COMERCIAL.ro

EDITURA PRISMA SRL

În funcțiunePlătitor TVA

Activitate principală: 5811 — Activități de editare a cărților

Înregistrată la 18 octombrie 1996 · 30 ani vechime ·

Date actualizate la

Cifră de afaceri (2025)
83,6 K RON▲ 47,2 %
Profit net (2025)
5,8 K RON▼ 170,6 %
Angajați
10,0%
Capitaluri proprii
6,9 K RON▲ 497,7 %

Cifra de afaceri și profitul — EDITURA PRISMA SRL

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 83.551 lei, profit net de 5.768 lei și 1 angajat. A depus bilanțuri pentru 18 ani (2008–2025). Cifra de afaceri a crescut de la 23.340 lei în 2008 la 83.551 lei în 2025.

Date de contact

Trebuie să fii autentificat pentru a accesa datele de contact.

Contul gratuit include câteva firme deblocate complet în fiecare lună.

Vezi cum arată o firmă deblocată

Despre EDITURA PRISMA SRL

EDITURA PRISMA SRL are CUI 8886230, cod de TVA RO8886230 (TVA la încasare) și numărul de înregistrare la Registrul Comerțului J26/667/1996. Este o societate cu răspundere limitată înregistrată din 18 octombrie 1996, cu o vechime de 30 de ani. Starea actuală: „funcțiune”. Sediul social este în Sat Sântana de Mureș, Comuna Sântana de Mureș, Mureș. Activitatea principală este CAEN 5811 – Activități de editare a cărților.

Firme cu cifră de afaceri apropiată

CAEN 5811 – Activități de editare a cărților · bilanț 2025

Întrebări frecvente despre EDITURA PRISMA SRL

Care este CUI-ul firmei EDITURA PRISMA SRL?

CUI-ul firmei EDITURA PRISMA SRL este 8886230. Este înregistrată în scopuri de TVA, cu codul RO8886230. Numărul de înregistrare la Registrul Comerțului este J26/667/1996.

Unde are sediul EDITURA PRISMA SRL?

EDITURA PRISMA SRL are sediul social în Sat Sântana de Mureș, Comuna Sântana de Mureș, Mureș.

Ce activitate are EDITURA PRISMA SRL?

Activitatea principală declarată de EDITURA PRISMA SRL este CAEN 5811 – Activități de editare a cărților.

Ce cifră de afaceri are EDITURA PRISMA SRL?

În 2025, EDITURA PRISMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 83.551 lei. Profitul net a fost de 5.768 lei.

Câți angajați are EDITURA PRISMA SRL?

În 2025, EDITURA PRISMA SRL a avut în medie 1 angajat.

Pe ce loc se află EDITURA PRISMA SRL în domeniul său?

După cifra de afaceri din 2025, EDITURA PRISMA SRL se află pe locul 415 din 876 de firme active cu CAEN 5811 care au depus bilanț, iar în județul Mureș pe locul 8 din 15. Cifra de afaceri mediană în domeniu este de 64.500 lei.

Cât de veche este EDITURA PRISMA SRL față de alte firme din domeniu?

EDITURA PRISMA SRL are o vechime de 30 de ani și este mai veche decât 81,2% dintre cele 876 de firme active cu CAEN 5811 care au depus bilanț pe 2025. Vârsta mediană a firmelor din domeniu este de 17 ani.

Câte firme cu CAEN 5811 înființate în 1996 mai sunt active?

Dintre cele 35 de firme cu CAEN 5811 înființate în 1996 care au depus cel puțin un bilanț, 15 (42,9%) mai sunt active, iar EDITURA PRISMA SRL este una dintre ele.

În ce județe activează firmele cu CAEN 5811?

Cele mai multe firme active cu CAEN 5811 sunt în București: 370 din 876 (42,2%). În județul Mureș sunt 15.

Analiză avansată

Creează un cont pentru profilul complet — include câteva firme deblocate în fiecare lună.

Înregistrare

Căutare

Caută firme, persoane, dosare, mențiuni din Monitorul Oficial sau mărci