Firme — Construcții — Caraș-Severin
Secțiunea CAEN F · 29 coduri de activitate
Firme cu bilanț depus (2025)
631▲ 3,8 %
Cifra de afaceri a industriei (2025)
869,7 mil. RON▼ 3,2 %
Creștere YoY (2025)
-3,2 %vs 2024
Evoluția cifrei de afaceri a industriei
Demografia firmelor — Construcții — Caraș-Severin
* 2026 este an în curs. Inactivările și reactivările provin din evidența fiscală ANAF; dizolvările, din hotărârile publicate în Monitorul Oficial, Partea a IV-a. Radierile nu mai apar în Monitorul Oficial din 2016.
Evoluția sectorului pe ani
| An | Firme | Variație | Cifră de afaceri | Variație | Înființări | Inactivări |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 631 | ▲ 3,8 % | 869,7 mil. RON | ▼ 3,2 % | 60 | 12 |
| 2024 | 608 | ▼ 11,6 % | 898 mil. RON | ▲ 0,5 % | 44 | 5 |
| 2023 | 688 | ▲ 13,9 % | 893,7 mil. RON | ▲ 53,8 % | 38 | 9 |
| 2022 | 604 | ▲ 13,3 % | 581 mil. RON | ▲ 21,1 % | 59 | 5 |
| 2021 | 533 | ▲ 6,2 % | 479,9 mil. RON | ▲ 18 % | 38 | 0 |
| 2020 | 502 | ▲ 6,4 % | 406,6 mil. RON | ▲ 1,3 % | 35 | 4 |
| 2019 | 472 | ▲ 4,4 % | 401,3 mil. RON | ▲ 42 % | 33 | 7 |
| 2018 | 452 | ▼ 3,6 % | 282,6 mil. RON | ▲ 7,6 % | 22 | 4 |
| 2017 | 469 | ▼ 8,2 % | 262,6 mil. RON | ▼ 2,6 % | 28 | 4 |
| 2016 | 511 | — | 269,6 mil. RON | — | 18 | 11 |
Top 100 firme — Construcții — Caraș-Severin, 2025
585 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top.
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EMV - UTIL SRL▲ 1 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 140,7 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 15,3 mil. RON | |
| 2 | 2.ELECTROECHIPAMENT INDUSTRIAL SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 124,1 mil. RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 13,3 mil. RON | |
| 3 | 3.ERC VEST S.R.L.= | Sat Buchin, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 56,9 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 4,2 mil. RON | |
| 4 | 4.EDIFICE BUILD SRL▲ 1 | Sat Fârliug, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 43 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 13,2 mil. RON | |
| 5 | 5.HELP TRANS SRL▼ 1 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 31,1 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 702,9 K RON | |
| 6 | 6.CHRIS SKETCH ART SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 21 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 7 | 7.ELECTRO-CONSULT CARAS SRL▲ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 18,4 mil. RON▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 8 | 8.PRO-ELECTRO-CONS SRL▼ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 16,8 mil. RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 9 | 9.AHM - SMARTEL SRL▼ 1 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 16,7 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 605,9 K RON | |
| 10 | 10.ISOVENT BAU S.R.L.▲ 6 | Sat Cruşovăţ, Comuna Cornea, Caraş-Severin | 15,5 mil. RON▲ 91,4 % | ▲ 91,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 11 | 11.CALOR GRUP SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 15,3 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 12 | 12.CLR-DENIS MONTAJ SRL▲ 1 | Comuna Dognecea, Caraş-Severin | 12,6 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.GLOBAL BAUSYSTEM FACILITY MANAGEMENT SRL▲ 13 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 11,6 mil. RON▲ 101 % | ▲ 101 % | 344,7 K RON | |
| 14 | 14.BEST FAVORIT DESIGN SRL▲ 15 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11 mil. RON▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 15 | 15.CRISTICONS SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9,4 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 317,6 K RON | |
| 16 | 16.RENO ALL & CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Armeniş, Comuna Armeniş, Caraş-Severin | 7,9 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 2 mil. RON | |
| 17 | 17.RADOIA ISOLIRUNG SRL▲ 5 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 7,6 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 391,4 K RON | |
| 18 | 18.DIA TERMO INSTAL VEST SRL▲ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,2 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 730,5 K RON | |
| 19 | 19.CERBUL COMPANY SRL▲ 4 | Sat Rusca, Comuna Teregova, Caraş-Severin | 6,6 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 534,4 K RON | |
