Firme — Industria prelucrătoare — Neamț
Secțiunea CAEN C · 146 coduri de activitate
Firme cu bilanț depus (2025)
1.575▼ 1,4 %
Cifra de afaceri a industriei (2025)
5,2 mld. RON▼ 4,6 %
Creștere YoY (2025)
-4,6 %vs 2024
Evoluția cifrei de afaceri a industriei
Demografia firmelor — Industria prelucrătoare — Neamț
* 2026 este an în curs. Inactivările și reactivările provin din evidența fiscală ANAF; dizolvările, din hotărârile publicate în Monitorul Oficial, Partea a IV-a. Radierile nu mai apar în Monitorul Oficial din 2016.
Evoluția sectorului pe ani
| An | Firme | Variație | Cifră de afaceri | Variație | Înființări | Inactivări |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.575 | ▼ 1,4 % | 5,2 mld. RON | ▼ 4,6 % | 70 | 39 |
| 2024 | 1.597 | ▼ 11,7 % | 5,4 mld. RON | ▼ 11,1 % | 69 | 38 |
| 2023 | 1.808 | ▲ 6,3 % | 6,1 mld. RON | ▲ 1,6 % | 50 | 25 |
| 2022 | 1.701 | ▲ 9,6 % | 6 mld. RON | ▲ 25,6 % | 96 | 18 |
| 2021 | 1.552 | ▼ 0,6 % | 4,8 mld. RON | ▲ 28,2 % | 87 | 11 |
| 2020 | 1.561 | ▼ 2,9 % | 3,7 mld. RON | ▼ 4,4 % | 54 | 17 |
| 2019 | 1.607 | ▲ 7 % | 3,9 mld. RON | ▲ 9,6 % | 86 | 17 |
| 2018 | 1.502 | ▼ 1,6 % | 3,6 mld. RON | ▼ 6,2 % | 71 | 10 |
| 2017 | 1.527 | ▼ 8,5 % | 3,8 mld. RON | ▲ 12,6 % | 102 | 11 |
| 2016 | 1.669 | — | 3,4 mld. RON | — | 54 | 34 |
Top 100 firme — Industria prelucrătoare — Neamț, 2025
1.422 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top.
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KOBER SRL= | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 578,5 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 77,5 mil. RON | |
| 2 | 2.TRW AIRBAG SYSTEMS SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 524,5 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 9,3 mil. RON | |
| 3 | 3.ADF PROD SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 216,3 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 27,8 mil. RON | |
| 4 | 4.RIFIL SA▼ 1 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 180,6 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -16,3 mil. RON | |
| 5 | 5.YARNEA SRL= | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 175,6 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 6 | 6.ODLO ROMANIA SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 140,2 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 6 mil. RON | |
| 7 | 7.ZENYTH PHARMACEUTICALS SRL▲ 6 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 139,3 mil. RON▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 59,8 mil. RON | |
| 8 | 8.BICO INDUSTRIES S.A.▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 134,2 mil. RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -7,9 mil. RON | |
| 9 | 9.JIFFY PACKAGING S.A.▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 103,6 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 5 mil. RON | |
| 10 | 10.COMES SA▼ 1 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 102,5 mil. RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 4,7 mil. RON | |
| 11 | 11.CUIUL SRL▲ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 92,5 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 3 mil. RON | |
| 12 | 12.TERMOPLAST SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 76,7 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 13 | 13.CIBIBON SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 74,3 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 5,1 mil. RON | |
| 14 | 14.AUGSBURG SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 73,2 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 10,5 mil. RON | |
| 15 | 15.ROMANEL TIMBER S.R.L.▲ 4 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 66,9 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | -7,2 mil. RON | |
| 16 | 16.PROD ALCAR S.R.L.▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 60,4 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 4,9 mil. RON | |
| 17 | 17.PANAMAROM SRL▲ 5 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 52,9 mil. RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 3,9 mil. RON | |
| 18 | 18.AMCOR FLEXIBLES PIATRA NEAMŢ S.R.L.= | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 52,5 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 40,8 K RON | |
| 19 | 19.CRIBER NET SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45,1 mil. RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 4 mil. RON | |
| 20 | 20.NORDARIN PROD COM SRL▲ 7 | Sat Preluca, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 41,1 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 381,2 K RON | |
| 21 | 21.EURO.EM. SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 40,8 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 6,8 mil. RON | |
| 22 | 22.AMF-BRUNS ROMANIA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 39,1 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -432,2 K RON | |
| 23 | 23.IMOB SRL▲ 1 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 38,9 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 24 | 24.VAG SERVICE SRL▼ 7 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 37,4 mil. RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 546 K RON | |
| 25 | 25.PRODPROSPER SRL▲ 1 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 37,2 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 254 K RON | |
| 26 | 26.TERRAMOB ART DESIGN SRL▲ 5 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 36,2 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 987,4 K RON | |
| 27 | 27.IZOTEC GROUP SRL▲ 1 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 36 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 28 | 28.ROTHERM SRL▲ 18 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 32,7 mil. RON▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 10,4 mil. RON | |
| 29 | 29.SIRCA SA= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 31,9 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 617,1 K RON | |
| 30 | 30.MANIFATTURE NEAMȚ SRL▲ 2 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 31,9 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 31 | 31.CROSTA SRL▼ 1 | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 31 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 785,8 K RON | |
