Firme — Intermedieri financiare și asigurări — Iași
Secțiunea CAEN K · 13 coduri de activitate
Firme cu bilanț depus (2025)
330▼ 0,3 %
Cifra de afaceri a industriei (2025)
364,7 mil. RON▲ 7 %
Creștere YoY (2025)
7 %vs 2024
Evoluția cifrei de afaceri a industriei
Demografia firmelor — Intermedieri financiare și asigurări — Iași
* 2026 este an în curs. Inactivările și reactivările provin din evidența fiscală ANAF; dizolvările, din hotărârile publicate în Monitorul Oficial, Partea a IV-a. Radierile nu mai apar în Monitorul Oficial din 2016.
Evoluția sectorului pe ani
| An | Firme | Variație | Cifră de afaceri | Variație | Înființări | Inactivări |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 330 | ▼ 0,3 % | 364,7 mil. RON | ▲ 7 % | 23 | 11 |
| 2024 | 331 | ▼ 7,5 % | 341 mil. RON | ▲ 109,5 % | 25 | 6 |
| 2023 | 358 | ▲ 12,2 % | 162,8 mil. RON | ▲ 8,1 % | 12 | 6 |
| 2022 | 319 | ▲ 6,3 % | 150,6 mil. RON | ▲ 24,1 % | 15 | 6 |
| 2021 | 300 | ▲ 2,7 % | 121,4 mil. RON | ▲ 15,9 % | 26 | 3 |
| 2020 | 292 | ▲ 3,9 % | 104,8 mil. RON | ▼ 7,6 % | 17 | 3 |
| 2019 | 281 | ▲ 2,9 % | 113,5 mil. RON | ▲ 23,3 % | 22 | 2 |
| 2018 | 273 | ▼ 3,5 % | 92 mil. RON | ▼ 2,5 % | 12 | 4 |
| 2017 | 283 | ▼ 5,4 % | 94,4 mil. RON | ▲ 12,6 % | 18 | 2 |
| 2016 | 299 | — | 83,8 mil. RON | — | 21 | 3 |
Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări — Iași, 2025
310 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top.
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EXPRESS CREDIT AMANET SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,2 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 13,5 mil. RON | |
| 2 | 2.MK KREDIT IFN S.A.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 63,5 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 10,1 mil. RON | |
| 3 | 3.FINOPRO IFN S.A.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,2 mil. RON▲ 40 % | ▲ 40 % | 27,7 mil. RON | |
| 4 | 4.ROMEXTERRA FINANCE IFN S.A.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,5 mil. RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 4,5 mil. RON | |
| 5 | 5.BUSINESS MICROCREDIT IFN S.A.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17 mil. RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 6 | 6.MANGO BROKER S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,5 mil. RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 648,8 K RON | |
| 7 | 7.EURO-GOLD & CO IFN SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,6 mil. RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 5,6 mil. RON | |
| 8 | 8.BANCA COOPERATISTĂ "VIITORUL" IAŞI▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,4 mil. RON▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 343,1 K RON | |
| 9 | 9.VINTAGE GOLD SRL▲ 1 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 5,5 mil. RON▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 10 | 10.INTEGRA BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,1 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 291,2 K RON | |
| 11 | 11.S.O.S SMILE GROUP S.R.L.▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,6 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.SEMTOP IFN S.A.▲ 7 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 3,4 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 810,1 K RON | |
| 13 | 13.VS COMUNICATION SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.INTERNATIONAL EXCHANGE SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 15 | 15.CREDITUL FERMIERULUI IFN SA▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,8 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 16 | 16.M & D MANAGEMENT FINANCIAR SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,5 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 419 K RON | |
| 17 | 17.MEC CONSELF SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 593,6 K RON | |
| 18 | 18.RCM CONSULTING SERVICES SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 233,9 K RON | |
| 19 | 19.SERVICII CONSULTANTA FINANCIARA SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 356,3 K RON | |
| 20 | 20.INTEGRAL COLLECTION S.R.L.▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | 33,6 mil. RON | |
| 21 | 21.MCV FINANCIAR CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 320,5 K RON | |
| 22 | 22.LU-AND IFN SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 362,2 K RON | |
| 23 | 23.DIADA INSURANCE SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 775,4 K RON | |
| 24 | 24.MX8 EXPRESS AGENCY SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 228,4 K RON | |
| 25 | 25.MOMENT CREDIT AMANET SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 68,1 K RON | |
| 26 | 26.BEST EXCHANGE INTERNATIONAL SRL= | Sat Chicerea, Comuna Tomeşti, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 385,6 K RON | |
| 27 | 27.PANDA EXCHANGE S.R.L.▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 656,7 K RON | |
| 28 | 28.MITICĂ ASIGURĂRI SRL▲ 2 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 264,1 K RON | |
| 29 | 29.POSTELNICU CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 414,6 K RON | |
| 30 | 30.ASIG CENTER-BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 208,8 K RON | |
| 31 | 31.SECURASIG S.R.L.▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 955,3 K RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 556,4 K RON | |
| 32 | 32.AS CONSULT BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 7 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 936 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 401,7 K RON | |