| 20 | 20.CONSMETAL SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,5 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 348,1 K RON | |
| 21 | 21.G.M. AGREMENT JOJO SRL▲ 7 | Loc. Pecinişca, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 6,4 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 22 | 22.N & B TV SAT SRL▲ 128 | Sat Coronini, Comuna Coronini, Caraş-Severin | 6,4 mil. RON▲ 985 % | ▲ 985 % | 1,4 mil. RON | |
| 23 | 23.TERA URBAN CONSTRUCT S.R.L.▲ 21 | Sat Borlovenii Vechi, Comuna Prigor, Caraş-Severin | 6,2 mil. RON▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 24 | 24.RIVIERA RENOV CONSTRUCT S.R.L.▲ 27 | Loc. Jupa, Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 6 mil. RON▲ 121,9 % | ▲ 121,9 % | 125,7 K RON | |
| 25 | 25.ELECTRO EUROSTAR SRL▼ 8 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,8 mil. RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 475,7 K RON | |
| 26 | 26.CARLUK-TRANS ESCAV SRL▼ 6 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 5,5 mil. RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 55,1 K RON | |
| 27 | 27.R & F ISORAD SYSTEM SRL= | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 5,2 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 127,4 K RON | |
| 28 | 28.EXCLUSIV FUTURE VISION CONSTRUCT SRL▲ 4 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 4,7 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 917,8 K RON | |
| 29 | 29.BOGDAN ŞI FIII FOREST SRL▲ 17 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 4,6 mil. RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 30 | 30.JAS CONSTRUCT SYSTEM S.R.L.▲ 4 | Sat Cruşovăţ, Comuna Cornea, Caraş-Severin | 4,4 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 664 K RON | |
| 31 | 31.CELSIUS 2002 SRL▲ 2 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4,2 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 24,7 K RON | |
| 32 | 32.TIFREA FRIGOPREST SRL▲ 3 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 4,1 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 318 K RON | |
| 33 | 33.ADJ BUILDING S.R.L.▲ 23 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,7 mil. RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 503,3 K RON | |
| 34 | 34.TOPTEL CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 3,7 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 689,8 K RON | |
| 35 | 35.SIMSTAR SRL▲ 4 | Sat Moniom, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,4 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 29,4 K RON | |
| 36 | 36.SURU FACILITY GBC S.R.L.▲ 1 | Sat Cruşovăţ, Comuna Cornea, Caraş-Severin | 3,4 mil. RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 598,9 K RON | |
| 37 | 37.GEO DRUMURI BANAT SRL▲ 13 | Sat Buchin, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 3,4 mil. RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 936,3 K RON | |
| 38 | 38.CONSTRUCT 102 CARANSEBES SA▲ 16 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3,3 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | -262,3 K RON | |
| 39 | 39.ADJ AMY CONSULT & MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3 mil. RON— | — | 52,2 K RON | |
| 40 | 40.LOGICS SISTEM SRL▲ 86 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,9 mil. RON▲ 282 % | ▲ 282 % | 399 K RON | |
| 41 | 41.RENGA CONSTRUCT SRL▲ 354 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,9 mil. RON▲ 8.104,7 % | ▲ 8.104,7 % | 774,9 K RON | |
| 42 | 42.OZON STORY DARIA S.R.L.▲ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,8 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 193,2 K RON | |
| 43 | 43.EDA SIAN INVESTMENT S.R.L.▲ 40 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,8 mil. RON▲ 109,2 % | ▲ 109,2 % | 435,7 K RON | |
| 44 | 44.BIDANIC SRL▲ 4 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 2,8 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 1,3 K RON | |
| 45 | 45.HOTEA & ANA CONSTRUCT SRL▲ 12 | Sat Scaiuş, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 2,8 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 28,9 K RON | |
| 46 | 46.JAS ISOLIERUNG SYSTEM S.R.L.▲ 12 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,7 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 47 | 47.RFL PAVAJE CONSTRUCT S.R.L.▼ 6 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,7 mil. RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 50,8 K RON | |