| 32 | 32.SOFIAMAN IMPEX SRL▲ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 30,9 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 956,7 K RON | |
| 33 | 33.ELEROM SA▲ 6 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 30,5 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 7,4 mil. RON | |
| 34 | 34.CARM DUO FAST SRL▲ 4 | Sat Dumbrava-Deal, Comuna Săvineşti, Neamţ | 30 mil. RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 943,7 K RON | |
| 35 | 35.IKOSAR SRL▼ 1 | Sat Timişeşti, Comuna Timişeşti, Neamţ | 29,3 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 7,4 mil. RON | |
| 36 | 36.CONSERVFRUCT SRL= | Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 26 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 37 | 37.PROCOM PASCAL SRL▲ 4 | Sat Păstrăveni, Comuna Păstrăveni, Neamţ | 23,7 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 38 | 38.TRANSFORESTCOM SRL▲ 9 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 21,3 mil. RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 1 mil. RON | |
| 39 | 39.DORIVI PRODCOM SRL▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 21,3 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 240,2 K RON | |
| 40 | 40.ABY & YNA SRL▲ 15 | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | 20,8 mil. RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 44,2 K RON | |
| 41 | 41.DECOR LUX SRL▼ 1 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 20,4 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 442,4 K RON | |
| 42 | 42.STAR MET S.R.L.= | Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 20,4 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 172,7 K RON | |
| 43 | 43.MECANICA CEAHLAU SA▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,1 mil. RON▼ 15 % | ▼ 15 % | -2,9 mil. RON | |
| 44 | 44.RO GRUP GLASS SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,1 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 147,1 K RON | |
| 45 | 45.PROSOFT INDUSTRY SRL▲ 8 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 19,9 mil. RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 694,4 K RON | |
| 46 | 46.ANDBAS SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,7 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 47 | 47.LAFOR SRL▲ 3 | Sat Războieni, Comuna Războieni, Neamţ | 18,1 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 114,5 K RON | |
| 48 | 48.POLIMER OPTIM SRL▲ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18 mil. RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 49 | 49.ZMZ CHERESTEA SRL▲ 37 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 17,2 mil. RON▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 3,1 K RON | |
| 50 | 50.GHINDA PRODCOM SRL▲ 24 | Sat Huisurez, Comuna Dămuc, Neamţ | 16,8 mil. RON▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 3,2 mil. RON | |
| 51 | 51.METROPOLIS SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 16,7 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -1,2 mil. RON | |
| 52 | 52.RO GLASS PRODUCTION SRL▲ 31 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 16,3 mil. RON▲ 67 % | ▲ 67 % | 1,6 mil. RON | |
| 53 | 53.AMIPROD WOOD SRL▼ 8 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 16,1 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 58,9 K RON | |
| 54 | 54.SWL WOOD INDUSTRIES SRL▼ 6 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 15,7 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 860,3 K RON | |
| 55 | 55.INCO INDUSTRY SRL▲ 5 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 15,4 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 6,5 mil. RON | |
| 56 | 56.MORARIT PANIFICATIE ROMAN SA▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 14,1 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 381,4 K RON | |
| 57 | 57.FAGUL PRODIMPEX SRL= | Comuna Hangu, Neamţ | 13,7 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 177,5 K RON | |
| 58 | 58.D & P TRUST SRL▲ 8 | Sat Agapia, Comuna Agapia, Neamţ | 13,5 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 3,5 mil. RON | |
| 59 | 59.ECO ROTARY SRL▲ 22 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 13,5 mil. RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 4,1 mil. RON | |
| 60 | 60.HUNTING FUN SRL▲ 8 | Loc. Slobozia, Oraş Roznov, Neamţ | 13,4 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 61 | 61.DULCINELLA RO S.R.L.▲ 3 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 12,5 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -4,7 mil. RON | |
| 62 | 62.IZVORUL MUNTELUI EM S.R.L.▲ 7 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 12,3 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 3,4 mil. RON | |
| 63 | 63.ECA GREEN SOLUTIONS SRLnou | Sat Gîrcina, Comuna Gîrcina, Neamţ | 12,2 mil. RON— | — | 400,5 K RON | |
| 64 | 64.FEROMET M SRL▲ 6 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 12,2 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 103,5 K RON | |
| 65 | 65.MIHAITA TRANSPORTER SRL= | Sat Simioneşti, Comuna Cordun, Neamţ | 12 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 66 | 66.MOARA GLIGA SRL▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,9 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 428 K RON | |
| 67 | 67.COPE SA▼ 6 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 11,3 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 183,9 K RON | |
| 68 | 68.DANY & YANIS FOREST S.R.L.▼ 1 | Sat Pîrîul Pîntei, Comuna Borca, Neamţ | 11,2 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 59,1 K RON | |
| 69 | 69.MANU FOREST SRL▲ 16 | Sat Dămuc, Comuna Dămuc, Neamţ | 11 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 635,2 K RON | |
| 70 | 70.COMES INDUSTRY S.R.L.▲ 38 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11 mil. RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 71 | 71.EXPO CARM MĂCELĂRIE SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,9 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 461,3 K RON | |
| 72 | 72.LACTA HAN PROD SRL▲ 10 | Comuna Urecheni, Neamţ | 10,5 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 616,8 K RON | |
| 73 | 73.METALOTERM SRL▲ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,5 mil. RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 74 | 74.ALLTOT INTERNATIONAL S.R.L.▼ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 10,4 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 982,7 K RON | |
