COMERCIAL.ro

Firme — Agricultură, silvicultură și pescuit — Alba

Secțiunea CAEN A · 24 coduri de activitate

Firme cu bilanț depus (2025)
568▼ 3,7 %
Cifra de afaceri a industriei (2025)
1,5 mld. RON▼ 13,8 %
Creștere YoY (2025)
-13,8 %vs 2024

Evoluția cifrei de afaceri a industriei

Demografia firmelor — Agricultură, silvicultură și pescuit — Alba

* 2026 este an în curs. Inactivările și reactivările provin din evidența fiscală ANAF; dizolvările, din hotărârile publicate în Monitorul Oficial, Partea a IV-a. Radierile nu mai apar în Monitorul Oficial din 2016.

Evoluția sectorului pe ani

AnFirmeVariațieCifră de afaceriVariațieÎnființăriInactivări
2025568▼ 3,7 %1,5 mld. RON▼ 13,8 %165
2024590▼ 10,1 %1,8 mld. RON▼ 15,9 %256
2023656▲ 9,5 %2,1 mld. RON▲ 4,4 %395
2022599▲ 8,1 %2 mld. RON▲ 50,7 %203
2021554▲ 7,2 %1,3 mld. RON▼ 18,7 %436
2020517▼ 4,1 %1,6 mld. RON▼ 0,5 %212
2019539▲ 3,9 %1,7 mld. RON▲ 12,6 %241
2018519▼ 0,6 %1,5 mld. RON▲ 10,8 %260
2017522▼ 1,3 %1,3 mld. RON▲ 15,3 %272
2016529—1,2 mld. RON—268

Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit — Alba, 2025

522 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top.