| 48 | 48.H.V. ELECTRO VISION SRL▲ 19 | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 2,7 mil. RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 859,9 K RON | |
| 49 | 49.LEGO EXCLUSIV CONS S.R.L.▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,7 mil. RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 220,6 K RON | |
| 50 | 50.AMM DEZVOLT CONCEPT S.R.L.▲ 39 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 2,6 mil. RON▲ 124,7 % | ▲ 124,7 % | 35 K RON | |
| 51 | 51.PG-IZOROM SRL▼ 8 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,6 mil. RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | -171,6 K RON | |
| 52 | 52.MXM DARKGREY STONE CONSTRUCT S.R.L.▼ 3 | Sat Cornea, Comuna Cornea, Caraş-Severin | 2,6 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 57,4 K RON | |
| 53 | 53.IMSAT CARAS SRL= | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 2,6 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 21,2 K RON | |
| 54 | 54.PRESTIGE FENSTER SRL▲ 1 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 2,5 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 31,6 K RON | |
| 55 | 55.WEISS FORM CONSTRUCT S.R.L.▲ 46 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,5 mil. RON▲ 136,2 % | ▲ 136,2 % | 866,3 K RON | |
| 56 | 56.CONS SID 2001 SRL▲ 24 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 2,4 mil. RON▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 39,1 K RON | |
| 57 | 57.ACD HELIOS GREEN SOLUTIONS S.R.L.▲ 34 | Loc. Doman, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,4 mil. RON▲ 108 % | ▲ 108 % | 154,8 K RON | |
| 58 | 58.DP FUN SRL▲ 2 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,4 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 21,4 K RON | |
| 59 | 59.PORTO GRAND CONSTRUCT S.R.L.▲ 12 | Sat Poiana, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 2,3 mil. RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | -13,7 K RON | |
| 60 | 60.DEEE ELECTRICE OLTENIA S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,2 mil. RON— | — | 20,3 K RON | |
| 61 | 61.DINAMO IMPEX SRL▲ 401 | Sat Moceriş, Comuna Lăpuşnicu Mare, Caraş-Severin | 2,2 mil. RON— | — | 297,3 K RON | |
| 62 | 62.KESACO DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,2 mil. RON— | — | — | 353,9 K RON |
| 63 | 63.MOREST CONSTRUCT M.R.I. SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,1 mil. RON— | — | 215,6 K RON | |
| 64 | 64.ALRIS ACTIV S.R.L.= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,1 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 236,2 K RON | |
| 65 | 65.OSTALIA S.R.L.nou | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 2,1 mil. RON— | — | — | -14,4 K RON |
| 66 | 66.THERMOBANC SRL▲ 41 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 2 mil. RON▲ 106,7 % | ▲ 106,7 % | 17 K RON | |
| 67 | 67.VICTORIA CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,9 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 364,8 K RON | |
| 68 | 68.GEO CLARA BUILDING S.R.L.▲ 19 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 1,9 mil. RON▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 278 K RON | |
| 69 | 69.FORMAT TEHNIC S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON— | — | 375,7 K RON | |
| 70 | 70.DTV TACHE CONCEPT SRL▲ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 716,1 K RON | |
| 71 | 71.CIPI COMPANY CONSTRUCT SRL▲ 61 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON▲ 141,8 % | ▲ 141,8 % | 496,8 K RON | |
| 72 | 72.CEAPAEV CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 8,4 K RON | |
| 73 | 73.COM-MORE SMART CONSTRUCT S.R.L.▲ 121 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▲ 413 % | ▲ 413 % | 11,1 K RON | |
| 74 | 74.TERRA-MIX STABILIZARE SRL▲ 61 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▲ 132,6 % | ▲ 132,6 % | 141,1 K RON | |
| 75 | 75.BANAT AGRI CONSTRUCT S.R.L.▲ 11 | Sat Berlişte, Comuna Berlişte, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 54,4 K RON | |
| 76 | 76.TUK PETROŞANU INSTALGAZ S.R.L.▲ 58 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON▲ 121,3 % | ▲ 121,3 % | 51,2 K RON | |
| 77 | 77.TORMA IMOBCONSTRUCT SRL▼ 7 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 159,9 K RON | |