| 75 | 75.SOFAS COLLECTION SRL▲ 13 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 10,3 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 84,9 K RON | |
| 76 | 76.ARGO SRL▼ 3 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 10,3 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -126,2 K RON | |
| 77 | 77.ROBAND PROD SRL▲ 12 | Municipiul Roman, Neamţ | 10,3 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 316,1 K RON | |
| 78 | 78.FIBOPLAST SRL▲ 395 | Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Neamţ | 10,2 mil. RON▲ 1.491 % | ▲ 1.491 % | 2,1 mil. RON | |
| 79 | 79.ENERGY TRANS SRL▲ 40 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9,9 mil. RON▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 39,7 K RON | |
| 80 | 80.GIOVANI CONSTRUCT SRL▼ 18 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 9,9 mil. RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 242,9 K RON | |
| 81 | 81.SABUS SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 9,7 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 21,7 K RON | |
| 82 | 82.SILVEX S.R.L.▼ 3 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 9,5 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 314,1 K RON | |
| 83 | 83.LUCY DAN COM SRL▼ 5 | Sat Doljeşti, Comuna Doljeşti, Neamţ | 9,3 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 59 K RON | |
| 84 | 84.FRAMFOREST SRL▲ 9 | Comuna Borca, Neamţ | 9,2 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 198,2 K RON | |
| 85 | 85.SANODOR SRL▲ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9,2 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 606,1 K RON | |
| 86 | 86.DEN FOREST SRL▲ 5 | Sat Ivanes, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 8,5 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 714,8 K RON | |
| 87 | 87.DORIDONIS PRODCOM SRL▲ 23 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8,4 mil. RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 88 | 88.CELITEX SRL▲ 12 | Municipiul Roman, Neamţ | 8,4 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 45,8 K RON | |
| 89 | 89.DUO VIO STEL SRL▲ 16 | Sat Magazia, Comuna Crăcăoani, Neamţ | 8 mil. RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 49,1 K RON | |
| 90 | 90.DIVINIC PROD SRL▼ 3 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 8 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 25,7 K RON | |
| 91 | 91.MOB METEOR SRL▼ 15 | Sat Bălţăteşti, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 8 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 103,5 K RON | |
| 92 | 92.MIRALUCIA PROD SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 7,9 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | -16,1 K RON | |
| 93 | 93.AVA DOL CONS PROD SRL▲ 13 | Sat Dolheşti, Comuna Pipirig, Neamţ | 7,9 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 11,1 K RON | |
| 94 | 94.NEDYMON COM SRL▲ 3 | Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 7,8 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 3,3 K RON | |
| 95 | 95.JORA SERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 7,8 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 498,7 K RON | |
| 96 | 96.AGRIMAYS SRL▲ 26 | Sat Tupilaţi, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 7,5 mil. RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 55,7 K RON | |
| 97 | 97.TRANSLEMN YMG SRL▲ 21 | Sat Dămuc, Comuna Dămuc, Neamţ | 7,3 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 604,6 K RON | |
| 98 | 98.TELEUCA PRODEXPORT SRL▲ 16 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 7,2 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 99 | 99.EXPO CARM SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,2 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 48,6 K RON | |
| 100 | 100.VESTEL SRL▲ 7 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 7,1 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 544,4 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Neamț
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
2 firme · 585,5 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
3 firme · 526,7 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
32 firme · 412,1 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
3 firme · 361,6 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
121 firme · 284,4 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
102 firme · 246,2 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
51 firme · 193,4 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
19 firme · 155,2 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
8 firme · 154,6 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
3 firme · 142,1 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
3 firme · 134,3 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
13 firme · 110,8 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
29 firme · 110,4 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
6 firme · 106 mil. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
2 firme · 92,7 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
119 firme · 86,8 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
71 firme · 79 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
7 firme · 76,3 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
15 firme · 68,7 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
52 firme · 66,2 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
48 firme · 61,8 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
8 firme · 60,1 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
13 firme · 53,8 mil. RON
CAEN 2892
Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
4 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
7 firme · 51,4 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
3 firme · 48 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
4 firme · 43,3 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
2 firme · 39,2 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
7 firme · 38,6 mil. RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
1 firme · 37,4 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
10 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 31,9 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