| 33 | 33.ELECTRO GOLD CREDIT S.R.L.▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 918,9 K RON▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 16 K RON | |
| 34 | 34.REDNOTE ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 6 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 916,2 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 297,1 K RON | |
| 35 | 35.AFIN-ALTERNATIVE FINANCING IFN S.A.▲ 30 | Sat Uricani, Comuna Miroslava, Iaşi | 896 K RON▲ 131 % | ▲ 131 % | -386,2 K RON | |
| 36 | 36.AMICAL CREDIT SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 868,8 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 391,3 K RON | |
| 37 | 37.GLOBAL GOLD S.R.L.▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 847 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 640,1 K RON | |
| 38 | 38.MAMANT GROUP SRL▲ 7 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 835,2 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 573,5 K RON | |
| 39 | 39.AGENŢIA EXPRESS OFFICE S.R.L.▲ 8 | Sat Mogoşeşti, Comuna Mogoşeşti, Iaşi | 828,2 K RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 441,9 K RON | |
| 40 | 40.SEZIONE AUREA S.R.L.▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 775,5 K RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 355,5 K RON | |
| 41 | 41.EURO UNION SRL▲ 7 | Sat Sarca, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 759,8 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 472,2 K RON | |
| 42 | 42.MONDIAL EXCHANGE SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 731,6 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 139,4 K RON | |
| 43 | 43.DUMIAGRO RĂZVAN S.R.L.▲ 17 | Sat Horodiştea, Comuna Cotnari, Iaşi | 721,9 K RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 75,2 K RON | |
| 44 | 44.TUDOR-SCHIMB VALUTAR SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 707,9 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 153,4 K RON | |
| 45 | 45.FBV ADVISOR S.R.L.▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 661,2 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 71,3 K RON | |
| 46 | 46.PRIMA FINANŢARE IFN S.A.▲ 90 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 640,9 K RON▲ 306,5 % | ▲ 306,5 % | -407,6 K RON | |
| 47 | 47.KALEVIN SRL▲ 5 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 634,4 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 2,8 K RON | |
| 48 | 48.BRAS BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 621,6 K RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 341,2 K RON | |
| 49 | 49.VALSS & MI S.R.L.▲ 84 | Sat Ciurbeşti, Comuna Miroslava, Iaşi | 616,3 K RON▲ 271,5 % | ▲ 271,5 % | 426,8 K RON | |
| 50 | 50.PROMAX AMANET S.R.L.▲ 135 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 585,5 K RON▲ 633,5 % | ▲ 633,5 % | 119,8 K RON | |
| 51 | 51.HUMAN BUSINESS SRL▲ 10 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 538 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 105,8 K RON | |
| 52 | 52.AWA GLOBAL SERVICES S.R.L.▲ 164 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 531 K RON▲ 1.085,8 % | ▲ 1.085,8 % | 16,3 K RON | |
| 53 | 53.MGT FINANCIAL SERVICES SRL▲ 11 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 525,1 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 307,8 K RON | |
| 54 | 54.SYMSEO BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 523,4 K RON▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 298,6 K RON | |
| 55 | 55.G & G CREDIT SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 499,8 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 133,3 K RON | |
| 56 | 56.CYP GOLD SRL▲ 6 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 498,3 K RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 369,9 K RON | |
| 57 | 57.GVR FINANCE BROKER S.R.L.▲ 102 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 490,9 K RON▲ 311,9 % | ▲ 311,9 % | 330,6 K RON | |
| 58 | 58.BROKER CREDITE RAPIDE S.R.L.▼ 5 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 489,6 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 218,7 K RON | |
| 59 | 59.ALBO ASIG SERV SRL▲ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 488,2 K RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 247,3 K RON | |
| 60 | 60.EXPERT CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 485 K RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 306 K RON | |
| 61 | 61.LAK DIAMOND IFN SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 468,9 K RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | -13,4 K RON | |
| 62 | 62.ELE BROKER S.R.L.▲ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 451,5 K RON▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | 307,7 K RON | |
| 63 | 63.HOUSE GOLD DLR SRL▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 450 K RON▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 301,7 K RON | |
| 64 | 64.INVESTCO ASIGURĂRI SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 441,4 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 332 K RON | |
| 65 | 65.INSURANCE ROCLAIMS SRL▼ 9 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 441,3 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 237,6 K RON | |
| 66 | 66.MOBI GOLD CREDIT SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 429,8 K RON▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 27,7 K RON | |
| 67 | 67.ASIG CONCEPT LOGISTICS S.R.L.▲ 54 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 421,9 K RON▲ 137,3 % | ▲ 137,3 % | 272,7 K RON | |
| 68 | 68.MIB MEGA ASIGURĂRI SRL▲ 1 | Comuna Miroslava, Iaşi | 421,4 K RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 186,5 K RON | |
