RON | |
| 34 | 34.TERMOVEST PROD SRL▲ 2 | Sat Suceagu, Comuna Baciu, Cluj | 83▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 35 | 35.IZOTEC GROUP SRL= | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 800,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 36 | 36.SUNNY PLAST SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 80▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 37 | 37.BENCOMP SRL▲ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 79▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 7,2 mil. RON | |
| 38 | 38.PRODUCTIE PRESTARI SERVICII COMERT AGER SRL▲ 4 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 73▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 7,5 mil. RON | |
| 39 | 39.PLAST - LASGO SRL▼ 2 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 73▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 40 | 40.DRUPANEL SRL= | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | 720,0% | 0,0% | 5 mil. RON | |
| 41 | 41.RODIAN INVEST SRL▼ 4 | Sat Voiceşti, Comuna Voiceşti, Vâlcea | 71▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 123,8 K RON | |
| 42 | 42.ECO STRUCTURI SRL= | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 70▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 125,6 K RON | |
| 43 | 43.GRANUPLAST DIRECT SRLnou | Loc. Cadea, Oraş Săcueni, Bihor | 69— | — | -156,1 K RON | |
| 44 | 44.SEND '92 IMP-EXP SRL▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 65▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 45 | 45.B.F.R.-TOUR SRL▲ 16 | Comuna Sita Buzăului, Covasna | 62▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 5,2 mil. RON | |
| 46 | 46.DELUXE THERMO SRL▼ 1 | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 61▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 4,4 mil. RON | |
| 47 | 47.PCI PIPES SYSTEMS S.R.L.▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 61▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 671,4 K RON | |
| 48 | 48.APSIDE PROJECT MANAGEMENT & CONSULTANCY SRL▼ 3 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 600,0% | 0,0% | 467,7 K RON | |
| 49 | 49.EVO - LINE WINDOWS SRL▲ 3 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 59▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 8,4 mil. RON | |
| 50 | 50.ECO TRADING SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 58▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 4,4 mil. RON | |
| 51 | 51.FINK FENSTER PROD S.R.L.▼ 2 | Sat Sanislău, Comuna Sanislău, Satu Mare | 58▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 52 | 52.WIN IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 570,0% | 0,0% | 9,5 mil. RON | |
| 53 | 53.FENSTERWELT SRL▼ 6 | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 56▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 54 | 54.IZOTERMA PLAST PROD S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55— | — | — | 24,8 K RON |
| 55 | 55.DECOR LUX SRL▲ 5 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 52▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 4,3 mil. RON | |
| 56 | 56.ALBARIM SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 470,0% | 0,0% | 2,4 mil. RON | |
| 57 | 57.METROPOLIS SRL▼ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 47▼ 6 % | ▼ 6 % | 505,4 K RON | |
| 58 | 58.FIBROTERMICA TECHNOLOGY S.R.L.= | Municipiul Buzău, Buzău | 47▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 179,3 K RON | |
| 59 | 59.MB NIS PROD SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 46▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 60 | 60.GAMMA AXIAL SRL▲ 5 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 46▲ 18 % | ▲ 18 % | 2,3 mil. RON | |
| 61 | 61.COMINA SRL▼ 5 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 450,0% | 0,0% | 93,1 K RON | |
| 62 | 62.SABCON SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 45▲ 25 % | ▲ 25 % | 897,8 K RON | |
| 63 | 63.TC CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 45▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 462,3 K RON | |
| 64 | 64.OVIBEST SRL▲ 3 | Sat Marna Nouă, Comuna Sanislău, Satu Mare | 44▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 65 | 65.MARPLAST WEST SRLnou | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 44— | — | 498,8 K RON | |
| 66 | 66.ROMTERA PRODUCT SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 43▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 67 | 67.ZOG SRL▼ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 43▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 68 | 68.TAMIŞTEF SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 410,0% | 0,0% | 773,1 K RON | |
| 69 | 69.BELFORM PROD SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 40▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 93,7 K RON | |
| 70 | 70.MARCKON SRL▲ 9 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 38▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 71 | 71.GMI CONSTRUCT SRLnou | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 36▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 72 | 72.POLAR TERMO MAN S.R.L.nou | Sat Optaşi, Comuna Optaşi-Măgura, Olt | 36— | — | -209,8 K RON | |
| 73 | 73.ASTRA-ROGER SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 5 mil. RON | |
| 74 | 74.ROLLOTEC SRL= | Sat Secuieni, Comuna Secuieni, Harghita | 35▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 75 | 75.MADRUGADA ACCESORII SRL▼ 1 | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 35▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 76 | 76.FERRARA IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 340,0% | 0,0% | 769,7 K RON | |
| 77 | 77.IMORENT RAPID S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 340,0% | 0,0% | 3,2 mil. RON | |
| 78 | 78.CARBOPLAK S.R.L.▲ 1 | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 34▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 79 | 79.DASMAR TERMO S.R.L.▲ 9 | Oraş Salcea, Suceava | 34▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 80 | 80.WAPPAL SRL▼ 13 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 33▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 426,4 K RON | |
| 81 | 81.TRIO NEC SRL▼ 7 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 330,0% | 0,0% | 1 mil. RON | |
| 82 | 82.CONGIPS SA▲ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 33▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 5,6 mil. RON | |
| 83 | 83.G.B.A. PLASTIK SRL▲ 4 | Sat Căteasca, Comuna Căteasca, Argeş | 33▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 84 | 84.RESING GROUP SRL▲ 4 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 33▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 5,2 mil. RON | |
| 85 | 85.DAKO DESIGN SRL▼ 14 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 33▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 365,3 K RON | |
| 86 | 86.INVEST PROD SRL▼ 19 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 32▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -1,6 mil. RON | |
| 87 | 87.ACTAWIN GROUP SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 32▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 909,6 K RON | |
| 88 | 88.FERU-TEC SRL= | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 30▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 649,3 K RON | |
| 89 | 89.VLADOF CONSTRUCT SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 95,1 K RON | |
| 90 | 90.YTP FENETRE SRL▲ 20 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 30▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 111,1 K RON | |
| 91 | 91.REBYRAIS STAR S.R.L.▼ 12 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 30▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 626 K RON | |
| 92 | 92.SERVINT SRL▼ 9 | Sat Chichiş, Comuna Chichiş, Covasna | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 436,5 K RON | |
| 93 | 93.ETI WATERTREATMENT SRLnou | Sat Sânpaul, Comuna Şofronea, Arad | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 651,2 K RON | |
| 94 | 94.ARCOM GEALAN SA▲ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 28▲ 12 % | ▲ 12 % | 273,6 K RON | |
| 95 | 95.ZUPFINESTRE SRL▲ 21 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 28▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 806,7 K RON | |
| 96 | 96.WIN CONFORT SRL▲ 3 | Sat Podari, Comuna Podari, Dolj | 28▲ 12 % | ▲ 12 % | 881,8 K RON | |
| 97 | 97.GLASS PROIECT TERMOPAN SRL▼ 4 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 28▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 855,8 K RON | |
| 98 | 98.DARCOM GROUP SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 27▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 254,1 K RON | |
| 99 | 99.TRIDELTA SRL▼ 16 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 27▼ 10 % | ▼ 10 % | 155,1 K RON | |
| 100 | 100.TMD DERIVA GROUP SRL▼ 1 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 27▲ 8 % | ▲ 8 % | 11,8 K RON |