12 firme · 30,6 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
3 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
14 firme · 30,2 mil. RON
CAEN 2830
Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
2 firme · 24 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
27 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
21 firme · 22,7 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
19 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
11 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
56 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
5 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
10 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
2 firme · 18,7 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
20 firme · 17,5 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
7 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
8 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
8 firme · 16,5 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
9 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
3 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
1 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
5 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
22 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
3 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
9 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
8 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
16 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
10 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
12 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
3 firme · 7 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
8 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
6 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
25 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
3 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
2 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
25 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
20 firme · 6 mil. RON
CAEN 2814
Fabricarea de articole de robinetărie
1 firme · 6 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
29 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
10 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
7 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
2 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
5 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
2 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
25 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
2 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
4 firme · 3 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
4 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
3 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2110
Fabricarea produselor farmaceutice de bază
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
3 firme · 994,2 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 899,1 K RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
2 firme · 872,5 K RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 847,2 K RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 841,2 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
8 firme · 828,1 K RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
4 firme · 761,7 K RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
9 firme · 746,3 K RON
CAEN 2893
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
1 firme · 742,1 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
4 firme · 573,2 K RON
CAEN 1711
Fabricarea celulozei
1 firme · 565,3 K RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
2 firme · 526 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
3 firme · 457,8 K RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 412,9 K RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
1 firme · 397,7 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
2 firme · 377,5 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
5 firme · 351 K RON
CAEN 2849
Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
1 firme · 274 K RON
CAEN 2434
Trefilarea firelor la rece
2 firme · 244,2 K RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 240 K RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
3 firme · 219,3 K RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 207,7 K RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 207,5 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
1 firme · 182,5 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 165,7 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
2 firme · 133,5 K RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
1 firme · 114,7 K RON
CAEN 3091
Fabricarea de motociclete
1 firme · 74,1 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 73,6 K RON
CAEN 2454
Turnarea altor metale neferoase
1 firme · 70,8 K RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
2 firme · 61,5 K RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 47,1 K RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
1 firme · 29,2 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
1 firme · 25,6 K RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 18,1 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
3 firme · 10,3 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 5,8 K RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
2 firme · 400 RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 0 RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 0 RON
CAEN 2441
Producția metalelor prețioase
1 firme · 0 RON
CAEN 2017
Fabricarea cauciucului sintetic în forme primare
1 firme · 0 RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
1 firme · 0 RON
CAEN 3030
Fabricarea de aeronave și nave spațiale
1 firme · 0 RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
1 firme · 0 RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 0 RON
CAEN 1031
Prelucrarea și conservarea cartofilor
2 firme · 0 RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
1 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
1 firme · 0 RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
1 firme · 0 RON
CAEN 2120
Fabricarea preparatelor farmaceutice
1 firme · 0 RON
CAEN 1320
Producția de țesături
1 firme · 0 RON