| 69 | 69.STORM ASIG ASISTENT BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 3 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 420,9 K RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 128,4 K RON | |
| 70 | 70.ALTEMA CONSULTING SRL▲ 14 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 420,7 K RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 235,1 K RON | |
| 71 | 71.GOSAFE INSURANCE S.R.L.▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 412 K RON▲ 94 % | ▲ 94 % | 265,1 K RON | |
| 72 | 72.COMPANIA BAS-AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 409,1 K RON— | — | 170,8 K RON | |
| 73 | 73.ONLINE INSURANCE SOLUTIONS S.R.L.▲ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 397,1 K RON▲ 85,5 % | ▲ 85,5 % | 191,3 K RON | |
| 74 | 74.EVA COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 390,4 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 202,2 K RON | |
| 75 | 75.ASIGURĂRI ŞI DESPĂGUBIRI CCV S.R.L.▲ 11 | Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 385 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 165,1 K RON | |
| 76 | 76.RAMI-RO SRL▼ 2 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 382,1 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 225 K RON | |
| 77 | 77.MRM INSURANCE CLAIM S.R.L.▲ 10 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 380,5 K RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 129,8 K RON | |
| 78 | 78.LAUNCH CREDIT CONSULTING S.R.L.▲ 39 | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 367,9 K RON▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 279,9 K RON | |
| 79 | 79.FAST LOAN SOLUTIONS SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 363,2 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 2,9 K RON | |
| 80 | 80.INSTANT GOLD CREDIT SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 349,1 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 238,2 K RON | |
| 81 | 81.DOG & ECA COMPANY SRL▲ 4 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 348,4 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 152,1 K RON | |
| 82 | 82.SOFT LEAD INC S.R.L.▲ 61 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 343,2 K RON▲ 133,4 % | ▲ 133,4 % | 189,9 K RON | |
| 83 | 83.FINANCE PERFORMER S.R.L.▲ 44 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 318,3 K RON▲ 87 % | ▲ 87 % | 137,3 K RON | |
| 84 | 84.ELITE FINANCE PARTENERS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 316,9 K RON— | — | — | 167,8 K RON |
| 85 | 85.TAFCOMPANY S.R.L.nou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 316,7 K RON— | — | 80,8 K RON | |
| 86 | 86.REAL L. INSURANCE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 312,3 K RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 204,4 K RON | |
| 87 | 87.PURUSHA CREDIT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 310,3 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 153,5 K RON | |
| 88 | 88.REAL PRACTIC IFN SRL▲ 67 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 305 K RON▲ 145 % | ▲ 145 % | -260,3 K RON | |
| 89 | 89.ECO GREEN CAR S.R.L.▼ 30 | Sat Poieni, Comuna Schitu Duca, Iaşi | 298,3 K RON▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | -5 K RON | |
| 90 | 90.OANA FAST CONSULTING SRL▼ 2 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 297,3 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 13,9 K RON | |
| 91 | 91.AMANET MOBI S.R.L.▲ 46 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 296,1 K RON▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 37,7 K RON | |
| 92 | 92.DAVID DAUNE S.R.L.▲ 7 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 290,7 K RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 178,3 K RON | |
| 93 | 93.GEDUM EXIM CONSULTING SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 289,2 K RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 36,4 K RON | |
| 94 | 94.AMICAL CREDIT AMANET SRL▼ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 280,7 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 62,3 K RON | |
| 95 | 95.AMANET TUDOR 42 SRL▲ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 280,7 K RON▲ 99,3 % | ▲ 99,3 % | 33,9 K RON | |
| 96 | 96.AMANET ECONOMIC IFN SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 276,6 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 178,8 K RON | |
| 97 | 97.BANK ADVISORS S.R.L.▲ 118 | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 271,9 K RON▲ 461,8 % | ▲ 461,8 % | 145,9 K RON | |
| 98 | 98.LZR GREEN S.R.L.▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 271,8 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 116,7 K RON | |
| 99 | 99.AVADACONSULTING S.R.L.▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 267,4 K RON▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 194,9 K RON | |
| 100 | 100.ABC FINANCE S.R.L.▲ 32 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 264,9 K RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 104 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Iași
CAEN 6492
Alte activități de creditare
68 firme · 270,1 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
51 firme · 39 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
141 firme · 33,8 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
10 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
15 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
7 firme · 596,9 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 522,5 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
7 firme · 286,5 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 219,9 K RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
1 firme · 12,7 K RON
CAEN 6422
Activități ale canalelor de finanțare
1 firme · 0 RON