Firme — Intermedieri financiare și asigurări — Sălaj
Secțiunea CAEN K · 9 coduri de activitate
Firme cu bilanț depus (2025)
82▼ 1,2 %
Cifra de afaceri a industriei (2025)
14,6 mil. RON▲ 16,7 %
Creștere YoY (2025)
16,7 %vs 2024
Evoluția cifrei de afaceri a industriei
Demografia firmelor — Intermedieri financiare și asigurări — Sălaj
* 2026 este an în curs. Inactivările și reactivările provin din evidența fiscală ANAF; dizolvările, din hotărârile publicate în Monitorul Oficial, Partea a IV-a. Radierile nu mai apar în Monitorul Oficial din 2016.
Evoluția sectorului pe ani
| An | Firme | Variație | Cifră de afaceri | Variație | Înființări | Inactivări |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 82 | ▼ 1,2 % | 14,6 mil. RON | ▲ 16,7 % | 2 | 2 |
| 2024 | 83 | ▼ 14,4 % | 12,5 mil. RON | ▼ 12,8 % | 4 | 0 |
| 2023 | 97 | ▲ 7,8 % | 14,3 mil. RON | ▼ 25,1 % | 5 | 0 |
| 2022 | 90 | ▲ 3,4 % | 19,1 mil. RON | ▲ 20,8 % | 3 | 0 |
| 2021 | 87 | ▲ 7,4 % | 15,8 mil. RON | ▲ 27,5 % | 3 | 0 |
| 2020 | 81 | ▲ 1,3 % | 12,4 mil. RON | ▼ 9,6 % | 5 | 0 |
| 2019 | 80 | ▲ 12,7 % | 13,7 mil. RON | ▲ 49,5 % | 5 | 1 |
| 2018 | 71 | ▼ 11,3 % | 9,2 mil. RON | ▲ 7,5 % | 1 | 0 |
| 2017 | 80 | ▼ 3,6 % | 8,6 mil. RON | ▲ 19,1 % | 1 | 0 |
| 2016 | 83 | — | 7,2 mil. RON | — | 8 | 1 |
Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări — Sălaj, 2025
78 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top.
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEPA BROKER DE ASIGURARE SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,7 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 113,9 K RON | |
| 2 | 2.REMIX GOLD SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,3 mil. RON▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 611,5 K RON | |
| 3 | 3.BEND-ANY SRL= | Sat Poiana Blenchii, Comuna Poiana Blenchii, Sălaj | 917,3 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 339,5 K RON | |
| 4 | 4.PICOTA EXCHANGE SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 662,7 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 391,9 K RON | |
| 5 | 5.EST INTER COM SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 532,8 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 276,7 K RON | |
| 6 | 6.MAN AGENT DE ASIGURARE SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 484,1 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 191,1 K RON | |
| 7 | 7.GLIRA BIS SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 374,2 K RON▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 110,9 K RON | |
| 8 | 8.ADYMOL GOLD SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 364,7 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 62 K RON | |
| 9 | 9.NINDAN KID IFN SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 330 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 168,8 K RON | |
| 10 | 10.RPA CONSULTING SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 297,2 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 148,8 K RON | |
| 11 | 11.TATIANA LIFE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 291,5 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 53,9 K RON | |
| 12 | 12.STEMAR BVF S.R.L.▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 288,9 K RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 64,1 K RON | |
| 13 | 13.ACOR GOLD CONS SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 283,2 K RON▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 159 K RON | |
| 14 | 14.SMART ASIG FOR_YOU S.R.L.▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 255,3 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 176,8 K RON | |
| 15 | 15.ADRIANA-FLORICA LIFE AGENT DE ASIGURARE SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 248,3 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 40,2 K RON | |
| 16 | 16.GMF CLAIMS ASSIST S.R.L.▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 229,4 K RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 191,9 K RON | |
| 17 | 17.SIMINA EXCHANGE SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 207,9 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 105,9 K RON | |
| 18 | 18.MIREST INSURANCE SRL▲ 39 | Sat Cristelec, Comuna Măerişte, Sălaj | 207,6 K RON▲ 2.154,2 % | ▲ 2.154,2 % | 153,2 K RON | |
| 19 | 19.VLV HOME SOLUTION S.R.L.▲ 23 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 191,1 K RON▲ 238,8 % | ▲ 238,8 % | 43,9 K RON | |
| 20 | 20.CURLY PERSPECTIVE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 185,9 K RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 131,7 K RON | |
| 21 | 21.WITHIN REACH S.R.L.▼ 8 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 179,3 K RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 54,8 K RON | |
| 22 | 22.EUROSAB IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Zalău, Sălaj | 178,9 K RON▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | -267 K RON | |
| 23 | 23.A.C EXPERT ADVISOR S.R.L.nou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 177,4 K RON— | — | — | 106,7 K RON |
| 24 | 24.BALEAN FLAVIU S.R.L.▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 175,4 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 83 K RON | |
| 25 | 25.MONIDAX SRL▼ 4 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 169,9 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 137,8 K RON | |
| 26 | 26.CALIFORNIA RENT A CAR SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 166,6 K RON▲ 92,3 % | ▲ 92,3 % | 28 K RON | |
| 27 | 27.TATAR IONUT AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 22 | Municipiul Zalău, Sălaj | 166,2 K RON▲ 693,1 % | ▲ 693,1 % | 125 K RON | |
| 28 | 28.ADINA ȘIC ASIG S.R.L.= | Municipiul Zalău, Sălaj | 165,6 K RON▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 61,2 K RON | |
| 29 | 29.VIMIAL FINANCING SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 163,8 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 75,4 K RON | |
| 30 | 30.FINANCIALLY INTERNATIONAL S.R.L.▲ 6 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 138,5 K RON▲ 75 % | ▲ 75 % | 68,3 K RON | |
| 31 | 31.KEOPS GOLD IFN SRL▼ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 138,3 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 67,1 K RON | |
| 32 | 32.VARATEC IFN SRL▲ 1 | Sat Cheud, Comuna Năpradea, Sălaj | 133,4 K RON▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 75,5 K RON | |
