Firme — Activități profesionale — Timiș
Secțiunea CAEN M · 29 coduri de activitate
Firme cu bilanț depus (2025)
5.221▲ 3,2 %
Cifra de afaceri a industriei (2025)
4 mld. RON▲ 33,7 %
Creștere YoY (2025)
33,7 %vs 2024
Evoluția cifrei de afaceri a industriei
Demografia firmelor — Activități profesionale — Timiș
* 2026 este an în curs. Inactivările și reactivările provin din evidența fiscală ANAF; dizolvările, din hotărârile publicate în Monitorul Oficial, Partea a IV-a. Radierile nu mai apar în Monitorul Oficial din 2016.
Evoluția sectorului pe ani
| An | Firme | Variație | Cifră de afaceri | Variație | Înființări | Inactivări |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.221 | ▲ 3,2 % | 4 mld. RON | ▲ 33,7 % | 374 | 94 |
| 2024 | 5.060 | ▼ 3,3 % | 3 mld. RON | ▲ 19,6 % | 348 | 59 |
| 2023 | 5.230 | ▲ 7,7 % | 2,5 mld. RON | ▲ 15,8 % | 320 | 59 |
| 2022 | 4.858 | ▲ 6,6 % | 2,2 mld. RON | ▲ 32 % | 422 | 33 |
| 2021 | 4.557 | ▲ 3,8 % | 1,7 mld. RON | ▲ 24,2 % | 344 | 31 |
| 2020 | 4.390 | ▲ 2,6 % | 1,3 mld. RON | ▼ 0,7 % | 224 | 50 |
| 2019 | 4.278 | ▲ 7,6 % | 1,3 mld. RON | ▲ 13,9 % | 315 | 66 |
| 2018 | 3.977 | ▲ 3,5 % | 1,2 mld. RON | ▲ 5,6 % | 266 | 10 |
| 2017 | 3.842 | ▲ 0,4 % | 1,1 mld. RON | ▲ 12,2 % | 302 | 28 |
| 2016 | 3.825 | — | 992,5 mil. RON | — | 255 | 111 |
Top 100 firme — Activități profesionale — Timiș, 2025
4.902 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top.
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ETA2U SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 457,3 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 15,4 mil. RON | |
| 2 | 2.DPR DRAXLMAIER PROCESE DE PRODUCTIE ROMANIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 452,3 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 22,1 mil. RON | |
| 3 | 3.BEESPEED TECHNICAL ENGINEERING CENTER S.R.L.▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 204,7 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -9,2 mil. RON | |
| 4 | 4.GAUSS SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 181,5 mil. RON▲ 242,9 % | ▲ 242,9 % | 9,3 mil. RON | |
| 5 | 5.STADA HEMOFARM SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 130,9 mil. RON▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 6 | 6.KROMBERG & SCHUBERT ROMANIA TI SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 129,1 mil. RON▲ 92,6 % | ▲ 92,6 % | 4,4 mil. RON | |
| 7 | 7.SELLM SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 74,2 mil. RON▲ 101,8 % | ▲ 101,8 % | 6,2 mil. RON | |
| 8 | 8.DATCOMP SRL▲ 2 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 58 mil. RON▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 5,6 mil. RON | |
| 9 | 9.B.BRAUN SHARED SERVICES ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 51,6 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 10 | 10.SABARO GC S.R.L.▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 49,8 mil. RON▲ 120,5 % | ▲ 120,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.TRIGO ROMANIA S.A.▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 45,8 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -491,4 K RON | |
| 12 | 12.JDA CONSULT SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 35,9 mil. RON▲ 131,9 % | ▲ 131,9 % | 7 mil. RON | |
| 13 | 13.SANAVET-CO SA▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 30,9 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 951,5 K RON | |
| 14 | 14.BLACK LIGHT SRL▲ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 30,6 mil. RON▲ 293,9 % | ▲ 293,9 % | 5,8 mil. RON | |
| 15 | 15.DYNATA ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 27,7 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 809,2 K RON | |
| 16 | 16.IPMG PROJECT MANAGEMENT SRL▼ 5 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 24,7 mil. RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 281,3 K RON | |
| 17 | 17.TIPLOG S.R.L.▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 22,8 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 18 | 18.HELIOPOLISRO ENERGY & ENGINEERING SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 21,7 mil. RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 22,7 mil. RON | |
| 19 | 19.RHEINBRUCKE SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,2 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 2 mil. RON | |
| 20 | 20.MEDIA FRESH DESIGN S.R.L.▲ 2 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 15,9 mil. RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 6,3 mil. RON | |
| 21 | 21.IMAGINATION TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L.▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14 mil. RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 22 | 22.PRODUCTIVEONE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 13,9 mil. RON— | — | 9,8 mil. RON | |
| 23 | 23.J.S. HAMILTON ROMANIA SRL▲ 8 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 13,5 mil. RON▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 552,5 K RON | |
| 24 | 24.TOP RMR CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 13,5 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 25 | 25.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE ÎN SUDURĂ ŞI ÎNCERCĂRI DE MATERIALE - ISIM TIMIŞOARA▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 13,2 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 92,9 K RON | |
| 26 | 26.EUROFINS AGROSCIENCE SERVICES SRL▼ 6 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 13 mil. RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 96,9 K RON | |
| 27 | 27.SWISS SOLUTIONS SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12,4 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 28 | 28.POVI CON GROUP SRL▲ 2 | Municipiul Lugoj, Timiş | 12,3 mil. RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 29 | 29.MAERZ OFENBAU SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 11,2 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 558,1 K RON | |
| 30 | 30.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU ELECTROCHIMIE ŞI MATERIE CONDENSATĂ - INCEMC TIMIŞOARA▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,7 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 6,6 K RON | |
