Top 100 firme — Activități de servicii suport combinate după angajați în 2018
335 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.711. Pragul de intrare în top este 6, iar liderul atinge 238.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CALCARUL SA▲ 1 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 238▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 3 mil. RON | |
| 2 | 2.AMRO INC S.A.▼ 1 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 137▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | -877,8 K RON | |
| 3 | 3.GRANDEMAR SA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 125▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 263 K RON | |
| 4 | 4.EUROPEXPRES SRL▲ 1 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 92▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 490,2 K RON | |
| 5 | 5.XANNAT MINERALS SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 92▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 7,8 mil. RON | |
| 6 | 6.ANDEZITUL SRL▲ 3 | Sat Măgura Ilvei, Comuna Măgura Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 72▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 71,2 K RON | |
| 7 | 7.VITIDA MINERAL SRL▲ 30 | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | 71▲ 238,1 % | ▲ 238,1 % | 219,4 K RON | |
| 8 | 8.URANUS PLUTON SRL▼ 2 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 61▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -587,5 K RON | |
| 9 | 9.P BAU RO SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 570,0% | 0,0% | 188,1 K RON | |
| 10 | 10.BAITA BIHOR SA▼ 3 | Loc. Băiţa-Plai, Oraş Oras Nucet, Bihor | 54▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 11 | 11.OMYA CALCITA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 520,0% | 0,0% | 5,2 mil. RON | |
| 12 | 12.VEPEX COM SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 49▲ 29 % | ▲ 29 % | 5,6 K RON | |
| 13 | 13.SOMACO CONSTRUCT SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 49▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | -516 K RON | |
| 14 | 14.DACOREX COM SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 480,0% | 0,0% | 2 mil. RON | |
| 15 | 15.ANDESIT-IMPEX SRL▲ 11 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 47▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 16 | 16.EXPLOMIN SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 47▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.MIN-EXPERT SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 44▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -3,8 mil. RON | |
| 18 | 18.TRANSTRADE SRL▲ 9 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 40▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 76,7 K RON | |
| 19 | 19.YUL EURO TRANS SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 20 | 20.KAPUSI IMPEX SRL▲ 1 | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 38▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 1,5 K RON | |
| 21 | 21.PRODVAR MATEIAS SRLnou | Sat Valea Mare Pravăţ, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 37▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 769 K RON | |
| 22 | 22.BIMET SRL▼ 3 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 37▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 231,4 K RON | |
| 23 | 23.MINERAL ROM SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 36▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -516,6 K RON | |
| 24 | 24.OLHIB SRL▼ 3 | Sat Racoş, Comuna Racoş, Braşov | 36▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -608,4 K RON | |
| 25 | 25.GRUP INDUSTRIAL FILLER ŞI PULBERI SRL= | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 35▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 169,1 K RON | |
| 26 | 26.TITAN SRL▼ 5 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 33▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 27 | 27.TALC DOLOMITA SA▼ 8 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 33▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -962 K RON | |
| 28 | 28.PIATRA SI NISIP SRL▲ 2 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 30▲ 25 % | ▲ 25 % | -992,3 K RON | |