| 33 | 33.ASIGMIM POP S.R.L.▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 130,5 K RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 45,6 K RON | |
| 34 | 34.KTASIG S.R.L.▼ 2 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 121,2 K RON▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 36 K RON | |
| 35 | 35.SRG REAL ASIG S.R.L.= | Municipiul Zalău, Sălaj | 107,8 K RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 22,2 K RON | |
| 36 | 36.WANDA&RACHEL S.R.L.▼ 9 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 106,4 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 69,1 K RON | |
| 37 | 37.BARTUS FLOARE AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 2 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 101,9 K RON▲ 34 % | ▲ 34 % | -7,5 K RON | |
| 38 | 38.GST ALLASIG AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 89,4 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 37,2 K RON | |
| 39 | 39.INA-AVR SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 88,2 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 4,8 K RON | |
| 40 | 40.TALOS INSURANCE CONSULTING SRL▼ 16 | Sat Jac, Comuna Creaca, Sălaj | 78,6 K RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 21,9 K RON | |
| 41 | 41.CARDINAL GRENOLI SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 74,1 K RON▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 61,9 K RON | |
| 42 | 42.READY CASH INSTANT S.R.L.▲ 19 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 65,2 K RON— | — | 41,5 K RON | |
| 43 | 43.SOJKA AGENT DE ASIGURARE SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 51,1 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 27,8 K RON | |
| 44 | 44.BILLIONERA BUSINESS S.R.L.▼ 6 | Sat Chieşd, Comuna Chieşd, Sălaj | 44 K RON▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | -45,7 K RON | |
| 45 | 45.COTUȚ SELENA DYNASTY S.R.L.nou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 32 K RON— | — | 688 RON | |
| 46 | 46.KLASS NEW AGREEMENT S.R.L.= | Sat Treznea, Comuna Treznea, Sălaj | 31,4 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 3,6 K RON | |
| 47 | 47.BEST OFFICE ASIG S.R.L.▼ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 30,2 K RON▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | 1,4 K RON | |
| 48 | 48.OXYGEN CREDIT FINANCE S.R.L.▲ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 29,8 K RON— | — | -26,3 K RON | |
| 49 | 49.GURĂU ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 29 K RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 20,3 K RON | |
| 50 | 50.AIOEMSA S.R.L.▼ 2 | Sat Firminiş, Comuna Mirşid, Sălaj | 26,1 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 13,5 K RON | |
| 51 | 51.KARI & DANIEL ASIG SRL▼ 1 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 20,9 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 9,5 K RON | |
| 52 | 52.COSMI POP ASIG SRL▲ 2 | Loc. Cehei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 14,5 K RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 6,8 K RON | |
| 53 | 53.MCA ASIGURĂRI MARKET S.R.L.▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 12,9 K RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | -2,9 K RON | |
| 54 | 54.IUST-COOL CAR SRL▼ 7 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 12,4 K RON▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | -8,1 K RON | |
| 55 | 55.MRC MIXCREDIT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 11,4 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -2,1 K RON | |
| 56 | 56.DAIA SWEETS S.R.L.= | Municipiul Zalău, Sălaj | 9,8 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 6,8 K RON | |
| 57 | 57.ELIPSA PROD COM SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 9,6 K RON0,0% | 0,0% | 6,3 K RON | |
| 58 | 58.GEPA TOTAL SERVICES S.R.L.▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,2 K RON | |
| 59 | 59.VARGAFLAVIUS CSPF S.R.L.▼ 6 | Sat Hereclean, Comuna Hereclean, Sălaj | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,1 K RON | |
| 60 | 60.CMC INVEST SI ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 61 | 61.CRECAN ASIG SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | -100 RON | |
| 62 | 62.CARPATICA INVEST-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | -2 K RON | |
| 63 | 63.MONTEREO FINANCE S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 64 | 64.MULTICOM CAPITAL HOLDING S.R.L.▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 65 | 65.IULIAN ASIG SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | -16,7 K RON | |
| 66 | 66.BELASIG SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 67 | 67.RESPECT SRL▼ 6 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 68 | 68.GEPA ASIST SRL▼ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 69 | 69.MONY-CONF SRL▼ 8 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 70 | 70.BARNA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 9 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 71 | 71.CHIRILĂ MIHAELA RAMONA-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 72 | 72.ZARA INSURANCE SRL▼ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 73 | 73.CONSULTING STATION STORE SRL▼ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | -250 RON | |
| 74 | 74.SMART HAPPY CREDIT S.R.L.▼ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 75 | 75.DENIMAR PROFINANCIAL CONSULT S.R.L.▼ 46 | Sat Bulgari, Comuna Sălăţig, Sălaj | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -18,5 K RON | |
| 76 | 76.HANNA INSTRUMENTS ROMANIA SRLnou | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 0 RON— | — | 12,3 K RON | |
| 77 | 77.NON STOP CREDIT IFN SRL▼ 16 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 78 | 78.VBO INC S.R.L.▼ 17 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 0 RON— | — | 115,3 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Sălaj
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
48 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
9 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
10 firme · 879,1 K RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
3 firme · 832,6 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
3 firme · 408,7 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 0 RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
1 firme · 0 RON