FirmăCifră de afaceri
JIDVEI S.R.L.▲ 1236,6 mil. RON▲ 7,5 %
ALBATROS GOLD SRL▲ 1150 mil. RON▲ 11,1 %
DN AGRAR APOLD SRLnou102,4 mil. RON▲ 36,9 %
REAL DOC FOREST SRL▲ 198,9 mil. RON▲ 0,1 %
CETATEA DE BALTA SRL▲ 183,8 mil. RON▲ 7,3 %
LACTO AGRAR SRLnou60,4 mil. RON▲ 15,8 %
DN AGRAR CUT SRLnou57 mil. RON▲ 23,9 %
MARIA TURISM SRL▼ 144,2 mil. RON▲ 8,6 %
DN AGRAR SERVICE SRLnou26,1 mil. RON▲ 37,5 %
MADI PROFESSIONAL SRL▲ 2725,2 mil. RON▲ 532,9 %
ANIMAL FERMA SRLnou24,8 mil. RON▼ 31,8 %
SPERANTA E.L. SRL▼ 1123,7 mil. RON▼ 91,6 %
DN AGRAR BERGHIN SRL▼ 418,5 mil. RON▼ 0,8 %
DORA SRL▼ 617,9 mil. RON▼ 7,5 %
DN AGRAR STRAJA SRLnou17,7 mil. RON▲ 37.774,2 %
ARIESUL AGROLACT SRLnou17,4 mil. RON▲ 18,6 %
AGROMAXMAN SRL▲ 317,1 mil. RON▲ 135,5 %
CUMINȚENIA PĂMÂNTULUI S.R.L.▼ 616,3 mil. RON▲ 35,8 %
DN AGRAR PRODLACT SRLnou15,1 mil. RON▼ 18,1 %
ŞTEFAN FOREST SRL▼ 913,7 mil. RON▼ 2,1 %
OCOLUL SILVIC SEBEŞ RA=11,6 mil. RON▲ 60,3 %
ASSEN PROD SRLnou11 mil. RON▼ 15,2 %
MECSOL GALDA SRL▼ 1310,8 mil. RON▼ 28,9 %
OVINEX GLIGOR SRLnou10,6 mil. RON▲ 93,2 %
UNILACT TRANSILVANIA SRL▼ 119,8 mil. RON▲ 1,6 %
AGRO-MONTANA SRL▼ 99,7 mil. RON▲ 12,3 %
AGRO MAK SOLEIL SRL▼ 129,6 mil. RON▲ 1 %
AUTO TOTAL PREST SRL▲ 49,3 mil. RON▲ 96,7 %
OCOLUL SILVIC GREENGOLD VEST S.R.L.▼ 38,9 mil. RON▲ 62,1 %
AGROTRUST TIRNAVA SRL▲ 158,8 mil. RON▲ 178,9 %
LAUREAN SRL▼ 138,6 mil. RON▲ 8,3 %
OCOLUL SILVIC ABRUD RA▼ 137,5 mil. RON▼ 3,3 %
DAVIRI AVI S.R.L.▼ 117 mil. RON▲ 5 %
AGRO PLANT LUPEAN S.R.L.▼ 67 mil. RON▲ 31,9 %
SIPIGFERM SRL▼ 196,9 mil. RON▼ 25,2 %
UNICEREAL ALBA SRL▼ 136,4 mil. RON▲ 4,4 %
PEPINIERA ŞOŞA SRL▲ 56,3 mil. RON▲ 79,4 %
OCOLUL SILVIC SAPCEA CUGIR RA▼ 136 mil. RON▲ 7,1 %
NATALIA-NADINA SRLnou6 mil. RON▼ 13,8 %
MONTANA R.O. SRLnou5,8 mil. RON▲ 99,1 %
PRESTAGRI GRUP SRLnou5,6 mil. RON▼ 16 %
CIUMBRUD PLANT SRL▼ 135,4 mil. RON▲ 6,9 %
IOANIS FOREST SRL▼ 195,4 mil. RON▼ 9,1 %
FITOMAR SRLnou5 mil. RON▼ 31,5 %
OCOLUL SILVIC HOREA-APUSENI SRL▲ 44,7 mil. RON▲ 60,8 %
AGRO-LACT SRL▼ 104,6 mil. RON▲ 12,7 %
AGROSTEA PRODUCT SRL▼ 144,6 mil. RON▲ 6,6 %
MON AGRAR ROSIA S.R.L.▼ 174,5 mil. RON▼ 5,7 %
POMIFLORA IANKO SRL▼ 84,3 mil. RON▲ 20,2 %
CLUB TACHE 2000 SRL▼ 234 mil. RON▼ 24,9 %
BUCERZANA COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou4 mil. RON▲ 1.381,9 %
VINIFERA S.R.L.nou3,9 mil. RON▲ 64,9 %
CIOCLEA POMFRUCT S.R.L.▲ 183,9 mil. RON▲ 100,7 %
TORNADO TRUCKS SRLnou3,8 mil. RON▼ 37,3 %
ADM FOREST S.R.L.▲ 23,4 mil. RON▲ 38,5 %
ADONAI SILVA SRL▼ 93,4 mil. RON▲ 12,2 %
MECSOL GROUP SRL▼ 233,2 mil. RON▼ 25,1 %
RAMCO S.R.L.▼ 83,2 mil. RON▲ 10,6 %
STAZOO SRLnou3,2 mil. RON▼ 2,4 %
LACTOFERM SRLnou3,1 mil. RON▲ 7,7 %
LA FERMA BÂRSAN S.R.L.▼ 23,1 mil. RON▲ 24,4 %
ANY & RAM FOREST S.R.L.▲ 463 mil. RON▲ 213 %
GOLDEN PRODIMPEX SRLnou2,9 mil. RON▲ 2,1 %
AGROEST BERGHIN SRL▼ 262,8 mil. RON▼ 27,6 %
PROMOTION SRL FILIALA BLAJ▲ 32,7 mil. RON▲ 33,8 %
LEVY PLANT CIUMBRUD S.R.L.▲ 142,7 mil. RON▲ 70,6 %
COSTEL FOREST SRL▼ 142,7 mil. RON▲ 1,6 %
FOREST MONTANA SRL▼ 102,6 mil. RON▲ 7,2 %
OCOLUL SILVIC IEZĂRUL TRASCĂU SRL▼ 52,6 mil. RON▲ 19,8 %
DRONKERS GROND SRL▼ 402,6 mil. RON▼ 48,1 %
MANOILĂ COMPANY SRL▲ 42,5 mil. RON▲ 40,5 %
MOLNAR MOL-EXIM SRL▼ 92,4 mil. RON▲ 11,4 %
AGRO LOTUS SRL▼ 272,4 mil. RON▼ 22 %
MON AGRAR ARMENI S.R.L.▼ 192,3 mil. RON▼ 8,3 %
TERRAVAL SRL▼ 92,3 mil. RON▲ 9 %
AGRI LINE S.R.L.▼ 252,3 mil. RON▼ 18,8 %
SILVA ANIMA SRL▼ 342,2 mil. RON▼ 34,5 %
MIORIȚA OACHEȘE COOPERATIVA AGRICOLĂnou2,1 mil. RON▼ 6,5 %
MATGEN FARM S.R.L.nou2,1 mil. RON▲ 0,7 %
AGRO MARGIN SRL▼ 102,1 mil. RON▲ 6,8 %
DRAGOȘ ANDRA ALPIN SRLnou2,1 mil. RON▲ 71,9 %
OCOLUL SILVIC MUNTELE MARE SRL▼ 172,1 mil. RON▼ 5,6 %
CRISDANY TRANS FOREST SRL▼ 62,1 mil. RON▲ 17,2 %
ELFTEN WEG S.R.L.▲ 82 mil. RON▲ 64,7 %
AGRO HORTICOLA SRL▼ 232 mil. RON▼ 10,7 %
MOLIDUL FOREST S.R.L.nou2 mil. RON—
POM FRUCT SRL▼ 132 mil. RON▲ 10,7 %
SERVICE PAJISTI SRL▲ 131,9 mil. RON▲ 79 %
AGROMEC SEBES SA▼ 501,9 mil. RON▼ 49,1 %
ACVA PROD ALBA SRL▼ 301,8 mil. RON▼ 22,3 %
ADAM FOREST SRL=1,8 mil. RON▲ 41,2 %
KONSTANTIN RAFAEL S.R.L.nou1,8 mil. RON—
ZOO FERMA SRL▼ 171,7 mil. RON▼ 2,2 %
SAPCEA SRL▼ 251,7 mil. RON▼ 14 %
EUROFOREST ALPIN TRANSYLVANIA S.R.L.▼ 71,7 mil. RON▲ 28,7 %
NOVIA BIIA SRL▼ 521,7 mil. RON▼ 47,2 %
AGRO CUADRADO SRL▼ 161,7 mil. RON▲ 3,7 %
FOREST COSMIN ALPIN S.R.L.▼ 121,6 mil. RON▲ 10,2 %
FARM FOR FOOD S.R.L.▼ 271,5 mil. RON▼ 22,8 %
LACTATE CH SRL▲ 31,5 mil. RON▲ 44,1 %

Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Alba

CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
10 firme · 368,8 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
114 firme · 222,8 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
10 firme · 198,9 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
93 firme · 135,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
27 firme · 75,9 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
35 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
26 firme · 18,1 mil. RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
3 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
17 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
27 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
8 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
6 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
9 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
7 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 284,3 K RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
2 firme · 267,4 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 236,2 K RON
CAEN 0127
Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
1 firme · 118,4 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
5 firme · 27,8 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
2 firme · 0 RON

Căutare

Caută firme, persoane, dosare, mențiuni din Monitorul Oficial sau mărci