| 31 | 31.BIOVETI-FARM IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,2 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 281,8 K RON | |
| 32 | 32.FERRING PHARMACEUTICALS ROMANIA SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,9 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 307,9 K RON | |
| 33 | 33.ARMAND CONSULTING SRL▲ 91 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,9 mil. RON▲ 275 % | ▲ 275 % | -9,5 mil. RON | |
| 34 | 34.CREATIVE MEDIA SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,6 mil. RON▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 3,6 mil. RON | |
| 35 | 35.I.S. TECH SRL▲ 468 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,6 mil. RON▲ 1.098,5 % | ▲ 1.098,5 % | 4,9 mil. RON | |
| 36 | 36.BITEA ANTREPRIZA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,4 mil. RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 17,8 mil. RON | |
| 37 | 37.SSF-RO SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,3 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 38 | 38.ATELIER DECUMANUS S.R.L.▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,1 mil. RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 39 | 39.BELCONS CIVIL ENGINEERING S.R.L.▲ 466 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,8 mil. RON▲ 993,9 % | ▲ 993,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 40 | 40.NORD ONE MANAGEMENT S.A.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,8 mil. RON— | — | 129,4 K RON | |
| 41 | 41.STAR INNOVATE MEDIA SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,5 mil. RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 42 | 42.PIG VETERINARY SERVICES SRL▼ 5 | Sat Birda, Comuna Birda, Timiş | 8,5 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 579,6 K RON | |
| 43 | 43.PKF ECONOMETRICA SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,1 mil. RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 44 | 44.NETWORKING OFFICE PROJECT SRL▲ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,9 mil. RON▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 4,9 mil. RON | |
| 45 | 45.GEOSOND SRL▲ 22 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 7,5 mil. RON▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 46 | 46.EUROPE QUALITE ROMANIA SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,5 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 47 | 47.KLASS RESIDENCE INVEST SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,4 mil. RON▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 48 | 48.SUBCONTROL SRL▲ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,4 mil. RON▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 96,2 K RON | |
| 49 | 49.PRODAO-ING SRL▲ 275 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,2 mil. RON▲ 510,3 % | ▲ 510,3 % | 3,8 mil. RON | |
| 50 | 50.MCCARTHY HOLTHUS SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,1 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 93,4 K RON | |
| 51 | 51.LINEO PRODUCT DEVELOPMENT S.R.L.▲ 67 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,9 mil. RON▲ 150,3 % | ▲ 150,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 52 | 52.BERTSCHI ROMÂNIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,8 mil. RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 257,7 K RON | |
| 53 | 53.LINICAL ROMANIA S.R.L.▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,7 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 54 | 54.PRECOTTI SRL▼ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,6 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 55 | 55.CASONA COMPAR SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,5 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 223,7 K RON | |
| 56 | 56.SICK SRL▼ 10 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 6,4 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 416,3 K RON | |
| 57 | 57.TAD ENGINEERING COMPANY S.R.L.▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,3 mil. RON▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 686 K RON | |
| 58 | 58.CITY MEDIA SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,2 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 59 | 59.DMR EASTERN EUROPE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,2 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 313,7 K RON | |
| 60 | 60.ELCARA MANAGEMENT S.R.L.▼ 21 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 6,2 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 17,6 mil. RON | |
| 61 | 61.MOREAU ENGINEERING S.R.L.▲ 31 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 6,1 mil. RON▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 62 | 62.AQUA PLAN WEST SRL▲ 79 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 6 mil. RON▲ 144,5 % | ▲ 144,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 63 | 63.BIOGEST SRL▲ 27 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,8 mil. RON▲ 72,8 % | ▲ 72,8 % | 120,4 K RON | |
| 64 | 64.GRAF SYNERGY SRL▲ 25 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 5,5 mil. RON▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 629,6 K RON | |
| 65 | 65.THE SMART CUBE SRL▼ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,4 mil. RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 66 | 66.BDO AUDITORS & BUSINESS ADVISORS SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,4 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 67 | 67.H È A SERVICES S.R.L.▲ 1.795 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,3 mil. RON▲ 2.410,3 % | ▲ 2.410,3 % | 521 K RON | |
| 68 | 68.HIDROTIM SA▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,1 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 644,6 K RON | |
| 69 | 69.SSI SCHAEFER ENGINEERING S.R.L.▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 3,4 K RON | |
| 70 | 70.ADAPTA GROUP S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 5 mil. RON— | — | — | 42,8 K RON |
| 71 | 71.TAHOGRAFE AFC S.R.L.▲ 51 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 4,9 mil. RON▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 72 | 72.VENTRA PROJECT MANAGEMENT SRL▼ 47 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,9 mil. RON▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 462,7 K RON | |