| 78 | 78.PROM STROI INVEST S.R.L.▲ 384 | Sat Valiug, Comuna Valiug, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON— | — | 186,5 K RON | |
| 79 | 79.MEGA INDUSTRIAL CONS S.R.L.▲ 365 | Sat Borlovenii Vechi, Comuna Prigor, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON▲ 24.795,8 % | ▲ 24.795,8 % | 771 K RON | |
| 80 | 80.DARTELECONSTRUCT SRL▲ 32 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,4 mil. RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 49,2 K RON | |
| 81 | 81.PRETORIUS ART S.R.L.▲ 21 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,4 mil. RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 192,9 K RON | |
| 82 | 82.CAIUS COMTUR SRL▼ 72 | Sat Valiug, Comuna Valiug, Caraş-Severin | 1,4 mil. RON▼ 91,6 % | ▼ 91,6 % | 7,1 K RON | |
| 83 | 83.SERVICII PROFESIONALE TRIO GAZ SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -687,5 K RON | |
| 84 | 84.TRIO BAKO SRL▲ 102 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▲ 230,1 % | ▲ 230,1 % | 691,7 K RON | |
| 85 | 85.ABIL ACCESTHERM SRL▲ 10 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 19,2 K RON | |
| 86 | 86.EVER MONTEUR LEVEL S.R.L.▲ 17 | Sat Liubcova, Comuna Berzasca, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 396,7 K RON | |
| 87 | 87.PEDANT COM SRL▼ 5 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 161 K RON | |
| 88 | 88.KALARD 2001 SRL▼ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 290,8 K RON | |
| 89 | 89.MPV BAUHART S.R.L.nou | Sat Rafnic, Comuna Lupac, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 90 | 90.NORCENT SRL▲ 77 | Sat Sasca Montană, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▲ 140 % | ▲ 140 % | -234,8 K RON | |
| 91 | 91.LIMAR EDY & PATRICK S.R.L.▲ 1 | Sat Valiug, Comuna Valiug, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 369,6 K RON | |
| 92 | 92.ALFA CONSTRUCT SRL▲ 27 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 37,4 K RON | |
| 93 | 93.NOV ELECTRO CONS S.R.L.▲ 103 | Sat Prilipeţ, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▲ 255,6 % | ▲ 255,6 % | 236,8 K RON | |
| 94 | 94.MILENIUM A/Z S.R.L.▼ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 63 K RON | |
| 95 | 95.ŢUBEC FLAVCONS SRL▲ 67 | Sat Cornuţel, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▲ 111,5 % | ▲ 111,5 % | 230 K RON | |
| 96 | 96.BARBEŞ DESIGN S.R.L.▲ 3 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 17,8 K RON | |
| 97 | 97.ENERGOTEST SERV SRL▲ 50 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1 mil. RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 404,2 K RON | |
| 98 | 98.GLOBAL UNTERNEMER S.R.L.▲ 107 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 954,2 K RON▲ 222,6 % | ▲ 222,6 % | 717,5 K RON | |
| 99 | 99.MM TEHNIK INSTAL S.R.L.▲ 363 | Sat Zăgujeni, Comuna Constantin Daicoviciu, Caraş-Severin | 925,6 K RON— | — | 309,1 K RON | |
| 100 | 100.RE-LU WORK EXPRES WEST SRL▲ 33 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 924,1 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | -272 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Caraș-Severin
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
215 firme · 192,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
39 firme · 160,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 129,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
24 firme · 77,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
51 firme · 75,1 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
58 firme · 61,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
55 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
8 firme · 17,8 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
24 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
23 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
7 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
3 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
21 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
5 firme · 921,8 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 649,5 K RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
3 firme · 559,4 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
1 firme · 94,7 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
2 firme · 56,9 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 0 RON