| 29 | 29.MENTOR S.M. SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 28▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 33,2 K RON | |
| 30 | 30.TOMIS AGREGATE SRL▲ 17 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 27▲ 50 % | ▲ 50 % | -2,5 mil. RON | |
| 31 | 31.VALSECMAR SRL▲ 2 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 27▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 14,8 K RON | |
| 32 | 32.EXPLOCONSTRUCT SRL▲ 191 | Sat Malnaş, Comuna Malnaş, Covasna | 26— | — | -1,2 mil. RON | |
| 33 | 33.DUNAPREF CARIERE SRLnou | Sat Niculiţel, Comuna Niculiţel, Tulcea | 26▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 789,9 K RON | |
| 34 | 34.SITROM '97 SA▲ 10 | Municipiul Arad, Arad | 25▲ 25 % | ▲ 25 % | 915,1 K RON | |
| 35 | 35.GRIGOLEN SRL▼ 2 | Sat Mina Altân Tepe, Comuna Stejaru, Tulcea | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 36 | 36.CRISTALMIN S.A.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 23▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | -3,1 mil. RON | |
| 37 | 37.BLUE TYC LINE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -112,6 K RON | |
| 38 | 38.EUROEXTRACT SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -906,2 K RON | |
| 39 | 39.ACATREX SRL▼ 7 | Sat Voiteştii din Vale, Comuna Bălăneşti, Gorj | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 11,3 K RON | |
| 40 | 40.CUART GRUP SA▲ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -339,9 K RON | |
| 41 | 41.COMPANY AGREGAT SRL▼ 13 | Municipiul Arad, Arad | 20▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 53,8 K RON | |
| 42 | 42.EKODEP SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 43 | 43.ANDEZIT STANCENI SRL▼ 6 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 36,4 K RON | |
| 44 | 44.BEN ARI NEGEV INDUSTRIAL SRL▲ 3 | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 180,0% | 0,0% | -1,3 mil. RON | |
| 45 | 45.HOUWELING SRL= | Sat Gurasada, Comuna Gurasada, Hunedoara | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 234,9 K RON | |
| 46 | 46.ALABASTRU SERV SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 18▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1 mil. RON | |
| 47 | 47.FIDIAS SRL▲ 71 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 17▲ 325 % | ▲ 325 % | 140,7 K RON | |
| 48 | 48.SCHELA FĂRCAŞA SRL▼ 11 | Sat Farcaşa, Comuna Farcaşa, Neamţ | 17▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 49 | 49.DINAMIC LEADER SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -693,8 K RON | |
| 50 | 50.STUR SRL▼ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 16▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 270,2 K RON | |
| 51 | 51.EXTRANS GIP SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 160,0% | 0,0% | 47,6 K RON | |
| 52 | 52.GEO-EX-CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -176,7 K RON | |
| 53 | 53.LEVENTE COMPANIE SRL▲ 9 | Sat Viştea, Comuna Gârbău, Cluj | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 264,1 K RON | |
| 54 | 54.AMFIBOSWIN SRL= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 160,0% | 0,0% | -1,3 mil. RON | |
| 55 | 55.EXPLO ILINCA 2010 SRL▼ 1 | Sat Moţăieni, Comuna Moţăieni, Dâmboviţa | 160,0% | 0,0% | 324,1 K RON | |
| 56 | 56.ANCANDRA TRANS SRL▲ 11 | Municipiul Turda, Cluj | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | -1,3 mil. RON | |
| 57 | 57.GABROU CARIERE SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -583,7 K RON | |
| 58 | 58.HODACO PRODCOMPEX SRL▲ 9 | Sat Meştera, Comuna Stînceni, Mureş | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 19,1 K RON | |
| 59 | 59.TEHNOMIN SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 13,3 K RON | |
| 60 | 60.TERRAGO SRL▼ 1 | Municipiul Săcele, Braşov | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 458,3 K RON | |
| 61 | 61.RHINO SRL▲ 162 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 13— | — | 100,2 K RON | |
| 62 | 62.CARIERA TOROIOAGA SRL▼ 15 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 13▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 96,4 K RON | |
| 63 | 63.DIABAS BATA SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 130,0% | 0,0% | -1,1 mil. RON | |
| 64 | 64.ROVALSTONE S.R.L.▲ 25 | Municipiul Suceava, Suceava | 13▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 20,9 K RON | |
| 65 | 65.M.C.M. CARIERA BRATCA SRL▼ 3 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 4,5 K RON | |
| 66 | 66.SOLO CAVI EXPLO SRL▲ 5 | Sat Băbeni, Comuna Băbeni, Sălaj | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | -102,3 K RON | |
| 67 | 67.TERAMARM SRL▲ 42 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 12▲ 140 % | ▲ 140 % | 9,3 K RON | |
| 68 | 68.CALCARIS INVEST SRL▲ 3 | Sat Racoş, Comuna Racoş, Braşov | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | -124,2 K RON | |
| 69 | 69.ANPER SA▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 50,5 K RON | |
| 70 | 70.DIO ANDEZIT SRL▲ 56 | Sat Malnaş-Băi, Comuna Malnaş, Covasna | 11▲ 266,7 % | ▲ 266,7 % | 342,4 K RON | |
| 71 | 71.DOBROMIN SA= | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 100,0% | 0,0% | -54,2 K RON | |
| 72 | 72.MIN-EST SA▼ 1 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 100,0% | 0,0% | 39,9 K RON | |
| 73 | 73.SORTURI SRL▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 7,1 K RON | |
| 74 | 74.ROCK DESIGN SRL▼ 7 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 79 K RON | |
| 75 | 75.PRO CONIC SRL▼ 4 | Loc. Buciumi, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 10,7 K RON | |
| 76 | 76.CERAM GRUP SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 39,6 K RON | |
| 77 | 77.OBI DESIGN CONSTRUCT SRL▲ 1 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 90,0% | 0,0% | 194,4 K RON | |
| 78 | 78.TCM FILER FACTORY SRL= | Sat Valea Stânii, Comuna Ţiţeşti, Argeş | 90,0% | 0,0% | 149,2 K RON | |
| 79 | 79.BUILDCONCEPT STORE S.R.L.nou | Sat Lunguleţu, Comuna Lunguleţu, Dâmboviţa | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 73,5 K RON | |
| 80 | 80.SAMOS INVEST SRL▲ 29 | Municipiul Oradea, Bihor | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | -78,9 K RON | |
| 81 | 81.BEN & BEN COMPANY SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -115,2 K RON | |
| 82 | 82.PEGROM COMPANY SRL▼ 30 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 454,7 K RON | |
| 83 | 83.ROCAS SRL▼ 12 | Sat Vadu Crişului, Comuna Vadu Crişului, Bihor | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -256,9 K RON | |
| 84 | 84.CARIERA DE PIATRA S.A.▼ 1 | Sat Seleuş, Comuna Seleuş, Arad | 80,0% | 0,0% | 109,6 K RON | |
| 85 | 85.SCANIA INTER TRUCK SRLnou | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 616,5 K RON | |
| 86 | 86.CARIERA DE PIATRA CEREPES S.A.▼ 24 | Municipiul Oradea, Bihor | 7▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | -60,9 K RON | |
| 87 | 87.POIENITA SRL▲ 14 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 8,8 K RON | |
| 88 | 88.CARIERA MERI SRL▲ 1 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 70,0% | 0,0% | -520,6 K RON | |
| 89 | 89.PIATRA ROSIE SRL= | Sat Surdeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | 70,0% | 0,0% | -471,5 K RON | |
| 90 | 90.EXPLO TERASIT SRL▼ 1 | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 70,0% | 0,0% | 502,9 K RON | |
| 91 | 91.FURCO-DRILLING SRL▼ 8 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 512,5 K RON | |
| 92 | 92.SERPENTIDONE SRL▲ 26 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 74,2 K RON | |
| 93 | 93.ZAPODI SRL▲ 16 | Oraş Livada, Satu Mare | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 242,4 K RON | |
| 94 | 94.COSMI LIFE SRL▼ 5 | Sat Mănăstireni, Comuna Mănăstireni, Cluj | 70,0% | 0,0% | 19,6 K RON | |
| 95 | 95.MINERAL COM SRL▼ 62 | Sat Berindan, Comuna Odoreu, Satu Mare | 7▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 826,9 K RON | |
| 96 | 96.ROTANIS GRUP S.R.L.nou | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Suceava | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 741,7 K RON | |
| 97 | 97.SINCRON SRL▼ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 7,1 K RON | |
| 98 | 98.VAST NATUR SRL▼ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6▼ 50 % | ▼ 50 % | 468 RON | |
| 99 | 99.MARMOREX SOHODOL SRL▼ 10 | Sat Vlădoşeşti, Comuna Sohodol, Alba | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -100,3 K RON | |
| 100 | 100.MARMOBICA SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60,0% | 0,0% | 160,7 K RON |