| 73 | 73.ASCON DB SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,9 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 217,7 K RON | |
| 74 | 74.S.O.S. PROMO S.R.L.▼ 27 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 4,9 mil. RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 440,4 K RON | |
| 75 | 75.ATU ADVERTISING SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,9 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 132,8 K RON | |
| 76 | 76.ROAMBRA COMPANY SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,8 mil. RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 77 | 77.MATRIX TRANSFORMATION S.R.L.▼ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,7 mil. RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 427,1 K RON | |
| 78 | 78.PROCAD SRL▼ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,7 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 823 K RON | |
| 79 | 79.E - GLEE PRIVATE ONLINE SERVICES SRL▲ 26 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,6 mil. RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 80 | 80.NORDIC ENERGY S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 4,5 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 399,9 K RON | |
| 81 | 81.NEW MOZZART SRL▼ 72 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,5 mil. RON▼ 86 % | ▼ 86 % | -1,5 mil. RON | |
| 82 | 82.EURODRAFT PROIECT DESIGN SRL▲ 14 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 4,4 mil. RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 1 mil. RON | |
| 83 | 83.SOLLIS ENERGY EUROPE S.R.L.▲ 2.771 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,4 mil. RON▲ 4.969,7 % | ▲ 4.969,7 % | -1,4 mil. RON | |
| 84 | 84.LUTZ & ASSOCIATES ACCOUNTING SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,4 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 85 | 85.KANNE & JOOS REAL ESTATE SRL▲ 108 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 4,4 mil. RON▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 86 | 86.SERMAC CONSTRUCT & DESIGN SRL▲ 54 | Municipiul Lugoj, Timiş | 4,4 mil. RON▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 87 | 87.KC & PARTNER SRL▼ 34 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,3 mil. RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | -443,4 K RON | |
| 88 | 88.SCALLIER INVESTMENT S.R.L.▼ 46 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 4,3 mil. RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 89 | 89.STUDIO ARCA SRL▲ 288 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,2 mil. RON▲ 287,5 % | ▲ 287,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 90 | 90.ERNST & YOUNG DELIVERY SERVICES S.R.L.▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,1 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 91 | 91.LAMI ING EUR SRL▲ 24 | Sat Urseni, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 4 mil. RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 344,7 K RON | |
| 92 | 92.EURO LIGHT RESIDENCE S.R.L.▼ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,9 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 3 mil. RON | |
| 93 | 93.BEDAX TOOLS S.R.L.▲ 3.057 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,9 mil. RON▲ 6.554,7 % | ▲ 6.554,7 % | 285,4 K RON | |
| 94 | 94.ELECTROPROD TIM SRL▼ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,9 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 55,4 K RON | |
| 95 | 95.GARAJUL DE PR SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,9 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 388,8 K RON | |
| 96 | 96.MST SOLUTIONS SRL▼ 51 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,8 mil. RON▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 97 | 97.LONGHERSIN SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,8 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 98 | 98.C SIMPLU RO SRL▲ 71 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,8 mil. RON▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 959,5 K RON | |
| 99 | 99.VIVAVET SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,8 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 40,4 K RON | |
| 100 | 100.FUJI EUROPE CORPORATION GMBH, KELSTERBACH, GERMANIA - SUCURSALA TIMISOARA▼ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,7 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 185,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Timiș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
965 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
31 firme · 731,9 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
328 firme · 580,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
133 firme · 255,4 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
641 firme · 231,2 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
505 firme · 214,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
666 firme · 209,9 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
360 firme · 149 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
157 firme · 129 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
114 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
247 firme · 63,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
189 firme · 47,7 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
42 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
25 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
89 firme · 25,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
195 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
35 firme · 16,7 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
20 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
39 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
33 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
29 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
15 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
12 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 914,1 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
8 firme · 798,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
6 firme · 140,8 K RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON